Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(59)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catal_ina10 spune:

Multumesc mult dragele mele !

Azi sunt cam deprimata din cauza analizelor, dar sunt incurajata de faptul ca de la o zi la alta ma simt mai bine.

Am mici probleme cu diversificarea. Sarei ii place mai mult lingurita decat continutul ei . De morcov aproape ca nu vrea sa se atinga. Face o mutrita de parca imi spune "ce-mi dai porcaria asta". La sugestia cuiva am incercat sa-i dau azi supa lichida cu biberonul, ca sa se obisnuiasca cu gustul. Nu va spun ce proteste! Deocamdata ma amuza, dar sunt si putin ingrijorata. Oare vom reusi vreodata sa mancam altceva decat lapte si cereale?

Mandra mamica de printesa filigran Sara Maria - 21.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Fragrant;Si Eu am facut azi guacamole de avocado dar fara usturoi.Bunica mea facea vinetele cu ceapa si ulei+sare..au f bune bune..fara maioneza.

Catalina;ti pup si iti urez multa multa snatate..e urat ce scrii tu acolo..
Simo;daca nu sunt coapte vinetele pisca si sunt amare..zeama n-are cum sa-i dea gust amar..ori cum spun si fetili au fost batrane

Daca tot vorbeat de pootzy

Ce zice elefantul cand vede un barbat dezbracat in pielea goala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Cum poate un animal cu trompa asa mica sa-si duca mancarea la gura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Nu stiu bancul, dar cred ca e ceva legat de trompa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

hehe, am scris amandoua in acelasi timp! Stiam eu ca e ceva cu trompa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

Carmen;cum e zumba?e obositor?oare face bine la laptic..
Intreb pt ca au venit niste fete la noi in oras si incepand de maine vor tine zumba la sala de fittnes..nush ce si cum..m-as duce ,dar sa nu -mi scada lactatia..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

tunde :)))))

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

colacei de inot pentru bebelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fragrant8 spune:

Doloress -multam; eu merg aproape saptamanal la Tau, dar nu-mi aduc aminte sa fi vazut unt de cocos; au unturi din toate nucile posibile, insa:)

Tunde - fain bancul
si eu sunt fan guacamole; am terminat (si de facut si de mancat) pasta de avocado cu nuci de care va vb; e f faina. bomba calorica, ce-i drept, dar nah...din cand in cand merge.

Catalina - sanatate multa!!!

Lorich - ce simpatica ai fost cu AP-ul si cositele; cam asa si sophiotul zlele astea; maraiala non stop; are gingia umflata, albicioasa, dar dintocii nu se vad inca; si imi si vomita dupa fiecare masa de ieri; si nu stiu de la ce...si iar diaree, iar eczema...
asa ca non stop in brate; noroc ca luni a venit o doamna sa ma ajute la curatenie, ca era vraiste mare in toata casa;
acum sa vad cand s-o linisti sa ma duc sa fac salata de vinete...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

am scris mesajul trecut si am uitat sa va zic ceva
pe 16 si 17 Iulie la Palatul Sutu(muzeul municipiului Bucuresti, este targul; I love handmade numai cu lucruri evident handmade.
puteti sa va uitati si pe pagina lor www.Ilovehandmade.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Am revenit de la dr. Am facut rahatul praf, pentru ca asa cum am banuit, Catalina are rosu in gat, deci nema vaccin. Ne tratam un pic si revenim sapt viitoare. Bleah. Am oroare de drumuri la dr.
Macar am apreciat dr - 1. ca a constatat in mod corect ca nu se poate face vaccinul 2. ca nu ne-a dat antibiotic sau alte porcarii 3. ca nu ne-a dat fier aiurea in tramvai pe principiul ”asa se da de la 6 luni” 4. ca nu s-a uitat chioras cand i-am spus ca mergem pe autodiversificare.
Iar pe aceasta cale o mai pup o data pe GABIVALCEANU ca m-a trimis la o dr cat de cat sanatoasa la cap.

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput