Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(59)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

LAURA_LUIZA, poate ai zis dau nu am retinut, in ce tara va mutati?

FRAGRANT, mi-a placut metafora cu tragaciul, esti tare simpatica!
Nush daca ti-o fi raspuns careva dar ma bag si io - maioneza din cartofi, cauta pe net reteta de maioneza de post (daca nu ma insel, e una si pe blogul nostru, la RETETE)
Inca ceva, multam de sugestia cu evening primrose - am studiat, am achizitionat si de azi m-am apucat si de asta.
Plus o tura de probiotice pt bebitza (nu mai stiu cine a venit si cu sugestia asta, dar e f buna si ii multumesc )

MADA, cunosc sentimentul de ”aruncat” banii numai pt bebe de-acum...nici mie nu-mi vine sa cred uneori

LORI, offff....chiar ca ti-au schimbat copchilu dintii astia...cat era ea de cumintica....Pupam fetele!

TUNDE, bun bancul, il spun si domnului sot

CATALINA, sanatate multa!


_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT - uite aici coconut butter
http://www.upayanaturals.com/SearchResults.asp?Search=coconut+butter&Search.x=22&Search.y=11



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Si Soniuc baleste de vreo 3 saptamani..pumnii in gurita..carpe..tot ce apuca roade si musca! ,ma musca cand alaptez..mi-a facut sfarcurile tzandari..nu strig sa n-o sperii dar o opresc si ma fac ca plang..ma doare rau..ce-om face cand ii ies dintii?

Roxx;Lasa ca ii trece repede.. bine ca nu i-a facut vaccinul..O tratezi tu bine si frumos..mami descurcareata

Auzi la ei!taxa de mediu anuala..astia nu-s normali!!De unde vom plati si asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angieangie spune:

tunde..........super bancul..l=am citit cu sotul meu

poze Tudor



cea mai fericita mamica de frumos si sanatosTudor- Cristian 20.01.2011



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura_Luiza spune:

Tunde, hahaha :)) Daca vrei sa faci sport, eu zic sa-i dai drumul. Eu fac de ceva vreme si n-am nici o problema cu lapticul. Dar trebuie sa te hidratezi mai ult decat de obicei.

Roxx, n-am mai spus, o sa ne mutam in Israel, cam pe la sfarsitul verii. Nu spun prea multe ca nu-i sigur 100%, doar vreo 90%. Sunt f entuziasmata!

Flagrant, cica aia e bomba calorica :)) nu mai spun nimic atunci de tiramisu facut aseara care s-a evaporat, eu nu stiu, nu recunosc nimic

Bubu mic a papat si acum doarme, ma bag si eu la somn, ca am muuuulte ore (zile, saptamani..) de recuperat.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Laura;cand am umblat la bosu si step nu aveam asa mult laptic...Sonia era mai agitata..m-am lasat.De aceea intreb cum e cu zumba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Doloress - esti o comoara la casa omului; nu numai ca stiu de unde sa iau und de cocos daca nu gasesc la Tau, dar am gasit pe situl asta granule de kefir de apa;
nu stiu daca ati auzit de asta, e o ciuperca tibetana, care e recomandata pentru o gramada de afectiuni;
acupuncturista mea de multa vreme ma bate la cap sa-mi fac kefir de apa, si mereu uitam; dar acum am notat si ma apuc cand vin din romania, ca ciuperca asta eorganism viu, si trebuie "pigulita", ingrijita, plus ca se inmulteste mai ceva ca iepuroii;

mai multe dsp kefirul de apa aici, pt cine intereseaza
http://www.chefir-bio.com/la-ce-afectiuni-se-recomanda-kefirul.php

roxx - sa fie de leac evening primerose; ma re-apuc si de sapt viitoare;

laura - nu bag mana in foc, dar cred ca reteta mea depaseste tiramisul tau; un avocado are cca 360 cal, nucile cam vreo 400, totalul nu-l mai fac, sa nu-mi stric ziua:)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mayane spune:

ziki -

Citat:
dar eu nu cred ca e necesara operatie, chiar si asa. celor cu fimoza ori li se va rupe intr-o zi atza aia (si ata ete) ori nu, si tot ata ete. nu?
sau imi scapa un efect secundar periculos?


A pus Simo un link de pe wikipedia - http://ro.wikipedia.org/wiki/Fimoza - daca dai scroll, vezi niste poze naspa, deci nu-i de gluma...
Si mai e vorba si de igiena intima...

Dar am mai gasit si asta: http://www.cirp.org/library/normal/
Astia cica: "Many physicians today are unable to distingish between normal developmental tightness (as described here) and clinical phimosis. Nor are they able to answer with accuracy when the prepuce should become retractable. These ill-trained doctors may attempt to prematurely retract the foreskin which is traumatic for the child. Parents should guard against this possibility."

Age.......Percent retractable.

Birth..........4%
Age 1.......50%
Age 2.......75%
Age 3.......90%
Age 4.......91%
Age 5.......92%




"Pluteste drept inainte si daca pamantul pe care il cauti nu exista inca, fii sigur ca Dumnezeu il va crea inadins pentru a-ti rasplati indrazneala"

"Life isn't about waiting the storm to pass, it's about learning to dance in the rain."


Mami ametita de pufletzel Darius Alexandru (05.02.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

FRAGRANT- tot la prietena mea am auzit despre kefir, dar n-am incercat niciodata. Chiar am sa comand si eu de pe site-ul asta ca au mai multe chestii bune.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vasilasanita spune:

Catalina multa sanatate!

Azi am inceput si noi cu mancarea solida! Nu mai aveam rabdare pana pe 12.

I am dat morcov si pastarnac. A mancat putin din ambele. Vad ca i place.


Dumnezeu ne-a binecuvantat cu Stefan (12.01.2011) !

Mergi la inceput