FIV in Ungaria 134

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tonirro spune:

mrg multumesc pentru raspuns, iau deja 3 no spa /zi, beau lichide, mananc toate cele...degeaba. Desi observ ca dimineata, pe stomacul gol sau cu cat mai putina mancare/lichide in el, ma simt ok. Oricum, incerc sa nu ma mai stresez. georgiana, cum am scris si eu, chiar in ziua cand mi-am facut primul beta hcg (a 10-a de la ovulatie; tu calculezi de la punctie), am avut o sangerare mai mult crem, asa. Trei zile mai tarziu, beta hcg crescuse de la 16 la 128; consider ca sangerarea aceea a fost nidatia. Nu iti mai face griji. Stiu ca PK spune ca o sangerare nu inseamna neaparat lipsa sarcinii, dupa cum nici lipsa sangerarii nu inseamna neaparat prezenta sarcinii. Fa-ti Beta HCG cand trebuie sa-l faci. Iti tin pumnii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GeorgianaI spune:

Tonniro .
Intre timp mi-a scris si PK. A zis ca daca e sangerare in toata regula, sa nu mai fac BHCG, dar daca e numai maronie, sa ma duc maine sa fac testul.
Eu am avut punctia pe 23 iunie si ET pe 26 iunie.
M-as fi dus azi sa fac testul, dar daca el a zis sa ma duc maine, am sa ma duc maine.
Nici o schimbare de azi dimineata, dar sa vad mai incolo, cand o sa ma ocup de tura de utrogestan de pranz. Ma rog sa fie bine maine!
Speranta moare ultima, asa ca...........mai am rabdare pana maine.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anchusa spune:

gia pot fi intre 9 si 12 zile de stimulare(depinde de raspunsul organismului).
Dupa ce ai terminat AC sangerarea poate sa apara dupa 3-7 zile.
Bafta!

anchusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Georgiana, iti tin pumnii!Doamne Ajuta sa auzim vesti bune!

De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Buna fetelor. Care ce mai faceti?
Georgiana, vi cu o veste buna?

Intrebare: la sf lui iulie trebuie sa mergem la Szeged si sa stam peste noapte. Unde ne putem caza, aproape de Kaali si ieftin? Un nr.de telefon, o persoana de contact? Niste preturi/noapte? Si ce putem vizita prin Szeged ca sa mai treaca timpul?
Mersi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

monilaza,pai daca stai o singura noapte-mergi la consultatia preliminara banuiesc...nu prea mai ai timp si de vizitat.
ai sa ai destul timp sa vizitezi cand mergi la procedura si spre deosebire de Buda-unde sunt nenumarate obiective turistice,la Szeged sunt mai putinele.

o zi buna tuturor



3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monilaza spune:

Citat:
citat din mesajul lui samira33

monilaza,pai daca stai o singura noapte-mergi la consultatia preliminara banuiesc...nu prea mai ai timp si de vizitat.
ai sa ai destul timp sa vizitezi cand mergi la procedura si spre deosebire de Buda-unde sunt nenumarate obiective turistice,la Szeged sunt mai putinele.

o zi buna tuturor


3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna



Mergem pentru spermograma(nu accepta analiza din RO). La 8 trebuie sa fim acolo. Vrem sa mergem cu o zi inainte si sa dormim acolo. As vrea sa vizitez gradina zoologica si botanica.
Si m-ar interesa o cazare mai ieftina si aproape de clinica. Fara mari pretentii, doar sa avem unde dormi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viotimis spune:

Monilaza, ai PM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns popif spune:

Buna fetelor!
Va rog mult sa ma ajutati si pe mine cu numele unor farmacii unde pot gasi sigur merional si unde se da cu reteta din Romania .Bine.. nu neaparat nulele farmaciei ci locul unde ati gasit.
Voi de unde ati luat, numai din Budapesta?
Vreau sa stiu pentru ca saptamana viitoare plec in Germania si ma opresc in Ungaria special pentru merional .Nu prea as vrea sa intarzii mult cu cautatul prin farmacii,as vrea sa ma duc la fix ,pentru ca sunt si cu cel mic si se cam plictiseste si e drum lung pana in Germania.

Va multumesc mult!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monilaza
Vrem sa mergem cu o zi inainte si sa dormim acolo. As vrea sa vizitez gradina zoologica si botanica.

nu cred ca te va incanta gradina zoologica...

Mergi la inceput