Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Multumim tuturor pentru urari! Sunt tare fericita ca am asa o minunatie langa mine...

Madalina super poze si sa stapanesti sanatoasa aparatul. Sa iasa super poze din mainile tale! Aaa.... si distractie la mare.

Am inceput si noi diversificarea saptamana asta. Cu dovlecel (cah, nu i-a placut neam), morcov si pastarnac (azi a fost a treia zi si... sa zic ca parca a mancat o lingurita in total). Dar azi mancam o portocala si i-am dat si lui o felie.. A supt vreo jumatate din ea. I-a placut. Tind sa cred ca nu-i placea morcovul & co pt ca era pasat si ca daca i-as da un morcov intreg i-ar place mai mult. O sa incerc maine.

Am fost si la vaccin in seara asta... sper sa scapam de febra si de data asta si... apropo de decalotare... el era putin decalotat. De fiecare daca cand mergeam la control il mai tragea dr de putulica. Azi l-a tras de-a binelea... si sub pielicica avea o secretie alba. L-am curatat acasa la baita, dar nu prea m-a lasat ca a cam plans... Acum tre sa insist sa=l spal bine de fiecare data ca sa nu se lipeasca la loc.

Cam atat despre noi.

va pup si o seara buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Avem voie cate un pahar? Pfai, n-am stiut si pana acum m-am abtinut de tot, nu ca as bea eu de fel dar un paharel de vin o data la saptamana-luna tot mergea.
Nu-i nimic, maine plecam la munte si ma rasfat si eu cu un pahar. Mergem la Paltinis iar apoi ramanem o saptamana la Sibiu, la bunici. Va pupam pe toti si sa citesc doar vesti bune la intoarcere.


Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

ILINCUTZA, pofta buna iubita, sa papi atat cat iti trebuie si sa nu fii mofturoasa! Mami iti da numai bunatati!

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

GABi- pai ai mei nu aveau grija mea. Ca in vacante ne lasau acolo singure de izbeliste, pe la neamuri. Si cresteam si noi pe-acolo cum puteam, in libertate maxima, in rand cu copii de la munte, eram puse la treaba ca ei, la fan, la pascut vacile, la ingrijit de animale, trimise in padure dupa fragi si bureti. Tot ei imi dadeau sa gust vin rosu si-mi ziceau ca e siropel. Asa ca m-am intors eu pe la 7-8 ani dintr-o vacanta din asta si ceream mamei siropel siropel. Imi ia mama sirop, gust eu, zic cica nah.... nu de asta. SI intr-o zi isi pune mama un vin, eu imi bag botul fara sa vada si-i zic, siropel din asta vreau eu! Sa cada mama jos. Am ramas de pomina in familie, si acum ma inteaba mama cand merg in tara, "Vrei un siropel?"
Una peste alta, cele mai frumoase amintiri le am de la munte. Cand inchid ochii si ma visez acasa, sunt acolo. Niciodata nu vad casa de la Iasi, unde am crescut.
Vin acum in tara doua luni si nu astept decat saptamana aia la munte, numai la aia visez. Desi n-o sa mergem la rudele mele, mergem la o pensiune de langa satul in care am crescut, o sa fie tot "acasa" pentru mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

GABRIELA, ati inceput diversificarea dupa schema data de madam Bobe? Cu vaccinul o sa fie bine, sigur nu face febra piticul!

DEDICUT, distractie placuta! (sau odihna placuta...)
_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Roxx, nu dupa schema lu madam Bobe. In primul rand mi-a sarit in ochi pe foaia aia ca zicea sa pun sare in mancare. Acum mi-a mai dat o foaie ca a uitat cand i-am zis ca eu incep dive la 6 luni si credea ca suntem avansati. In asta zice sa-i fac paste in care sa pun si ceva zahar
Am inceput dupa capul meu... adica dupa capul meu dupa ce m-am documentat si am citit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabrielaromt spune:

Iar de un pahar de vin stiam si eu ca e OK. Chiar si in sarcina era OK. Eu mai beau din cand in cand.... cam rar ce-i drept. Chiar si bere...Tarii nu am servit va nu's pe gustul meu. Ba pardon... am baut o gurita de crema de whisky ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Seara buna si de la noi,
ma pregatesc pt maine, de fapt pt azi ca mai e un pic si MA SERBEZ!!!! fac 32 de ani, in care ii multumesc lui Dumnezeu pentru fiecare zi din viata mea, pt norocul pe care mi l-a dat, pt cele 2 minuni ale mele( vorba cantecului baiatul si fata mea!!!), si pentru sotul meu iubit care imi face viata mai fericita in fiecare an, pentru ca trebuie sa recunosc ca datorita lui simt ca intineresc pe zi ce trece si simt ca timpul are o alta valoare!!! Dar vreau sa le mutumesc si celor din jurul meu, socrilor mei care sunt mai mult decat parintii mei si care sunt niste oameni extraordinari, surorii mele si viitorului meu nepotzel David Christian pe care il astept cu tot dragul din lume, il iubesc de parca ar fi copilul meu, mai e mai putin de o luna si de-abia astept sa se nasca, tuturor prietenilor mei care sunt ceva la numar si VOUA FETELOR DE PE FORUM datorita carora invat cate ceva in fiecare zi!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

La multi ani Magnetism, sa fii sanatoasa si iubita!




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Doloress, te invidiez. Eu cand ma duceam in vacante la Suceava eram tratata ca o papusa de portelan. Cand scapam dupa o ploaie sa tropai desculta prin noroi, faceau crize ca se murdareste fata de la oras...


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput