INSEMINARE 79

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

Fetelor am repetat beta la 2 zile si de la 20979 acum am avut 26410,deci a crescut putin..........nu stiu ce sa mai cred ,nu trebuia sa se dubleze?

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
2 INSEMINARI ,A TREIA IN CURS ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Dupa inseminarea facuta acum mi sa mai adaugat fragmin 5000u
SUNT INSARCINATA!+6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

angelica28 - din pacate trebuia sa se dubleze

Dar intrebarea e , ai repetat beta la acelasi laborator ?

Se poate ca rezultatele sa difere de la laborator la laborator.

Si laboratoare gen Synevo sa nu de arezultate ok. Dankutza stie.

Eu am mai spus pt fetele din bucuresti, cele mai sigure locuri de facut beta sunt Victor babes de la piata Muncii si spitalul Giulesti

Adica acolo unde folosesc mereu kitul. Daca nu e folosit constant poate da rezultate eronate.

Oricum la tine valoarea pt 6 saptamani este imensa

Eu in z15 avem 46, in z16 - 120, si dupa vreo saptaman avem 1000 parca

Daca nu ai facut beta la acelasi laborator, mai repeta peste 2 zile unde l-ai facut pe ultimul. Poate primul a fost eronat

Doamne ajuta sa fie bine !

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza

Missy si eu si fi-mea suntem sagetatoare. ... si tu. Nu mai e nevoie de nici o monitorizare pt ca nu are ce sa se vada acum. DEd abia cand o sa fii in 5 saptamani, poate chiar 6, poate medicul sa vada ceva, pana atunci... rabdarica.
Vine acusi si concediu si o sa fii 2 sau 3 in 1.



Draga mea, as face monitorizare nu pentru a vedea o eventuala sarcina, e logic ca acum nu se vede nimic, ci pentru a vedea daca grasanii s-au spart. Sunt un pic nelinistita din aceasta cauza, caci luna trecuta, intr-o joi am facut Pregnylul 5000UI, apoi contact sexual dirijtat 3 zile si o ultima eco in ziua 20 a CM-aveam singurul folicul nespart...N-as dori acelasi lucru acum...
Mi-ar place enorm daca ar fii 2,chiar daca e greu...

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lauricea2002

Dragele mele, n-am mai postat de ceva vreme fiindca am avut un mic accident cu bicicleta, pe 1 iulie. Aveam viteza, incercand sa nu tin masinile in spatele meu caci treceam printr-un spatiu ingust, insa mi s-a prins roata in sina de tramvai, dezechilibrandu-ma si tarandu-ma pe sosea. Nu m-am lovit la cap, dar sunt plina de hematoame si zgarieturi la genunchi, coapsa si mana stangi, iar degetul mare de la mana dreapta aproape ca nu mi-l pot misca. Radiografii n-am facut, stiti voi de ce, iar antiinflamatoare nici nu se punea problema sa iau. Aproape o saptamana n-am reusit sa tin lingura in mana sau sa-mi fac singura dus. Totusi, Doamne-Doamne a avut grija de mine sa n-o patesc mai rau, lovindu-ma masina din spate.
Luna aceasta am facut pauza de inseminare, incercand natural. Maine voi suna la Dacia pentru o programare, in vederea stabilirii unui plan pentru o noua inseminare.
Sensibila, te rog sa ma treci la aspirante cu o prima IA nereusita la Dacia Medical Center, Cezara Bucur, pe 7 iunie, insa cu incredere ca a doua va fi o reusita.
Missy si Alexa, am mari sperante in ceea ce va priveste, dupa cum ati descris situatia din momentul inseminarii.
Dankutza, ma bucur ca te-ai simtit bine in deplasare. Cat despre concediu, sa tot fie pana la toamna.
Va sarut pe toate si va tin pumnii stransi!



Draga mea, imi pare rau !
Ai grija de tine...Si multumesc din suflet ca te gandesti si la mine.
Sa stii ca si eu m-am intrebat ce ai mai facut.Iata ce-ai patit, biata de tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inseminare spune:

lauricea2002 - imi pare tare rau pt incident.
Insanatosire grabnica si treceti la treaba sa apara bebelul !

Uitati-va si voi la penultimele 2 reusite ce carucioare frumoase au !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

angelica, eu cred ca e bine. Uita-te pe site-ul asta
http://www.countdowntopregnancy.com/tools/beta_doubling_calculator.php
Dupa cum scrie aici, beta peste 6000 ar trebui sa se dubleze la mai mult de 96 de ore. Eu zic ca totul va fi bine.

MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

angelica28 - cred ca alexa are dreptate

De ce nu mergi unde la o clinica mai buna sa iti faca e eco vaginala, poate ainoroc sa se vada inimioara.

Tot ziceai ca mai vrei sa mai faci o eco si mergi si cu hartiile de la primul ecograf. Dar i le arati dupa ce iti face eco si vezice iti zice

Iti tin pumnii sa fie bine

Doamne ajuta sa ai un bebel sau 2 sanatosi

de Steluta Norocoasa Gia Darria nascuta pe 10.03.2010
IAD3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (IAD1 nereusita, IAD2 avort menstrual)
Povestea Giei - nasterea stelutei noastre norocoase
Atat sunt de mare !
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!
www.pethelp.ro/" target="_blank"> Carucioare pentru animalute
"Copii trebuie crescuti pentru ei, nu pentru parinti." N. Iorga
"Un copil poate oricand sa-l invete pe un adult trei lucuri: cum sa fie multumit fara motiv, cum sa nu stea locului niciodata si cum sa ceara cu insistenta ceea ce-si doreste"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa78 spune:

Eu de clar ziua 1 de CM. Am sunat-o pe dr. si facem alta IA luna asta. Sper sa fie cea norocoasa. Nici nu stiu cum ma simt. Pur si simplu merg inainte, parca fac totul din inertie. Incerc sa nu ma mai gandesc la nereusita, ma concnetrez doar la urmatoarea IA.
Lauricea, insanatosire grabnica
missy, cred ca e buna ideea ta sa faci o eco sa vezi daca s-au spart foliculii, mai ales ca luna trecuta au fost probleme. Poti la merge la orice medic.



MTHFR A1298C heterozigot, PAI 4G homozigot
2 IA reusite dar pierdute la 6 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinutapop spune:

Imi pare rau, Alexa!
Sa te-ajute Dumnezeu, sa-ti dea tarie si urmatoarea IA sa fie norocoasa!
Ma gandesc cu strangere de inima la ce ma asteapta si pe mine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missy40 spune:

Multumesc, Alexa, draga mea! Imi pare rau pentru tine,zau asa, parca suntem "condamnate"...Faci inseminare dupa inseminare si n-ai nici o certitudine ca o sa reusesti...E tare frustrant...In fine, iti admir optimismul si poate urmatoarea va fii reusita. Mult noroc, Alex !

Parca nici n-am curaj sa ma duc la o eco...Nu mai vreau sa plang o zi intreaga, ca data trecuta. Ma afecteaza enorm esecul, caci nu prea mai am timp biologic.

Mergi la inceput