Strugurasi de Sept-Oct 2011 (85)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancaroro

Andreea, ce nu facem sa fie bine?
Oricum, incearca sa vezi partea pozitiva: te-a lasat doctorul sa te duci la nunta, si asa doar prezenta acolo va fi o agitatie destul de mare. Si un dans (unul asa cu sotul, foarte usor) e permis. E ca si cum ai umbla ajutata de cineva cateva minute , ca si efort ma refer. Evident ca n-o sa te apuci de sarit sau cine stie ce. Oricum, eu zic ca efortul cerut de un dans lent e mai putin nociv pentru bebe decat efortul de a te abtine de la dans toata nunta.
Distractie placuta sa aveti, si bafta cu apartamentul.

27+

Bijuteriile mele


multumesc Anca pentru incurajari! Ai dreptate, e mare lucru ca mi-a dat voie sa ma duc pana la urma.

31+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Citat:
citat din mesajul lui seidana

Hayat...
asa fac si eu varza calita : ceapa, ardei, rosii sau pasta rosii cimbru... Numai cand fac varza cu taietei pun numai sare si piper.. chiar ce buna idee de mancare...

Plec la 13.30 -14.00 .. nu ma consolez cu ideea ca maine e ultima zi pt ca sapt asta a fost extrem de grea , si azi si ieri si marti m-am certat cu toti .. am ajuns la concluzia ca ori is eu f desteapta ori is altii prosti .. cand explici unui om de 3 ori un lucru si el face altfel ce inseamna?
SI mai mult mai sunt unii care sunt asa de draguti ca incearca sa se spele pe maini cu vorbe nu acte semnate.. ma acuza ieri un nene ca mi-a dat o hartie, apoi ca nu mi-a dat-o ca eu am facut-o, azi ca de fapt am facut-o eu dar nu ce era ieri.. numeni nu stie de ea, nu era in treaba mea , trebuia sa o aiba minim 2 persoane, nimeni nu si-i insuseste de cealalata parte.. dar eu am picat la mijloc.. Azi am inceput cu imi bag P... si nu ma lua de proasta si va f.. pe toti ( eu nu injur niciodata) , pana cand omu a devenit pasnic si m-a luat cu cristinuta in sus cristinuta in jos...
Incerc sa las lucrurile aranjate si unii profita.. no lasa ca va ia pe voi goanga...

O sa incerc acu ca am masinuta, sa imi fac un model nou de perna.. numai sa invat sa o folosesc...

Daca ai stii de cat timp poftesc la supa de rosii.. nu am mancat de ani buni dar cu pofta am ramas, si nu stiu de ce imi e groaza sa fac

32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !



Stiuu cum eee... (a se intelege ca oftez) Uneori mi se face dor de rutina unui loc de munca. Doamne cat ma mai chinuiam sa imi pastrez calmul, dar ce mult mi-a folosit pe urma. Acum, devin enervant de rabdatoare :))))) Nicicum nu-i bine. Si se spune ca rabdarea e o virtute...Mda, pana te f...

Nici eu nu sunt genul care sa injure, asa am fost educata si mai ales de cand cu religia, mai abitir imi controlez vocabularul, dar intr-adevar parca uneori se cere cate o injuratura zdravana. Ce fain te mai racoresti dupa :))

Bafta cu masinuta si sa o stapanesti bucuroasa si sanatoasa.

Si sa-i ia gaia (goanga) pe toti, tu sa fii sanatoasa...


Supa se face usor, de ce te feresti?? Arunci acolo in oala cateva ingrediente si gata papa....Nu tre migalita.


27+ cu minune de

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Hayat eu oricum nasc cu cezariana, ca si primul copil tot asa l-am nascut, din acelasi motiv, a fost mare si capatanos si nu voia sa iasa.

bujo mami de Filip si 32+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanna_mika spune:

Racheel, deja am dat comanda sotului sa caute cartea, multumesc!

M-ati omorat cu supa de roshii!!!!!!!!! Mor de pofta si am doar niste rosii cherry in frigider :D

Seidana, esti o harnicuta, sa stapanesti fericita masina de cusut :)

Abia astept sa nasc si sa ma apuc de cura de slabire, deja visez cum o sa fac o cura de detozifiere, cum o sa beau numai sucuri de fructe si legume, o sa mor de foame si o sa slabesc pe zi ce trece...

Pana atunci insa...mi-am facut lista cu lucruri necesare pt mine si Eva in spital si lucruri pentru ea pentru acasa, de saptaman viitoare incepem sa achizitionam.

Ma duc sa mananc ce gasesc prin frigider, dimineata am mancat doar iaurt cu cereale si deja imi e foame

Pupici racorosi!

mamica de Indra Stefania si Eva Alexandra ( in burtica)

29 cu Eva Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

vai fetele, nu mai pot, vreau si eu mancarica gatita

Al meu sot e tot cu treaba, eu sunt consemnata in pat si mai am asa mult de lucru ca nu stiu daca o sa termin si nici chef si spor nu mai am.

Am devorat aproape 1/2 de pepene si sa vedem ce pap de pranz ca bate vantul prin frigider.

vreauuu papa gaitita!!!




31+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

fetele din Bucuresti, stie cineva de nasterea la sanador?
conditii si preturi?

multumesc



31+ Doamne iti multumim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

si eu sunt pe aici. nu mai am timp de citit, acum zugravim si e cam greu. ieri am vrut sa il ajut pe sot mai mult, dar noaptea am avut contractii, am vomat. asa ca, daca era dupa el, azi nu mai miscam un pai. am asezat cateva la locul lor. de-abia astept sa terminam!
maine mergem la doctor, va dau de stire.
pupici tuturor!

michella mami de Teodora si 28+cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

AAAHHHH fetelor cand intru sa va citesc ma apuca foamea!!Eu asa as manca varza calita (si eu tot asa o fac ) ii zic la sotu sa cumpere azi..As manca cu cartofi noi si cu gratar..Azi nu accept sa nu mananc grata si inghetata...
Fetele din Constanta nu imi trimite nimeni un trigon cu cascaval? ca la noi nu am gasit nicaieri, si asa mult imi place cred ca o sa caut o reteta..poate stiti voi una, dar sa iasa buuuunnn

27+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Didi.. poti incerca f repede cu foietaj de strudel si branza burduf amestecata cu cascaval ( la cj trigonul se face cu burduf)...


32+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MatzaRebela spune:

ufff, buna ziua si de la mn.. ce caldura doamne ohh ce caldura...
azi mi-am facut curaj si m-am dus la dentist.. mi-a pus un calmant la caria aia urata(cica ajunsese la nerv rau si era deschis canalul si nu e de mirare k ma durea asa... marti avem programare sa puna arsenic si sa mai faca treaba si pe al alte maselute ce se poate face.. super de treaba a fost mi-a placut mult de ea:)si nu m-a luat ca nu avem domne ce sa ti facem...

oricum acuma cu calmantu mi-a trecut si durerea de la maselele de sus cred k radia durerea cv genu ...

acum sa ma apuc sa termin curatenia prin casa ca nu mai am mult;)) dar mi-e o lene de ma doareeee...

pupiciiii

33+cu Kate Rina

Mergi la inceput