FIV in Ungaria 134

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Fetele, din pacate la mine rezultatul este negativ 1,36 a fost BHCG.,
Imi revin si merg mai departe.
Va pup, bafta celor care is in focuri si va multumesc pentru sfaturi si sustinere.

Ma duc acum sa ca sa imi revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

GeorgianaI fara cuvinte, Dumnezeu sa-ti dea putere sa depasesti momentul te imbratisez cu drag.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

georgiana,imi pare foarte rau.

popif,eu am cumparat Merional cu reteta romaneasca de la Budapesta,de pe Alkotas Ut. la gara Deli.
este farmacia cu care lucreaza cei de la Kaali si este foarte bine aprovizionata.

o zi buna tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Georgiana, suntem alaturi de tine, te imbratisez!
samira33, multumesc mult pentru raspuns. Chiar intrasem in panica crezand ca nu o sa-mi raspunda nimeni.
Urgenta e ca luni sau marti o sa plec si nu vreau sa bajbai prin Ungaria dupa merionale. Sa-ti dea Dumnezeu sanatate si sa-ti implinesca visul de a fi mamica!

weekend placut fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Georgiana, imi pare rau ...


Fetelor, se poate face FIV cu un FSH de 13, LH de 7 si Estradiolul de 32 ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

popif si tie sa-ti ajute DD la fel si tuturor femeilor care isi doresc un bebe.



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

Fetele am si eu o intrebare, cat trebuie sa fie estradiol-ul ca sa fie bine ? eu de exemplu:
-in ziua a 3 a a CM am valoarea 143.50 (valori normale in faza foliculara 46-607)
-in zia a 14 a valoarea este 776.40 ( valori normale in faza ovulatorie 315-1828)
-in zia a 21 a este 461.90 ( valorile normale in faza luteala 161-774)
ce parere aveti e bine ? ce indica de fapt estradiol-ul ? de ce este asa de important ? voi ce stiti ?

toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

GeorgianaI, imi pare tare rau Sa-ti dea DD putere sa mergi mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

viotimis,sigur ca poti face Fiv cu valorile respective.

cris,este cam mare Estradiolull tau.
multi medici considera ca un Estradiol bun in ziua 3 este pana in 50.
asa cum ti-am mai sugerat si la un alt topic fa-ti AMH-ul.
acest estradiol mare poate sugera o rezerva ovariana scauzta.
si nu trebuie sa te sperii nici in acest caz...sunt protocoale speciale folosite in FIV pentru femeile low responder,daca se dovedeste a fi si cazul tau.


un we fain tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

Citat:
citat din mesajul lui tamys

Fetele am si eu o intrebare, cat trebuie sa fie estradiol-ul ca sa fie bine ? eu de exemplu:
-in ziua a 3 a a CM am valoarea 143.50 (valori normale in faza foliculara 46-607)
-in zia a 14 a valoarea este 776.40 ( valori normale in faza ovulatorie 315-1828)
-in zia a 21 a este 461.90 ( valorile normale in faza luteala 161-774)
ce parere aveti e bine ? ce indica de fapt estradiol-ul ? de ce este asa de important ? voi ce stiti ?

toate fetele


este adevarat ca in faza foliculara timpurie, adica in ziua 2 sau 3 a cm estradiolul trebuie sa fie mai mic ca 50 pg/ml, numai ca tu ai valorile in alta unitate de masura (mi-am dat seama dupa valorile normale de asta, exista 2 unitati de masura si depinde de laborator), respectiv in pmol/L si daca vei converti 1 pg/ml care este echivalentul a 3,67 pmol/L rezulta ca ai in ziua 3 un estradiol de 39 pg/ml, ceea ce este foarte bine, nici vorba de rezerva ovaraiana redusa. Celelalte valori, cea din ziua 14 si 21 sunt de asemenea bune, arata ca ai avut activitate ovulatorie, respectiv ca ovulatia a avut loc.

ca sa-ti raspund la intrebare, estradiolul in sine nu spune mare lucru daca nu e corelat cu alti hormoni, adica valorile analizelor hormonale sunt intrepretate in ansamblu, si nu separat.

Mergi la inceput