Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(63)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

PISCOTEL, felicitari si la cit mai multi ani fericiti!
Cu pasaportul, nu stiu (inca?).
G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

Citat:
citat din mesajul lui florintunde

Oooo Doloress!iarasi?..iti urez multa sanatate!
Tu esti ambitioasa si nu o sa fie greu sa te tii de restrictii

Am vrut sa intreb fetele din tari straine;ati auzit de "lemna minor" si "teuricum marum"?sunt granule homeopate..nu le gasesc nici in Romania nici in Ungaria.Vreau sa-i fac o cura lui Mario pentru micsorarea polipilor ..peste 3 luni e frig deja si vin iara racelile,tusea..
Daca ati auzit de ele,ca s-ar gasi pe la voi sa-mi spuneti si mie va rog, sa caut pe cineva in tara respectiva

----------------------------------------------------------
Tunde
-mamica fericita de printesuca Sonia-Diana 10.02.2011 si de barbatel Florin Mario 04.03.2004. Doamne ajuta



lemna minor = lintita

farmaciile Dona zic ca au... (la Oradea )


"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

GABI, (haha, si io sunt la fel de dusa cu luatul in brate, credeam ca la bebedoi te vindeci, dar se pare ca nu)

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Na servus fetele

Roxx/Fragrant ;sunteti minunate..deci?-va iubesc..multumesc pentru info.Roxx imi trebuie ori una ori alta.e SUPER OK DACA GASESC TEUCRIUM MARUM!.concentratia Ch 5!
Daca ma ajuti iti multumesc din suflet!
Aici in oras am dat comanda la mai toate farmaciile..dar fara rost!

Lori;ce fain!super sa va distrati cu copilasii tai minunati

Gabiv;Nici Eu n-o pot lasa mai mult de 2-3 ore..Sunt Eu asa mai ciudat...imi vine sa le car dupa mine mereu

Simis;pup bursucul insanatosit!


Eu fac siesta..am fost la epilat.Azi avem liber..numai fete pe acasa..am facut o oala de fasole pt baieti..noi suntem cu siluetamancam legume,buruiene.

Madalina;ma bucur ca esti bine dispusa..astept sa vad pozele!

Sa va povestesc faza cu soacra-mea..de ieri
Urla asta mica cand o vede de mama focului..o fi ea urata,dar nici chiar asa..saraca era suparata,ca i-a fost dor de fifi/..ce sa fac?Nu putea sta nici macar pe aproape.
O cauta prin curte..o zareste la 5 metri si tot urla!Ea nu plange de nimeni..ii e frica de ea?
Pana seara tot s-au imprietenit cumva..ca se lasa luata in brate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

La multe lunite bebelusilor Alexandra, David, Tudor, Sara, Anastasia si Alexandru

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Anastasia Alexandra Sara
David Tudor Alexandru
sa cresteti mari si sanatosi!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Am gasit un site care mi se pare interesant: http://www.activitaticopii.ro/activitati_varste.html

Am fost si eu aseara la epilat. Dupa ce am asteptat o ora si a urlat bebe cu tati, m-am si ales cu arsuri. Am dat cu bepanthen, cu o soutie antiseptica, dar tot ustura. Aveti idee cu ce sa mai dau?



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

madalina ma bucur ca ai iesit din butoi si chiar esti up in the air . plecati la mare fara bebe , eh ? tupeu pe voi !! distractie placuta si aveti grija cu algele si cu puricii aia de apa in timp ce va balaciti amandoi asa romantiiiiiiiiiiiic in apa marii !
roxx are dreptate gabi...sa iti deschizi un birou de info .
tunde saraca socrela ta...si al meu mai plange asa cand il vede deodata pe tacsu sau pe altcineva in afara de mami lui ! mai ales daca e dupa somn....lasa buza in jos si plange de mama focului cu ochii beliti. s-a suparat si tacsu ieri pe el, ca l-am trimis sa ia baiatul din patut ca se trezise, si cand l-a vazut a inceput nebunia .i-a mai spus si "nena"...cred ca a vrut sa zica "nenea"
mimo eu mi-am luat singura mustata aseara si azi am o dunga lata rosie ... nu am intins bine pielea si s-a iritat ca naiba...mai avem si invitati azi...niste colegi de la munca. o sa ma dau cu fond de ten ... m-am dat de dimineata pana acum cu nidoflor, baneocin...cica lamaia face minuni, sa te freci usor din cand in cand cu o coaja de lamaie. sau aloe daca ai, sa rupi o frunza si sa iti dai.
ma duc sa aranjez putin prin casa ca ajung invitatii acusica...
va


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Fetele pls help!

Gaga asta a mea nu prea mananca. M-am gandit eu sa-i dau o lingurita de cereale de la milupa 7 cereale cu apa, sa-i fac asa mai subtire sa vad daca ii place. I-a placut. Dar in jurul guritei si pe gat, unde a ajuns mancarica i s-au facut niste pete rosii asa dintr-o data )ca si cum ar fi oparita). Acum le urmaresc sa vad daca dispar. Asa m-am speriat de rau. Credeti ca poate fi vorba de ceva alergie? Da chiar asa rapid sa se manifeste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

ANDRII, se poate! O vecinica a mea facea alergie la lapte... si daca o picai pe mina cu putin lapte, imediat facea pata rosie unde o pica. Urmareste. Poate nu e. Dar tu fii vigilenta!

G

Mergi la inceput