Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Buna fetelor
Nu am mai intrat ca la mine in casa e totul vraiste, avem un baiat care ne face mobila in casa si e plin de rumegus peste tot .abia astept sa terminam ! Al meu baiat e super fericit toata ziua , gangureste intr-una ... dada, dedi, dide, tata, tati ... numai mama nu zice. se leagana pe genunghi, vrea sa plece la plimbare dar nu reuseste inca. Noaptea parca nu se mai trezeste asa des, in seara asta i-am dat al 3-lea plic de prebiotic d'ala. dar si cand se trezeste, tine-te, e jale, se trezeste direct urland asa...mititelul , mi-e o mila de el. abia astept sa ma duc pe 27 si la dr lui sa vedem ce zice...ceva are la burtica
ia sa vedem ce mai imi aduc aminte...
magnetism la multi ani mami, sa fii sanatoasa si iubita
irinuka si eu parca vreau sa vad mai repede primul dintisor...dar cand ma gandesc ce agitat o sa fie, parca nu mai vreau
In sfarsit s-a aflat ca avem o profa printre noi , si nu orice profa, de romanaaaaaa...asa ca aveti grija la scris
bebelu cica merge si orez d'ala de care mancam noi ... incearca spanac cu orez, a lu' sormea manca de spargea, cica e bun. eu nu am mai bagat alimente noi, am lasat-o mai moale de cand cu burtica, sa vdm ce o sa zica dr.
doloress si eu mai bag cate o bere cu alcool , chiar si un pahar de vin, nu strica.
ziki cum e in vacanta ?cat mai stai ? voi va intreceti cu gluma cu concediile astea luuuunig...eu abia o s apot pleca 3 zile la mare...
nu mai stiu ce vroiam sa mai zic...am si eu 2 intrebari :
1.De unde cumparati voi biscuiti pt bebelusi ? eu nu am gasit decat d'aia pt bebei peste 8 luni . stiu de reteta de facut in casa...
2.Voua v-a zis dr sa nu mancati inghetat daca alaptati ? a nascut o prietena si i-a zis pediatra sa nu manance inghetata deloc pt ca poate sa ii transmita bebelusului nu stiu ce bacterie si eu mananc cate 2 vafe d'alea joe pe zi .

ma duc sa fac un dus ca sunt plina de rumegus ! am facut si o rima, sa va pup cu stima...
bahahha, noapte buna

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Poeta mare esti tu Carmen draga! Mi-ai placut!

Biscuiti am incercat sa fac in casa dupa reteta de pe happy-mami dar nu mi s-au parut straluciti sincer. Ii dadeam o data la cateva zile cate unul sa-l rontaie (de fapt sa-l suga ca era taricel oricum) si intr-o zi mi s-a innecat cu unul de nu vreti sa stiti ca a trebuit sa aplic metoda aia nasoala (cum s-o numi ea) cu bb pe picior. M-a speriat ingrozitor cand am vazut ca nu mai putea sa scoata, sa respire, ochi inlacrimati si iesiti din orbita... scarry. I-am aruncat de nu s-au vazut.
Am cumparat Organix - sunt ok, moi, fragezi, ti se topesc in gura. Ne plac.

Orez normal i-am dat si eu la sfatul pediatrei cateva zile atunci cand a avut diaree. I l-am amestecat cu morcov si cu banana.

Mamici de baietei decalotati cum trebuie spalata puta lui bb... doar cu apa sau si cu sapun?

Tunde interesante reduceri. Dar cu ce ocazie? Cu termenul de garantie sunt ok? M-ar interesa si pe mine cate ceva. Pup


Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

neata fetelor

o zi frumoasa sa avem

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

`Neata si de la noi!
Zi frumoasa si tie, MIRELUSH!

IRINUKA, o, sa se inece cu biscuite tare... Nu-i de joaca! Sa ne mai zici si noua metodele de dez-necare, ca de la Ioana am uitat... Acum, cind se ineaca, se apleaca singura in fatza.
Eu ii faceam Ioanei biscuiti in casa, ieseau tari. Ii zdrobeam in risnitza de cafea (dar fara sa fi facut cafea inainte in ea!), puneam praful acela intr-o cutie cu capac si foloseam cite o lingura in iaurt sau fructe.

CARMEN, mai taci, fata, ca stresam fetili p-acilea! Sunt profa la mine la liceu, acolo imi iau haina de om serios si constiincios. P-aci, ma destrabalez si eu in voie...

CATALINA, zi cinstit, cu cine m-ai birfit?

Pup, rufeeeee,
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

A, CARMEN, si la mine pe foaia aia minune data in maternitate scria ca n-am voie brinzeturi moi si lapte crud... dar nu m-am intrebat de ce.
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza fetele.
Noi de pregatim de plecat la un gratarel sa luam si niste aer curat.
Carmen eu nu am avut nici o restrictie impusa pe foaia de iesire din maternitate. Restrictiile mi-au fost impuse de pediatra, in principiu sa nu mananc gras. Gabiv in mod normal nu ai voier sa bei lapte crud. Nu cred ca vrei sa vezi cate miliarde de bacterii se gasesc intr-o picatura, si marea majoritate daunatoare sistemului digestiv. In ceea ce priveste inghetata si lactatele prelucrate nu vad de ce nu s-ar consuma. Eu am bagat si bag inghetata la greu ce e drept fara ciocolata. Nici nu ma omor dupa inghetata de ciocolata.
In ceea ce privestepapa eu am gasit mai multe retete care mi se par potrivite si vreau sa-i fac incepand cu luna viitoare cate un alt fel de mancare in fiecare zi.Macar imi dau si eu seama ce ii place si ce nu.
Dintisorii:avem 2, nu ne-au pus mari probleme. Stef e marait 2-3 zile pana sparge gingia si pe urma revine la felul lui de a fi agitat. In schimb a inceput sa prinda smecheria:daca plange sau maraie e luat in brate. Si ma dispera soacrii si cumnata ca imediat se duc la el sa-l ia in brate. Imi vine sa ii iau la pumni. Eu nu am de gand sa stau la anul cu el in brate tot timpul.
Pupici multi.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

neataaaaa....si-un mare cascat ca nu m-am saturat de somnpentru ca Tudor nu vrea sa doarma de cand cu dintii cu mami mana in manasunt varza..abia astept sa-i creasca ,sa ma muste sa faca ce vrea el dar sa doarma la el in patut
off Irinukaa..daca mai stateai o zi capatai si tu un dinte,dar zana i-a lasat lui Tudor pe amandoi
pup si week-end minunat va doresc!!!!!!!!!!

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

ce frumos, voi inca mai alaptati, parca as mai fi vrut si eu
dar daca motanii mei n au mai vrut

bahhhh, ce vecini tampiti am
doamne fereste, i a apucat gaurit fix cand s au culcat copii mei
dimineata de ce draq nu le or fi dat
si m am dus si peste ei si degeaba
off
vreau inapoi la munte, unde nu se auzea nik, era racoare, liniste, aer curat
nu tu prosti si balamuc

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Neata!

Noi tot cu bubite, mai ales pe picioruse. Nu par a fi mai multe, dar par mai vizibile. In plus una pe buzita si una pe gingie, astea doua au si un punct alb in centru. Any idea, plz!

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

CATALINA, habar n-am! Altceva mai are? Febra, agitatie, diaree? Daca starea ei e f buna si bubitele nu se inmultesc... e de bine! Urmareste-le si tu, la pojarel stiu ca apar in valuri, adica intii pe o zona, apoi pe alta.
Sanatate!
Pup,
G

Mergi la inceput