Licurici de ianuarie-februarie 2009 (147)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Porumbita, linistestete, acum e totul prea proaspat in mintea ta. Sigur o sa vina repede si bebe si o sa fie totul bine. Nu esti nedreapta fata de Robert, si al doilea copil il faci tot pt el, pt ca el o sa fie cel mai fericit sa aiba un fratior/surioara. Asa ca totul o sa fie bine, iar Robert o sa fie sanatos tun ca si pana acum
Cristi, sunteti minunati, cat de frumoase sunt pozele , iar bebe Patrick este asa de dulce Aveti grija de voi!
Crisspy, sanatate multa si tie si lui Razvi. Ce mai face burtica?
Bee, asteptam vesti. Suntem cu gandul la tine!
Asparagus, bine ai venit din concediu, stiu ca e greu fara pui, dar Lucas cred ca este tare fericit cu bunicii. Pozici?
Lisa, hai, ca din moment in moment iti vei tine puiul in brate si totul o sa fie bine, mai e tare putintel.

de steluta norocoasa (09.02.2009) si 16+


e simplu, doar sa vrei! BAZAR UMANITAR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lisssa_ana spune:

multumesc fetelor


Porumbita, noi am asteptam 3 luni, asa ni s-a recomandat de la medic si Anusca s-a prins dupa 2 luni, deci in mai, sarcina fiind pierduta in decembrie. E greu sufleteste...asa eram si eu paranoica cu Ana.
NU te gandi ca e ceva cu tine ca nu e!!! pur si simplu, natura face selectia cum o face iar noi trebuie sa acceptam. Hai, fruntea sus si mergi mai departe. vei ramane iar ghraviduta cat ai zice peste.



Aaaa, intrebare, pt fetele care nu mai vor al: doilea/treilea sau al patrulea copil? ce metoda de contraceptie folositi?
Eu n-am nascut , dar zau ca cel putin 5 ani nu mai vreau sa aud de a ramane gravida, cu toate c aimi doresc 3 copii,acum parca m-am mai linistit.


michelle, ce bine ca mai treci pe aici, chiar daca mai rar. Cum sa nu te tinem minte? Cum esti?


Ana a fost fascinata de artificii aseara, ni le impartea pe culori:"astea rosii a lui mama, verzi a lui tata, albastre sau albe a lui bunica", dar cele mov...numai ale lui ANA. Am pus-o in pat si s-a mai ridicat de 2X sa o intrebe pe bunica:"sigur s-au dus stelutele(aka artificiile) la culcare?"

E foarte isteata, ne da niste raspunsri de ramai gura casca. Mai nou, daca nu ii place mancarea zice:" gata, am papat aproape tot, nu mai vrea sa nu ma doara burtica"...na...pai ce sa ii mai fac??


Noi tot 2 in 1, maine mergem la medic sa vedem ce si cum.
O sapt usoara sa aveti!

Mama de Ana si 39+

Fashion

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micola spune:

Salutare la toata lumea!
Cristi , sa-ti traisca flacaul!!!ce frumusete de baiat !!!!Sa te tii de acum la fete..o sa fie coada la usa ta! Sa fie sanatos si tie recuperare grabnica!.
Bee multa bafta azi!!
Lisa, iar incepi cu coundown-ul? Mai bine nu..:) Hai ca mai e un pic..Bucura-te de Ana, ca apoi sa sa lipsesti cateva zile de langa ea, nu?
Porumbita te imbratisez cat pot eu de tare!
Crisspy , ai grija de tine si de copii. Cat mai mergeTzumpi la gradi?
Noi nu l-am mai dus pe Alex dupa pneumonia de saptamana trecuta, ca oricum, lua vacanta pe 15 iulie..pana pe 5 septembrie stam acasa. Acum e bine, Slava Domnului, mi se rupea sufletul vanzandu-l bolnavior si cand trebuia sa-i dau medicamentele...chin nu alta..strangea dintii si buzele..i se luase si lui, saracul...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

Anna burtica e foarte activa, joi am morfologica de trim III, abia astept sa vad ce face micutza acolo si daca a mai crescut.

Betty eu m-am hotarat sa ma opresc aici cu bebeii asa ca atunci cand o sa fac cezariana o sa-mi leg si trompele. Mi se pare un pic radicala solutia insa am luat deja hotararea.

Micola, Tzumpi va merge in continuu la gradi. Abia ce s-a mai obisnuit si sper sa nu se mai imbolnaveasca ca pana la jumatatea lui august nu am cu cine sa-l las iar eu mai greu sa-mi iau zile libere. O sa mearga la gradi si cand vine cea mica, nu vreau sa-l scot din ritm. Daca incepe sa devina gelos ca el de ce merge la gradi si cea mica ramane cu mami, o sa-l tin acasa, dar maxim cat stau si eu. Vedem. Sper ca sunteti mai bine acum .

Bee ce ai facut azi?

Crisspy, fericita de Razvi si 32 sapt Andra - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ada_coman spune:

Buna fetelor!

Porumbita te imbratisez cu drag! Multa sanatate!

Cristi felicitari!!!! Sa va traiasca minunea mica de baiat si sa va bucurati de el!

Vero multa sanatate pt Alice! Si tu incearca sa fii linistita!


Lisa hai curaj ca nu mai e mult!

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Buna dimineata,
Gata, am terminat, acum urmeaza faza evaluarii la minister, deci ceea ce a tinut strict de mine s-a terminat. Doar niste acte mai am de facut.

Porumbita, mai asteapta putin pentru ca organismul sa se refaca. Stai linistita, incearca sa iti revii si totul va fi bine.

Eu sunt stoarsa, ieri a fost ffff greu, am avut emotii cu carul ceea ce a facut ca prezentarea sa fie f dificila, si nici la masa nu m-am putut relaxa cu atatia profesori langa mine. Inca simt ca sunt in strare de incordarea nervoasa si fizica, dar astept weekendul pentru relaxare.

Profesional, mai am un singur vis, dar pentru a-l indeplini imi trebuie rabdare, putere, tenacitate si constiinciozitate. Sa vedem daca mai am asa ceva, avand in vedere gradul de oboseala la care am ajuns.

Personal, stiti ce vreau: intelegere, sanatate si un bebe. O bebe surioara cum spune Alexia.

Numai Dumnezeu ne da putere si tot EL stie ce este bine pentru noi. Uneori, toata viata, alergam dupa himere, dupa vise si dorinte desarte, insa daca privim putin spre Dumnezeu, ne dam seama care sunt adevaratele valori spre care trebuie sa tintim.
Unde pot sa vad si eu poze cu bb Patrick?

Lisa, inca putinel...Ce de emotii...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Fetelor am intrat repede repede sa va arat un colier pe care l-am terminat aseara si imi place la nebunie

http://cutiutacubijuuri.blogspot.com/



PATRICIA, mama puiutului Vlad Mihai 05.02.2009 si printesa Irina Ana 29.12.2010

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

Hello,

Am fost plecata la Gura Portitei 2 zile cu treaba, un loc minunat!

Acum am intrat sa vad ce face porumbita. Draga mea, imi pare teribil de rau, stiu si eu cum e. Sper sa vina bb cat mai repede si sa fie totul bine.
Cu paranoia ... si eu sunt la fel. Ma gandeam sa daca o sa am al doilea copil va disparea, nu o sa-mi mai fac atatea ganduri negre cu Ioana. Da de unde ... acum e la dublu!

Credeam ca o sa gasesc felicitari pentru lisa si cand colo ...
Bravo Cristina! Sa fie sanatos, sa aiba parte de tot ce e mai bun in viata!

lisa eu am tot zis ca-mi pun sterilet si am amanat Anticonceptionale clasice nu pot sa iau, le vomit. Iau insa Orgametril (pentru problemele mele cu sanii) care are si efect anticonceptional. Plus clasicul prezervativ.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI

Asa a venit pe lume Ioana

Si asa Nadia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Bee felicitari!!!
Porumbita, te imbratisez. e normal sa fii amarata si sa simti lucrurile astea. va trece. daca tu simti ca e in regula din prima luna... do it. nu are ce sa strice! sper din suflet sa fie bine.
pup gagici, sa aveti o zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Porumbita e normal sa iti pui atatea intrebari si sa fie greu sa iti revii.
Eu am o verisoara care a ramas insarcinata la o luna dupa ce a pierdut sarcina anterioara si acum are o fetita sanatoasa. Deci decideti impreuna cum credeti ca va este mai bine.


Si eu ma gandesc la legarea trompelor daca ajung la cezariana din nou. Nu am luat o decizie ca nici nu am discutat cu medicul cum voi naste.

O zi buna!

Mergi la inceput