Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cris_cris1 spune:

Eu am facut analize de mai mult de 1000 RON pentru ca in luna in care am ramas gravida pregateam dosarul pentru FIV la Bucuresti. Dar uite ca am avut noroc - sau cum se poate numi asta dupa 12 ani de asteptare.
Si eu iau arefam pentru sustinerea sarcinii 400 mg pe zi (200 la pranz, 200 seara). Vitaminele (Femibion 1) nu le mai iau de vreo saptamana pentru ca imi vine sa vomit numai cand ma uit la cutie, dar iau acid folic 5mg.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Multumesc pentru parola.
Eu nu pot sa vad pozele, nu stiu, oi fi mai nepriceputa. Intru pe adresa si imi apare sa scriu mesaj. Nu stiu cum sa fac, sunt sigura ca e f simplu dar nu stiu.

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Cris ce bucurie, dupa 12 ani!! Felicitari si sa mearga totul ff bine!

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_cris1 spune:

Biancabia e intr-adevar o mare bucurie si aproape ca nici acum nu-mi vine sa cred ca e adevarat. Daca nu mi-ar fi greata
Trebuie sa intri pe Picasa Web Albums - e link in partea dreapta si introduci adresa si parola.

8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Foarte complicat pt mine, acum imi spune ca vreau sa ma loghez dintr-o locatie cu care nu sunt obisnuiti si ma intreaba care e data primei postari... :(

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Daaaaaaaaaaaaa!!!!!!!! Am reusit!!!!

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

AliceElena,biancabia,kraluca,olishka....ce fumoase sunteti...si ce tinere!

Lexi-geniala idee de a anunta familia!



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iaura21 spune:

dragutelor, mie nu-mi mai apare subiectul unde intram de obicei...parca s-a blocat la capitolul trecut ,undeva pe la ora 10 ,de acolo nu mai apare nimik,tre' sa intru cu capitolul trecut ca sa vizualizez asta nou... oi fi facut io ceva?

edit: mda, a aparut ,dar de azi dimineata tot asa era ,gresit ...numai la mine oare???

minunea mea 14+

"Intr-o zi un om a murmurat:Doamne vorbeste-mi, si un copac si-a framantat frunzele,dar el nu a auzit.Apoi a intrebat mai tare:Doamne de ce nu imi vorbesti? si un tunet a zguduit cerul,dar el din nou nu a auzit. Omul a privit in jurul lui si a spus:Doamne lasa-ma sa te vad,si o stea a luminat cerul, dar el nu a observat.Apoi a inceput sa strige,Doamne fa o minune ,si in clipa aceea s-a nascut un copil ,dar el nu a stiut. Disperat a strigat mai tare: atinge-ma Doamne si arata-mi ca esti langa mine! Acestea fiind spuse Dumnezeu a coborat si l-a atins dar acesta a alungat fluturele care zbura langa el si si-a continuat drumul.
Ai grija sa nu pierzi o binecuvantare doar pentru ca nu iti apare in felul in care tu te astepti sa se manifeste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Bubbles, ce mi-a placut introducerea ta! Sarcina usoara si burtica fericita!
Anisia, bine zici despre greturi. Teoretic stiu si eu si totusi ma las molesita toata ziua. Nici nu am prea multe crantanele, beau compot de visine cat cuprinde.
Eu cu kilele am teama ca trec pe minus, ca mananc foarte putin, mai si alaptez, nu stiu ce ramane pt mine. Sarcina trecuta am mancat cu spor de am pus vreo 25 de kile, dar s-au dus toate usor si fara urme majore.
Lady, eu cred ca mai aveti putin cu olita. Atunci cand ti se pare mai greu, face si copilul trecerea ca peste noapte. Eu l-am pus de la 6 luni jumate, i-a placut de la inceput, a facut in ea din prima zi, iar la un an jumate deja cerea singur chilotei iar eu insistam sa-i mai pun scutece pana vine vara. Cum a venit vara si l-am trecut pe chilotei (pe la un an si noua luni) a fost atat de incantat incat a renuntat si la cel de noapte. Am zis ca la urmatorul copil, iiintroduc chiloteii mai devreme.
AliceElena, foarte frumos va fi la voi cu diferenta mica. Asa mi-as fi dorit si eu, dar n-am avut spor.
Cris-cris, mare minune a facut Dumnezeu cu voi ca v-a dat bebicul chiar inainte de fiv! Mereu ma bucur sa citesc postarile tale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

sa stiti ca si eu am facut vergeturi da nu imi bat capu din cauza lor

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 14+

Mergi la inceput