Strugurasi de Sept-Oct 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

hayat, am inteles.este ca o supa de legume si in loc de fidea se pune orez. O sa fac si io.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 32+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancaroro spune:

Andreea, ce nu facem sa fie bine?
Oricum, incearca sa vezi partea pozitiva: te-a lasat doctorul sa te duci la nunta, si asa doar prezenta acolo va fi o agitatie destul de mare. Si un dans (unul asa cu sotul, foarte usor) e permis. E ca si cum ai umbla ajutata de cineva cateva minute , ca si efort ma refer. Evident ca n-o sa te apuci de sarit sau cine stie ce. Oricum, eu zic ca efortul cerut de un dans lent e mai putin nociv pentru bebe decat efortul de a te abtine de la dans toata nunta.
Distractie placuta sa aveti, si bafta cu apartamentul.

27+

Bijuteriile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui racheel

hayat, am inteles.este ca o supa de legume si in loc de fidea se pune orez. O sa fac si io.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 32+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!






Da , cam asa ceva, numai ca nu are prea multe legume, decat cele de supa.... Si se face si foarte repede.Pofta buna!

27+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Buna feteleee

eu azi am 2 musafiri la masa, noroc de aseara am copt ardei pt o salata, si azi arunc in cuptor niste ceafa unsa cu mustar si vin si fac orez basmati care imi ia 5 min. desert: budinca gata cumvarata

nu mai stiu cine si-a luat apartament...sa-l stapaniti sanatosi!

Masina de cusut: am avut una de 3oo€ e care tocmai am vandut-o...soacrei! tot pe 3oo Cand imi trebuie ceva ii dau sa-mi coase, ca se pricepe si la croi si la cusut. Am avut-o un an,,si n-am cusut decat vreo 3-4 tivuri cu ea, acu ca fac fetita poate intra cheful de-a face fustite sau rochite, atunci o s-o cer imrumut soacrei

25+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh
Eu si varza calita , nu o fac asa cum se face clasic, doar calita in ulei cu sare si piper,ci mai adaug ceapa, rosii,cate un ardei gras si are un cu totul alt gust


asa si eu, cu bulion, dar si 3 grame de bacon afumat, ca si celulita mea ar trai din ceva...

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dbunny

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh
Eu si varza calita , nu o fac asa cum se face clasic, doar calita in ulei cu sare si piper,ci mai adaug ceapa, rosii,cate un ardei gras si are un cu totul alt gust


asa si eu, cu bulion, dar si 3 grame de bacon afumat, ca si celulita mea ar trai din ceva...

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...



Daaa...cu un pic de afumatura, iese si mai buna. Eu ziceam doar baza...ca pe urma , improvizam :))))))



Azi n-am pofta de mancare. Mananc paine cu castraveti. :)))))))) COmbinatii de gravida

27+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Seidana, mi-am amintit. Intrebai cum folosim perna sa ne sprijinim picioarele noaptea. Welll, me folosesc una dreptunghiulara, mai inalta si mai tare,este "spatarul" de la canapeaua din sufragerie . Chiar daca te acoperi( eu acum dorm descoperita, ca e prea cald in casa) , perna asta nu fuge nicaieri si poti sa te intorci cum vrei tu. Eu o folosesc de vreo 3 nopti deja si vad ca picioarele mele arata mai bine dimineata, desi peste zi iar se fac ca niste cartabosi.

La ce ora pleci acasa? Mai lasa si tu munca si te odihneste. Sau te consolezi cu ideea ca maine este ultima zi??





27+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

fetelor,si io m-am facut foooarte puturoasa...nu mai imi vine sa fac nimik nici in casa, un mop ceva..nimik nimik...doar asa,curatenie la suprafata...ca dim intru pe net,si stau pana la pranz,apoi pap, si dorm..si cand ma trezesc,mai citesc un pic vreo carte si vien sot acasa...si uite asa trec zilele,si imi propun mereu ca azi \fac aia si aia..si nimik nu fac...

Zubi, mami32+ cu
minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Hayat...
asa fac si eu varza calita : ceapa, ardei, rosii sau pasta rosii cimbru... Numai cand fac varza cu taietei pun numai sare si piper.. chiar ce buna idee de mancare...

Plec la 13.30 -14.00 .. nu ma consolez cu ideea ca maine e ultima zi pt ca sapt asta a fost extrem de grea , si azi si ieri si marti m-am certat cu toti .. am ajuns la concluzia ca ori is eu f desteapta ori is altii prosti .. cand explici unui om de 3 ori un lucru si el face altfel ce inseamna?
SI mai mult mai sunt unii care sunt asa de draguti ca incearca sa se spele pe maini cu vorbe nu acte semnate.. ma acuza ieri un nene ca mi-a dat o hartie, apoi ca nu mi-a dat-o ca eu am facut-o, azi ca de fapt am facut-o eu dar nu ce era ieri.. numeni nu stie de ea, nu era in treaba mea , trebuia sa o aiba minim 2 persoane, nimeni nu si-i insuseste de cealalata parte.. dar eu am picat la mijloc.. Azi am inceput cu imi bag P... si nu ma lua de proasta si va f.. pe toti ( eu nu injur niciodata) , pana cand omu a devenit pasnic si m-a luat cu cristinuta in sus cristinuta in jos...
Incerc sa las lucrurile aranjate si unii profita.. no lasa ca va ia pe voi goanga...

O sa incerc acu ca am masinuta, sa imi fac un model nou de perna.. numai sa invat sa o folosesc...

Daca ai stii de cat timp poftesc la supa de rosii.. nu am mancat de ani buni dar cu pofta am ramas, si nu stiu de ce imi e groaza sa fac

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui Hayat_Kh

Citat:
citat din mesajul lui andreea_t

da stiu, fara dans, fara batait, fara miscare, cuminte si din cand in cand pe canapea

o sa fie dificil tare, eu si sotul meu suntem dansatori si inima petrecerior in general...acum o sa fie dor sot...eu stau pe bara pentru bebe drag si scump

31+ Doamne iti multumim!








Distractie faina si Casa de piatra fratiorului. Iar tie, iti urez putere si usurinta in aceasta "calatorie".


27+ cu minune de


multumesc mult Hayat, esti o dulce!

31+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput