Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Cerealele sunt Milupa- Cerealele mele gustoase (de la 6 luni - 7 cereale) si contin:
- zer demineralizat (din lapte)
- lapte degresat
- uleiuri vegetale (contine emulsifiant lecitinadin soia)
- carbonat de calciu
- complex de vitamine (vit C, niacina, pantotenat, vitamina E, vit B6, acid folic, vitamina K1, vitamina D3, biotina, vitamina B12)
- diosfat feric
- sulfat de zinc
- sulfat de cupru
- iodura de potasiu
- faina de cereale, patial hidrolizate (ovaz, orez, grau, orz, mei, porumb, secara)
- lapte degresat
- zer demineralizat (din lapte)
- maltodexina
- scortisoara
- vanilina

Am facut testul asa cum imi spusese si Gabi pe interiorul cotului si ghici? S-a inrosit intr-un minut.
O sa merg si la medicul de familie dar cel mai bine cred ca ar fi sa consultam un alergolog. Eu si sotul, de fapt din familie nu stim pe nimeni cu alergii.
I=am pus si lapte simplu de tet si la acela nu au aparut bubite.
Vedem, nu e de neglijat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mayane

Tunde - http://www.farmaciiledona.ro/produse/plant-e-teucrium-marum-ch5-4g-I30002#farmacii


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)


Multumesc
pacat ca nu le pot comanda

Intru aici la Dona sa vad daca nu imi aduce..cunosc seful

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT- merci, mi-am notat! Tu cu doctorii, eu cu site-urile. De-acum cand vin din vacanta, mi-e groaza cand am gandesc ca ai mei gatesc cu o tona de ulei, maioneza, etc. Si sigur o sa ma innebuneasca sa mananc toate prostiile. Deja s-a inceput un razboi tacit, in legatura cu ce mananca Patrick. Parca vad ca il indoapa cu paste si bacon, cum facea mama cat era aici.

ADRIY- pai suna a alergie, probabil la ceva de-acolo. S-ar putea sa fie la soya. Al meu e OK vad pana acum dar de vreo 3 saptamani i-au iesit pe fata niste bubite mici mici mici, de nici o culoare, pur si simplu asa pe o zona rotunda ca un banut e plin de bubite mici. Nu se prea vad cu ochiul liber, le simti numai la atingere. NU stiu ce-o fi. Nu pleaca dar nici nu se extind, sunt acolo.

GABI- ce frumos, eu am asa o relatie speciala cu sora-mea. Ce cinzeaca, nici macar o bere n-am mai baut de vreo 4 ani, de cand sunt ba insarcinata, ba alaptatoare. Am zis ca dupa ce-l intarc pe Kevinush ma duc si ma imbat bine de tot. Am crescut in Bucovina, nu dati cu pietre. Acolo si copii de 3 ani gusta putin din palinca de dimineata. Prima data m-am imbatat cand aveam vreo 10 ani, trageam vin cu unchiul meu, pentru Paste, din damingene in sticle. Si-apoi am mers la biserica, era Vinerea Mare. Si nu intelegeam de ce se invartea Biserica precum caruselul.

LMA sarbatoritilor zilei!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Gata, pusesi pozele facute de mine aici. Ale mele sunt de la poza a 6a pana la a 11a

Edit: daca nu merge linkul, in albumul meu din primul cont.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

La multi ani, bebei dragi sarbatoriti astazi!

TUNDE, tare faza cu soacra-ta, stie fata ce stie (sun maine la Help Net si dau un semn dup-aia)

MADA, eu nu mai folosesc nici un balsam, ne-am dat si noi pe detergenti eco fara miros, ca sa evitam contactul mandrei cu chimicale (din hainele noastre, lenjerie etc.)pt ca are pielea fitzoasa

FRAGRANT, nu stiu daca ti-am spus, mi se pare foarte tare citatul pe care il ai la semnatura !

DOLORESS, haha,ce simpatica ai fost cu biserica invartitoare

MADA, sper tare aparatul, a meritat sa te oftici pt el Super poze!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Eu am prestat azi dulceata de visine. Mi-am luat aparat d-ala smecher de scos samburi. Alta viata, frate...eu is fan dulceata, dar urasc scosul samburilor...acu e o placere.
Tati e la tenis. Fii-mea doarme - cam devreme pt ea. Ma intreb oare ce ma asteapta la noapte

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina_m

Gata, pusesi pozele facute de mine aici. Ale mele sunt de la poza a 6a pana la a 11a

Edit: daca nu merge linkul, in albumul meu din primul cont.


DAAAAAA!SUPER
gogoselul mic si balos..se vede diferenta.

Roxx;sarumana..imi trebuie 6 granule/zi timp de 6 luni.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

fragrant, cred ca una sau doua cu photoshop, restul online

http://www.scrapee.net/en
http://www.photofunny.net/cat-special
http://www.loonapix.com/facer/page2/
http://www.tuxpi.com/
http://funny.pho.to/

In fine... sunt multe. Daca ai timp si rabdare, da cautare pe google "photo frames effects"


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

DOLORESS, ce haios! Dar ce parinti, sa te lase sa tragi vin din damigeana... In legatura cu trasul, eu beau curent cite un pahar de bere sau de vin. Uneori si putina tarie... Nu cred ca ajunge in lapte mai deloc. Pe bune, mamele noastre beau bere pe rupte, ca era mitul ca faci lapte. Mie, una, mi-au dat scris (cu parafa!) de la spital ca pot bea cite un pahar. La Euroclinic. Uite Lorich poate sa-ti confirme. Era un bilet de iesire tip, cu diverse indicatii pt mama care alapteaza. Pai daca ei zic ca-i voie, sa-i contrazic?!

ADRYII, ciudat totusi. Cam mare coincidenta... Mergi la un alergolog si fa-i demonstratia acolo... el isi va da seama daca e doar pielicica fina si subtire sau chiar e alergie... Multa bafta!

Mi-am cumparat mincare bio! Miros merele demential. Dar ce pacat ca tot ce-am luat e importat... cind Romanica e asa setata pe bio, ne-ar fi asa simplu sa producem. Pacat. Mare. Maninc mar italienesc si ma oftic. Dar ”maninc si pling. Maninc” vorba poeziei...

Ilincutza a mincat azi prima bucatica de morcov! Mama, ce se mai strimba! Declar diversificarea deschisa!

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

gabiii!de maine ma bag la baute..macar niste vin..sau cate o bericica..
Multa bafta la diversificare

Mergi la inceput