1 an de la nastere....mamicile slabesc (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Aylin27, Mykaa Ada_23, felicitari pentru rezultate !
Allexa06, daca citesti in continuare sigur vei fi convinsa sa ni te alaturi !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danicris spune:

Servus, fetelor !

In primul rand urez bun venit fetelor ce ni s-au alaturat si imi cer scuze ca timpul nu mi-a permis sa o fac mai devreme.

Felicitari tuturor, ma bucur mult pentru rezultatele voastre, va imbratisez pe toate.

Littlelight, tu mereu ai vorbe de incurajare, iti multumesc frumos pentru sustinere si te felicit.

Magda, saru'mana.

Ada, scuze, cred ca am gresit greutatea de saptamana trecuta.



Inca o data felicitari tuturor si spor la slabit in aceasta saptamana, se ne auzim cu vesti bune marti, papaaaaaaaaaaaa ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

eu maine seara plec in concediu, ma intorc pe 24 iulie.
pana atunci sper sa va gasesc cu muuuuulte minusuri la kg..si sper ca si eu sa ma pot abtine, daca nu slabesc, macar sa nu mai pun nimic pe mine.

Va pup, numai bine!

Mamica de pui scump pe pamant si ingeras in ceruri
.....................................................................................................................
"Dacă lacrimile ar putea înălta o scară si amintirile o cărare, as urca în Rai si te-as aduce din nou acasă."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

'neata!

Si eu plec in concediu marti , dar voi mai intra aici (sper ca ori netul mobil ori wireless-ul vor functiona acolo unde merg). Deci e posibil ca raportul de marti sa-l dau putin mai tarziu. Mai sper sa nu ma porcesc , dar s daca o fac promit sa recuperez cand ma intorc (oricum cred ca va fi jale, pentru ca o sa fiu si in perioada naspa a lunii).

Va pup pe toate si concediu placut celor care urmeaza sa plece. Celorlalte spor la treaba si zile mai racoroase.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Littelight,Camy sa aveti un drum bun si sa va bucurati de concedii chiar daca mai sariti si calul,e normal ca de aia e concediu,sa fim relaxate si sa nu ne mai gandim la nimic,nu?Ar fi culmea sa ne petrecem si concediile cautand sa mancam doar frunze....Concediu placut!!!
Eu plec in concediu de pe 5 aug si pana pe 2 sept,adica vin in Romania...abia astept,nu am mai fost de doi ani,anul trecut am fost insarcinata si nu am putut...da-mi scot eu parleala anul asta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Littlelight spune:

Aylin, multumim. Concediu placut si tie, ca acusi bate la usa (ce bine ca al tau e mai lung).
Cred ca ti-e tare dor de casa, de ai tai. Cum te descurci cu asta? Ai mei stau la 100 si ceva de km si ii vad odata la 3-4 luni . Noroc ca vorbim de 2 ori pe zi la telefon. Abia astept sa creasca pitica, sa nu mai fie nevoie sa ne trambalam cu toate (carut, patut, etc), ca asta ma omoara. Nici n-apuc bine sa despachetez, ca, gata, trebuie sa impachetez la loc , nu putem merge la ei decat in week-end, din cauza serviciului sotului meu.

Atunci cand oamenii sunt liberi sa faca ce vor, de obicei se imita unii pe altii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin27 spune:

Buna fetele...!!
Care mai e treaba cu dieta,vad ca nimeni nu a mai intrat sa ne povesteasca nimic.Eu am fost intr-o minivacanta de 3 zile unde am fost cuminte,cuminte si astazi dl cantar m-a rasplatit:minus 1.9 kg in minus,adica astazi am 74,6 kg...se pare ca functioneaza si o dieta hipocalorica.
Va urez o zi buna si sper sa aveti vesti bune pt raport!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

La mine caldura si alergatul piticului pe afara si-au spus cuvantul.
Raportez 55kg, mai am un kg si-mi ating tinta! Ramane apoi sa ma mentin...sper sa reusesc si in vremuri mai racoroase.

Ce am facut in plus fata de normal...am baut muuulte lichide, doi litri de limonada cu miere, si am mers de vreo 3 ori la bazin unde am inotat cat m-au lasat copii.

mamica de printesa Maria 15.11.2006 si bebe Mircea -25.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Azi ne laudam cu 68 kg si cu faptul ca ieri am reusit sa imbrac un tricou mulat, care, ajutat de o fusta fara talie, s-a incadrat in standardele estetice proprii (nu cele internationale ) privind relativa vizibilitate a burticii .

Inbox, Aylin, felicitari pentru rezultatele foarte bune !


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufescu spune:

ma bag si eu daca ma primiti...bubu mai are un pic si face un an dar eu mai am muuult pana sa arat multumitor.
De vreo 3-4 luni am fost mai atenta la ce mananc,cu scapari ocazionale in bere/piza/inghetata, asa ca incet s-au dus vreo 3 kile. Astazi pt prima data cantarul a fost la 80 :)...mult,stiu,insa mai putin ca inainte(cand am venit de la spital aveam 87,am dat jos,dupa aia am pus la loc mai ales de Pasti pana la 85...).
Am 1.78 inaltime si inainte de sarcina ma invarteam pe la 74-75...asa ca asta e tinta pana la sf lui octombrie ca sa pot sa intru in haine.Si desigur,daca dupa aia continui cu slabitul nu ma supar :)).


Mergi la inceput