Colectia de toamna-iarna 2005 (26)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

A revenit bufnita din tabara mai smechera si mai dezghetata ca niciodata! Neniiiicule, ce plozi mari avem.

I-a priit teribil tabara, e mega-incantata, putin bronzalita,ca au avut vreme super-buna. Abia asteapta sa mearga iar.

Activitate de vara - joi am gasit pe un site de discount-uri visul lu' Maria: cursuri de dans, in care te duci tu, parinte, la curs, si in sala alaturata plodul face dans la randul sau, in grupa special dedicata copiilor.

Asa ca pana in octombrie, de 2 ori pe saptamana, suntem la dansuri si eu si bufnita si o gasca maaare de prieteni + colegi doritori de mega-fun.

Plus ca la gradi vom continua probabil baletul.
Plus ca vreau sa mearga organizat, in continuare, la inot.

Corapina-cea-teleportata, of, bietul Andrei. Sa ne zici cum ies analizele.

Roxi, mai stai mult la mare? Mi-e dor de tine si vreau sa ne vedem!

Maria, bravos, buna treaba asta cu gradinita germana pe toiul verii! Si noi mergem saptamna viitoare la gradi!


Catuta, cum stati cu bolitul? Voi aveati vaccinul anti-varicela? Saru' mana de intrebare: mama e ceva mai bine, atata cu mana, cat si cu moralul. Fain la Olimp. E statiunea mea preferata. Acolo mergeam cand eram mica. Pare greu, da' concediile sotz-less nu-s chiar asa de rele after all.

In gradi la Sarah sunt 7 !!!! cazuri de varicela. Speram sa nu inmultim cifra.


Azi e o zi mareata la noi: i-am scos zabrelele la pat. E pat mare, de adolescent, numai ca avea si parte securizata, de pe vremea bebeluseniei ramasa. Sarah doarme fara probleme prin hoteluri si respectiv la mama mea in pat de adulti, dar nu si acasa. Ei bine, in noaptea asta, la rugamintile ei exprese, am renuntat la grilaj. Stau cu urechea ciulita sa aud daca/cand pica din pat.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

salut!

sa va mai povestesc si despre noi:flavi a iesit din carantina,dar inca mai are cojite.a plecat ieri la munte cu tati, in concediu.cu 2 zile inainte,a intrat andru in carantin, fix la 14 zile de cand i-a aparut flaviei varicela,adica exact ca la carte.asa ca sunt consemnata cu el acasa.plus ca mai am un curs in w-end ,pe canicula.
andru nu sta sa ii dau cu solutie pe bubite deloc,spune ca il gadila ,asa ca e un moment de cearta.
per total, suntem intregi,destul de optimisti

va urmaresc povestile de vacanta!

Mara , mami de Flavi (7 dec 2005) si Andru (8 ian 2009)

Bijuteriile mele handmade din sarma crosetata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

howdy:)

cre' ca asta-i mesajul de adio (banuiesc ca sunt moderata, nu ca as fi fost informata despre asta), ca am fo' acuzata ca am mai multe conturi.
lamuriri aici
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=165407
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=165409

asa ca ma gasiti pe contul comun, ca nu am de gand sa inghit rahaturile care mi se pun in carca si pe care nu le inteleg.

edit: cine zicea ca-s ubicua sa ridice mana sus
(a, desigur ca n-am avut decat ast cont, biata nemora, pe ea au taiat-o direct)

Multa sanatate la mamici, pitici colectionari & frati de colectionari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

corapina, ai PM : am deschis si eu un subiect la tehnice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Aoleu corap, ce bulibaseala numai pt ca ai pareri asemanatoare si acelasi ip cu alta tanti.


Mara spor la dez-varicelizare totala. Sunt curioasa cand va face si Nati caci nu e vaccinata.

Noki, sa-i fie de bine tabara lui Sarah, ma bucur ca s=a simtit bine.

---
Si Silvia s-a simtit bine in tabara, e deja la bunici. Noi am stat 2 nopti so o zi in Ranca, sambata am si urcat pe munte, pe varful Papusa, am urcat din statiune cu ambele fete pe jos, diferenta de nivel 500m. Nu ma asteptam sa fie in stare dar uite ca au fost.
Prin soare, din piatra in piatra, dar batea vantul si nu ne-a fost cald.

Ieri am luat-o de la Ranca pana la Sebes pe Transalpina, foarte frumos, apoi ne-am despartit de fete si bunici iar eu cu Virgil ne-am intors la Bucuresti pe Transfagarasan, ca sa stim ca am traversat muntii patriei, nu gluma.

Cat despre Ranca, peisajul e minunat, dar in rest... mai au de invatat turism cei de pe acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

:) nici macar n-am pareri asemanatoare.
ma rog, eu am scapat, pe ea au inchis-o. ma duc sa-i caut odiseea (daca are, ca are doua fetite si pp ca scria pe undeva) sa scriu ca i-au taiat contul.

oricum, trimit un mail in contul comun, sa va amintesc adresa mea de mail . ca sunt extrem de dezamagita de calitatea unor persoane de pe-aici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

corap, contul nemorei a fost re-deschis pana vom analiza mai bine ce s-a intamplat.

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

La multi ani, Madau!
Sa ai parte de multi si fericiti ani, cu iubire si numai bucurii!

Lavi, chiar ca ati facut turul . de-abia astept sa ma dau cu google earth pe traseul vostru, in asteptarea celui real.

Edit tot aici: planuim si noi drumul asta.
Lavi, cu pozele inteleg perfect: noi ne-am intors de aproape 2 sapt si n-am selectat nici jumatate din cele de la mare .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Madau - La multi ani!!!
Sanatate multa tie si celor dragi, dragoste si intelegere cu carul si
gramezi de vacante frumoase in continuare!

Maria, nu stiu cand ajung la zi cu pozele pe net, ca mai am 2 iesiri restante de inainte de Croatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Hello!

LA MULTI ANI MADAU! Sa ai parte de tot ce-ti doresti!

Corap, nasoala situatie ! Eu nu ridic mana ...

Fetelor, concertul Bon Jovi a fost super tare! Mi-a placut foarte mult! Bine eu il iubesc de cand aveam 14 ani , asa ca acest concert a fost un vis implinit!
A postat o tipa un "articol interesant" - http://agenda.liternet.ro/articol/12530/Iuliana-Iustina-Stanculescu/Sex-cu-50000-de-spectatori-Concert-Bon-Jovi-2011.html


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“The child must know that he is a miracle, that since the beginning of the world there hasn't been, and until the end of the world there will not be, another child like him.” (Pablo Casals)

Pixy's Style - BIJUTERICILE MELE ...

Ramas bun, EMMA! Nu te vom uita niciodata!

Mergi la inceput