Bulgarasi de ianuarie-februarie 2012 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns noce spune:

Vai, ce m-am emotionat! M-am vazut trecuta in lista, cu burtica si nu-mi vine sa cred. Am visat aproape 2 ani sa mai prind un locsor in odisee.
Sa trec cu bine de ecografia aia si dau de baut la toata gasca! Compot de visine, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Pana atunci va dau eu, ca asta am in fata. Compotde visine

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Eu am baut un litru lapte dulce...nush ce m-a apucat,asta mi-a trebuit.

Abia am rasarit din parc,unde o duc deobicei pe fii-mea.In seara asta a fost concert in aer liber,organizat de Scoala de pian...unde a cantat si Iustin Ianau!Super voce..intradevar!

Fii-mea a fost cuminte in parc,ca niciodata..putine prostii-ascultatoare.Eu azi nu am mai avut greturi.Ce bine,m-am simtit ok..si am putut iesi cu ea in parc,in voie!

Ea doarme de vreo juma de ora..si urmez si eu pash-pash...am mai zabovit la pus niste fasolica verde la congelator!
noapte buna gagici!

ups,era sa uit:multumim noce pentru incurajari!



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Asta este un mesaj pe care l-am scris aseara, dar pe care nu doream sa il mai trimit ca eram foarte nervoasa. Acum vad ca si voi discutati de preturi, asa ca m-am hotarat sa il trimit:


Voua vi s-a intamplat ?
In 2008 desi am auzit de mai multe ori :”Cine v-a trimis la mine ?”, poate nu am luat in seama….dar vad ca si acum cand sunt insarcinata a doua oara , deasemenea sunt intrebata:”Cine v-a trimis la mine ?”
Si acum sa detaliez:
La prima sarcina, dr care imi facea eco la o clinica particulara, care nu este asa renumita, m-a chemat la o clinica privata mare sa fac amnio, pe motiv ca are aparatura mai performanta si mi-a dat telefonul asistentei lui. La capatul celalalt asistenta a intrebat: “Cine va trimis?”.
Tot la eco, dr a prezis ca bebe va avea o neregula la aparatul urinar si va trebui sa il investigam la un dr. De la spital ni s-a dat un nume al uni dr de la aceeasi clinica privata.La telefon ne-a intrebat: “Cine v-a trimis ?”
La sarcina prezenta tb sa merg la un institut sa fac bitest, si aici m-au intrebat la telefon: Cine v-a trimis ?
Am sunat la asistenta aceluiasi dr care mi-a facut eco la prima sarcina, tot la clinica cu aparatura performanta si m-a intrebat “Cine v-a trimis?”
Este o mafie la mijloc sau este doar o simpla intrebare obisnuita la care doar eu nu ii cunosc intelesul si rostul? Sistemul medical din Romania lasa de dorit. Am fost foarte mirata cand pt prima vizita la doctor, prima eco la 7 sapt (pe care a facut-o cineva fara experienta ), si pt 3 analize din secretie sa platesc 600 ron ?!

Cred ca sunt mult prea nervoasa astazi, dar este revoltator ce se intampla.


in 9+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

-Asta-i intrebare pentru XIO,cine o cunoaste/stie


Nicole, nu e mafie...e un fel de CAR-casa de ajutor reciproc,o retea,nu-i nimic ilegal...asa e peste tot:ti-e recomandat cutare medic,cutare laborator,cutare farmacie,cutare medicament!.Poate imoral uneori,dar ilegal,nu!



*Blackmoon Lady 10+si lipistocul meu iubit
Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole1980 spune:

Pana acum am cheltuit 1.000 RON, care cuprind:
- vizita dr gineco
- analiza secretie si papanicolau
- analiza urina si o parte din analize sange (cele uzuale)
- prima eco la 7 sapt

Urmeaza bitest (poate stie cineva cat costa ?), vizita dr gineco, eco 12 sapt si probabil inchei luna iulie cu 2.000 RON.

Acesta este jurnalul cheltuielilor.

Va pup si va urez o noapte buna !
In urmatoarele zile nu cred ca mai intru ca imi vine copilul(il astept cu sufletul la gura, el fiind la mama mea la 80 km distanta).

in 9+ si mami de David 16.06.2008
Evolutie David


Bebe David Adrian 16.06.2008

Evolutie Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Referitor la vergeturi, eu am ramas cu santuri pe burta si n-am avut burta chiar asa de mare. Dar asta a fost singura parte nasoala la prima sarcina, durerile de piele. Simteam efectiv cum mi se rupea pielea pe burta. Am facut 2 prostii mari: prima a fost ca am asteptat pana pe la 5 luni si abia pe urma am inceput sa ma ung cu uleiuri pe burta iar a doua a fost ca prima oara am folosit ulei Johnson, de bebelusi. Nu stiu cum or mai fi acum cosmeticele Johnson's dar mie uleiul ala mi-a facut pielea in ultimul hal. Nu numai ca nu m-a hidratat dar mi se uscase pielea atat de tare ca incepusem sa ma cojesc. Pe urma m-am uns cu ulei de masline dar era deja prea tarziu...
Nicole, asa e, sunt scumpe analizele, dar gandeste-te ca nu le vei face in fiecare luna.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 13+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Eu de cateva zile sufar de constipatie. Inainte ma ajuta laptele batut si compotul de visine, dar ieri am mancat jumatate de borcan de compot si nu a mai avut acelasi efect. Voi aveti problema asta? O sa mai incerc maine cu lapte batut dar e tare nasol, mai ales ca ma simt si balonata.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si 13+ cu
Din ce in ce mai mare
Perlute de domnisoara

Bobuletul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

In sfarsit am reusit sa deschid iar calculatorul, am ajuns acasa tarziu. Asta mic era rupt de oboseala si a adormit ff greu.
My sar'mana pt compliment. Si tu si voi toate, sincer, sunteti frumoase iar copiii ce i-am vazut, absolut superbi. Tineretea...eu am 34 nu ma simt batrana ca nu ma uit niciodata in buletin , dar anii trec...
Cele care sunteti la a doua sarcina, nu va temeti ca vor suferi la inceput fratiorii mai mari? Eu da. Va fi delicat la inceput pt ca va aparea gelozia, cu siguranta. Dar mai e o gramada pana atunci...

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biancabia spune:

Lexi incearca cu tarate. nu stiu exact daca amestecate cu ceva anume, dar am o prietena care in timpul sarcinii doar asa reusea sa "iasa"

Bianca ALEXIS-ARIAN si 8+

Mergi la inceput