Colectia de toamna-iarna 2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

'neata gagici,

Feli m-ai distrat cu Corapina ubicua.
Buna idee cu dansul irlandez.

Cerere de sfat: ce activitate (sau activitati, dar mai mult de 2 zile pe saptamana nu pot sa aloc) sa fac cu fetele din toamna?
Baletul a picat ca nu i-a placut Nataliei. Daca ar fi dupa mine le-as mai duce la inot vreo 15 sau 20 de sedinte, adica pana prin decembrie, poate ar invata in timpul asta ca lumea sa inoate plus ca Silviei i-a recoamndat inot pt ca are tendinta sa stea cocosata. Dar ele nu mai prea au chef nici de inot . As putea insista cu inotul pe motiv ca e important sa stii sa inoti sau sa le dau la ceva dansuri?
Vreau sa fie o activitate sportiva, de miscare.
Silvia ar vrea tenis, dar nu stiu daca odata ce incepe i-ar si placea. Pe Nati nu o prea vad cu tenisul si tare le-as duce pe amandoua la aceeasi chestie ca mi-e mai usor.

Coralia nu era periculos pentru ca era parapet inalt pe marginea drumului. La al doilea dincolo de parapet era haul. La primul de la parapet trebua sa cobori putin ca sa vezi lacul ca lumea, in unele zone era gard, in altele nu, dar haul nu era chiar asa abrupt. Oricum, a fost foarte spectaculos la fata locului. O sosea normala, cu promenada, trotuar lat si banci pe partea dreapta, care urca 2-3 km de la marginea orasului, la un moment dat se termina trotuarul cu bancile, drumul pare la fel de linistit dar daca opresti masina, pe dreapta e haul.

Multumesc de aprecieri si complimente.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Buna!

Tocmai am terminat de vizionat minunatie de poze de vacanta!
Madau si Lavi se pare ca ati avut concedii de vis. Pozele sunt superbe! Voi aratati foarte bine si relaxati!

Meems, foarte frumoase si pozele voastre! Voi sunteti foarte frumusei, ca de obicei!

Legat de extra-activitati - nici eu nu sunt hotarata pentru ce sa optam din toamna. Voi urmari si eu acest subiect!
Daca am fi in Bucuresti cred ca am opta si noi pentru dansul irlandez ... arata tare bine siteul ala, pus de tine Feli!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Si noi ca missa 2 trage un pui de somn in carseat :))

Catutza sanatate!

Madau super vacanta cu rulota! Desi nu e genul meu din ce povestesti a fost super!

Fain ce ziceti voi de Croatia, cred ca o sa o pun si eu pe lista !

LAvi Amalia s-a decis din toamna sa faca: inot ( adica il continua ca l-a inceput in martie deja iar aici e cu concurs de diploma A, B, C - fara sa fie performanta, insa se dau greu diplomele: )), cand o avea A sa zic multam - cred ca in vreo 2 ani, asta-i media), balet si pictura. Eu as imbina activitatile sportive cu cele creative, poate un pian, modelaj, etc. LA gimnastica nu vrea ( nu de performanta zic). Sau la alt tip de dans.

La noi e ziua 5 de camp de vacanta -ultima- si abia astept sa o iau seara si sa zic uf. Pana la urma cel mai greu e pt mine ca imi fac atatea ganduri. Ea se pare ca se distreaza bine si ideea de a fi fara noi ii place mult ! In seara asta are petrecere pijama la un coleg :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cu fetele tot e mai usor, exista balet si tot felul de dansuri care le atrag, dar pentru baieti???

(am inteles ca exista variante de karate mai soft, care se pot incepe de la 5-6 ani, dar nici sa-i incurajez ideile razboinice prea tare n-am chef ).

Feli, chiar fain dansul vostru. Ritm, miscare antrenanta... bravo, bravo!

Lavi, ar mai fi si gimnastica artistica. Am vazut fetite dezvoltate ultra-armonios, nu solicita nici pe departe la fel de mult ca gimnastica, dezvolta toate cele bune la fetite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Gimnastica artistica e fix Natia Comaneci. Asa se numeste. Really.

Eu nu pot sa le duc undeva de mai mult de 2 ori pe saptamana pentru ca o zi pe saptamana sigur va fi dedicata dentistului, daca nu chiar 2 si in rest mai apare una alta, mai trebuie sa fac si eu o cumparatura, o curatenie si ordine in casa... Mi-e arhisuficient cu activitati de 2 ori pe saptamana.

Din pacate dansul irlandez al lui Feli incepe la 16:30, ora SF pentru noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

am fost azi cu andrei la analizele de sange - a fost horror absolut, era in asa hal de speriat ca avea acul in vena si nu-i curgea sange - nu mi-am inchipuit ca se poate asa ceva... ma rog, cu chiu cu vai a reusit la cealalta mana - dar i-a luat minimum, abia picura.

in alta ordine de idei - ai mei au program intensiv - doua saptamani cu kineto la pranz si bazin seara - o sa scoata sufletu' din mine & bona. (mai sunt si imprastiate in oras - noroc cu ubicuitatea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_77 spune:

hop si eu in mijlocul gastii.
sa va fie de bine concediile!

Noi asteptam sa plecam la Bulgari in august, mai avem putintel.

Copiii sunt de trei saptamani la bunici la Roman, azi ii aduce George acasa,ca nu mai putem de dorul lor. Stau o saptamana si iar program de bunici. Le prieste tare mult acolo.

corapino, imi pare rau pt experienta lui Andrei. Mie mi-a spus o asistenta ca din cauza stresului f mare, mai ales la copii f greu se umple eprubeta:((((se contracta venele, sau ceva de genul)

fug in calatorie virtuala pe mailul comun

pup gasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

scuze, la gimnastica ritmica ma gandeam.
eu - cred ca am mai spus - am pretentii si mai mari : mi-ar placea o sala unde sa fac eu sport, iar copiii sa se joace cu mingea sau ceva prin zona. e chiar asa SF ?

am reusit performanta asta la hotelul bulgaresc, animatia pentru copiii a fost ff buna: jocuri in apa cu mingi, cercuri,..., dansuri... Si toate se petreceau fix intre sala de fitnes si piscina, ne puteam misca si noi in voie...

Corap, off, nasol, tinem pumnii sa fie bune rezultatele .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Tot io .
Nici n-am indraznit sa spun nimic, nu credeam ca o sa reusim : de azi am inceput la alta gradinita. privata, cu germana, cu program inclusiv in vacante (asta ma omora pe mine - pauza din 15 iun in 15 sept, plus toate vacantele mititele de peste an). Au vrut, si - culmea, s-au simtit si ultra-bine. Vor si maine .

Si am tot uitat ce era mai important: de vreo 3 zile i se clatina si lui Cristi primul dintisor .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

Maria , sa va fie de bine acomodarea la noua gradinita! bun venit in clubul "dintisorului"

Mada , admirat pozele - superbe! iar voi niste frumosi

Lavi , admirat si pozele voastre, tare frumoase si voi (cu toate ca tu apari in foarte putine poze) si locurile vizitate

Alina , sa ne spui cum a fost la petrecerea in pijama

Corap , off saracul Andrei din pacate eu sunt tot asa, om in toata firea abia reusesc asistentele sa-mi ia sange (nu stiu daca v-am povestit dar cand eram gravida, chiar inainte sa nasc au vrut sa-mi puna branula la picior deoarece la ambele maini nu au reusit) Multa sanatate!

Roxana , sunteti in concediu plecati?

Meems , vazut si pozele voastre - superbe! Rianna e o scumpa

Noki, ce face mama ta? cum se simte? buza ta ce mai face?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

plecam si noi (eu cu Bia deoarece Mihai abia a inceput munca in alta parte si nu poate sa-si ia concediu) la mare, in Olimp. Mai mergem cu o colega si sper sa fie ok...e primul concediu singure si nu ma prea trage sufletul sa plec dar nici nu pot sa tin fata in Bucuresti toata vara...


Mergi la inceput