LMA Rebeca - Delfinasi in sarbatoare (154)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Azi vine si la noi pediatrul sa facem vaccinul obligatoriu ptr un an. Fetelor care l-ati facut deja, ati avut ceva reactii secundare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Crissy , sanatate multa. Sa va faceti bine cat mai repede!

Bamboletta ma bucur ca sunteti mai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

roxana am fost la phoenicia holiday resort, chiar e super fain de mers cu copii.

linkul e pe contul de delfinasi

am implinit un anisor, sunt baiat mare de acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Roxana, eu nu mai tin minte, cum a ramas cu piciorusele lui Theo? Ce a spus medicul?

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Am adormit copilul , fug sa ii fac pranzul, sa ma spal pe cap. of, atatea mai am de facut. Sotul e la CLuj cu un proiect. Aseara mi-am taiat rochia, am cusut-o, dar se vede ca e cusuta de mana.Asa ca am rugat-o pe soacra-mea sa mi-o duca la croitorie, sper sa o faca azi.

Crissy, acum e Elise cu febra asa mare???????? Dar are si muci, tuse, semne de raceala? Sanatate multa, multa, multa!

Bambo, nu am apucat sa fac prajitura. Maine am nunta, bag acolo la greu. Am vrut aseara sa o fac, dar nu am reusit de Vlad.

Roxana, daca inca nu faci parte din grupul de yahoo, trimite-i PM lui Crissy cu adresa ta de email- ea e moderatoarea grupului si singura care poate adauga membri. Asa ca ea te adauga la grup si acolo e linkul cu pozele lui Racusor. Te-am tot intrebat daca a venit kineto lunea aia, si ce a zis. Dar cum nu ai mai avut net, probabil ca nu ai vazut. Deci, cum stati?






Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Casa e cu fundul in sus si eu stau pe net acus vine sotul sa iesim in oras si se minuneaza

David e mancator de hartii,cartoane,etichete tot ce gaseste le mananca cu asa pofta nici mancare nu e asa buna

Crissy-offf e greu tare bolnaviori multa sanatate ...sigur e ceva in aer eu nu am fost bolnava toata viata mea ca anul asta...macar sa fiu eu bolnava si copii nu..ei sa fie bine

Racusor-ce frumosi sunteti...am o prietena care a fost acolo la mare si erau f multumiti...daca o fi sa mergem la mare la noi acolo vreau

Roxana-

si-s grabita si-s grabita ca mii casa ne-ngrijita si mi-s rufele la soare si copii-mi cer mancare fug

weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

neata fete,

sa vedeti,dau pe google (ca sunt la birou la sot) delfinasi 154,ca sa intru sa va citesc de dimineata, si cand vad pe google in prima linie
" haide carla,delfinasi de iulaug 154" ,am incremenit,exact acum un an eram la acelasi capitol dar in alta odisee, si ma incurajati pe mine ca urma sa imi vad comorile
sunt emotionata deja ca se apropie ziua puilor mei.

le pregatim un mic chef cu vreo 15 copii de la 6 luni la 5 ani,pe sambata viitoare.sper sa tina cu noi si vremea

fete cu febra si pui bolnaviori,Crissy,Cristteo,Bambo cum sunteti?



Denisa-cea mai fericita mamica din lume cu 2 comori:
Carla Maria si Mateo Cristian- 06 iulie 2010


http://community.webshots.com/user/denyssa_catana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Alina am mers la momentul acela la un ortoped pediatru care ne-a recomandat orteze (proteze) pe timp de noapte cam 6luni-1 an. Acestea trebuiau sa-i cuprinda laba piciorului si sa-i vina peste genunche. Si asta ptr ca spunea el ca duce f putin laba picirului drept spre exterior ptr ca are piciorusele un pic curbate de la genunche in jos.

Mi s-a parut cam dur diagnosticul astfel incat am hotarat sa-i facem masaj cu o kinetoterapeuta si sa mai consultam o alta opinie. Nu am mai mers niciunde cu el, insa sper ca intr-o saptamana-doua sa mergem la Regina Maria ptr a-l ami vedea cineva. Cert este ca el merge din ce in ce mai bine si nu as vrea sa-l traumatizez cu orteze decat daca nu se poate altfel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Cristina, kineto s-a ferit sa puna un diagnostic clar ptr ca a spus ca ea nu poate sa intervina peste diagnosticul unui medic. Insa din discutiile saptamanale cand vine la masaj, am tras concluzia ca si ei i se pare ca tipul s-a cam grabit cu diagnosticul.

Cristina multumesc de info.
Sunt in grupul de pe yahoo, insa cum nu am mai intrat de vreo cateva zile, am crezut ca exista si alt link. Trebuie sa ma reobisnuiesc sa-mi verific zilnic casuta postala de pe yahoo, caci ma obisnuiesem s-a vizitez mai rar (la mine cea mai activa e cea de pe gmail).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Roxana, eu zic ca se va rezolva, mai ales ca faceti si masaj. Acusica o sa alerge Theo si isi va tine piciorusele bine!

Denisa, ce misto! Ce de pici!!
La cheful lui V mi s-a facut rau cand am vazut cati invitati avem . Deci x invitati + 13 copii (de la 2 lunite la 10 ani).

Duracell asta al meu e f pasionat de mutat patul. Imi ascunsese un papuc de dimineata, acum l-am gasit, era in buzunarul patutului, langa pampers. Acuma ascultam muzica si asta micu' e tot cantaret si dansator. Ieri a dat cu aspiratorul, l-am filmat, acusica il incarc.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput