INSEMINARE 79

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eri.ka spune:

Cine ma poate ajuta cu ceva date despre dr.Romeo Stanescu,din Hunedoara? A facut cineva inseminare la el? E ok?
Ca m-ar interesa daca as putea mege la el pt inseminare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sensibila

angelica28 - din pacate trebuia sa se dubleze

Dar intrebarea e , ai repetat beta la acelasi laborator ?

Se poate ca rezultatele sa difere de la laborator la laborator.

Si laboratoare gen Synevo sa nu de arezultate ok. Dankutza stie.

Eu am mai spus pt fetele din bucuresti, cele mai sigure locuri de facut beta sunt Victor babes de la piata Muncii si spitalul Giulesti

Adica acolo unde folosesc mereu kitul. Daca nu e folosit constant poate da rezultate eronate.

Oricum la tine valoarea pt 6 saptamani este imensa

Eu in z15 avem 46, in z16 - 120, si dupa vreo saptaman avem 1000 parca

Daca nu ai facut beta la acelasi laborator, mai repeta peste 2 zile unde l-ai facut pe ultimul. Poate primul a fost eronat

Doamne ajuta sa fie bine !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Beta le-am recoltat in ambele zile la MED LIFE ,daia am si batut 200km pt un beta sa nu schimb laboratorul .........in fine maine este ziua cea mare ajung la ALBU ,SPER .........SPER DDIN TOT SUFLETUL SA AUD O INIMIOARA!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

Eu de clar ziua 1 de CM. Am sunat-o pe dr. si facem alta IA luna asta. Sper sa fie cea norocoasa. Nici nu stiu cum ma simt. Pur si simplu merg inainte, parca fac totul din inertie. Incerc sa nu ma mai gandesc la nereusita, ma concnetrez doar la urmatoarea IA.
Lauricea, insanatosire grabnica
missy, cred ca e buna ideea ta sa faci o eco sa vezi daca s-au spart foliculii, mai ales ca luna trecuta au fost probleme. Poti la merge la orice medic.



MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt


Uff! Imi pare tare, tare rau sa aud asta.
Totusi Alexa, nu dispera. Sunt sigura ca Doamne-Doamne ne-a pus deoparte fiecareia dintre noi un ingeras, doar ca ni-l trimite atunci cand v-a crede de cuviinta.
Te sarut si te imbratisez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

[/quote]
Beta le-am recoltat in ambele zile la MED LIFE ,daia am si batut 200km pt un beta sa nu schimb laboratorul .........in fine maine este ziua cea mare ajung la ALBU ,SPER .........SPER DDIN TOT SUFLETUL SA AUD O INIMIOARA!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6
[/quote]

Sa se auda inimioara, sa se auda inimioara! Asa sa fie, Angelica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauricea2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Inseminare

lauricea2002 - imi pare tare rau pt incident.
Insanatosire grabnica si treceti la treaba sa apara bebelul !

Uitati-va si voi la penultimele 2 reusite ce carucioare frumoase au !


Multumesc pentru urari! Deja nu ma mai gandesc la asta, de-acum ne concentram pe a 2-a inseminare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

angelica28 - asteptam vesti !
Doamne ajuta sa fie bine !

Alexa - imi pare tare rau. Cu incredere insa o sa reusesti.

Am auzit ca s-au aprobat dosarele pt FIV.
Erau pe aici fete care au depus. Cui i s-a aprobat ?

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Angelica, multa bafta maine la eco.

Am fost la dr si am primit stimulare cu closti si menopur. Nu am mai facut menopur pana acum. Nici nu stiu cum se prepara, sper sa ma descurc. A mai folosit cineva menopur?

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_2408 spune:

Buna,
la toate fetele.
Alexa am facut eu stimulare cu menopur luna aceasta. Nu este f complicat. Nu ai un pen asa cum este la puregon. Este doar serul si solutia. Sa iti cumperi seringi si ace pentru insulina. Ce doza ai? Eu am avut o singura injectie /zi. Asa ca am facut seara pe la 7(ai grija ca tre facut la aceeasi ora). Tot in burtica sa o faci. Eu am facut in brat pt ca eram dupa laparoscopie si mi-a fost teama. Este mai dureroasa decat puregonul deoarece nu ai pen iar acele astea sunt mai groase.
Ce nu inteleg eu este de ce ti-a dat si closty. Stiu ca daca are loc aceasta combinatie foliculii sunt inhibati si nu se dezvolta cat trebuie. Mai stiu si ca acest closty micsoreaza endometru f tare.
Acum daca dr ta asa a recomandat...
Bafta mare! Sunt sigura ca de data asta va fi o reusita!
Despre mine ce sa zic mai fetelor? Aseara nerabdarea m-a impins spre un test de urina chiar daca eram in ziua 11. Din pacate din executia mea a rezultat o singura liniuta. Deci... Nici de data asta nu am reusit.
Sa nu sariti cu mustrari asupra mea. Nu mai rezistam. Mai astept pana in ziua 14-15, dar nu mai am nici o speranta. Pacat de cei 5 foliculi babani pe care i-am avut si de gigei sotului in numar de peste 100 de mil. Asta este!
Eu la dr Mihalache nu ma mai duc! Asta este clar. Citesc pe net despre dr. Va rog recomandati-mi si mie unul BUN. Va rog din suflet!
Am vazut reusite multe la DR. ALBU la ML.
Sunt intr-o mare dilema.
Luna aceasta am sa pierd inseminarea deoarece bugetul meu este deja repartizat. Sunt nasa mare pe 23 si am f multe cheltuieli.
Va pup pe toate si va dorec numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Dana, esti mai nerabdatoare decat mine. Stii ca e devreme in ziua 11, nu? Are o gramada de timp sa se pozitiveze. Mai repeta peste 2-3 zile ca sa fie relevant. Iti inteleg nerabdarea, dar nu-ti pierde speranta.
Am primit closti intre zilele 2-6 de CM si apoi menopur intre zilele 7-11 cate o fiola pe zi. Altadata am luat closty si gonal si am raspuns bine, 5-6 foliculi; nu am pobleme cu endometru. Mi-am luat deja seringi de insulina, sper sa ma descurc cu prepararea.
Legat de durere, la cate injectii am facut si o sa fac toata sarcina, nici nu ma mai gandesc la asta.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alexa78

Angelica, multa bafta maine la eco.

Am fost la dr si am primit stimulare cu closti si menopur. Nu am mai facut menopur pana acum. Nici nu stiu cum se prepara, sper sa ma descurc. A mai folosit cineva menopur?

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt




Si eu am facut inainte de inseminare menopur ,in fiecare zi cite una ,sa sti ca nu mi sau parut dureroase ,mai dureros mi se pare fragminul care il fac acum decit menopurul .......de preparat este f usor tragi serul apoi il dizolvi in fiola de praf si apoi tragi totul ...........un sfat la toate manevrele astea foloseste un ac mai mare nu cel de insulina ,ca te vede Duumnezeu cu acul ala mic ,ala il folosesti doar la injectare,fi increzatoare ca se poate ,uite eu am reusit cu un singur folicul ,asa ca capul sus de data asta vei reusi!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6

Mergi la inceput