Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(57)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luciact spune:

neata, mercic de coffe Mada
bine zice Ralukara, la multe jumatati de an!! Catalina, Diana si Darius!

Blue Night bine ai revenit

Eva continua cu treziri toata noaptea, fataieli, etc, sunt , dimi la 7 fara ceva era freshh

o zi buna tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabivalceanu spune:

`Neata!
La multi ani, copii frumosi!!!

BLUE NIGHT, ah, de cind te asteptam!! Ce face piticutza mica? Bravo ca stati mult pe afara, e f important.

Intrebari: scutecele sunt largi la burtica, elastice asa? Eu am o obsesie sa n-o stringa pe burtica. Au un buzunar unde mai pui un scutecel? Care ti s-au parut cele mai bune, de fapt? Cele mai practice, mai utile, mai naturale?

G

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciudatica spune:

Neata!!!

La multi ani copilasi mititei!!!

Sa aveti un week-end minunat!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

La multi ani copilasi mari!
Dariusu!Catalinuca!Diana!
sa cresteti mari si sanatosi!


buna feteili!

mersi de cafa
am plecat la bunici,avem o aniversare de in familion..vreme de nota 4..e rece si intuneric

Simo;stai linistita..se aduna ceva balaur acolo la putzy dar puroi in nici un caz..

Blue night;miisss ya

uikend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinukaaa spune:

Neata mamicute dragi!
Pupicuti buburuze scumpe!

La multi anisori dragii nostri Catalina, Diana si Darius! Sa fiti sanatosi!!!

Bine ai revenit blue_night! Sa nu mai iei pauze asa lungi, ca nu-i frumos...

Simo nu stiu cum zici tu ca arata acolo la putzi la Edu (n-am citit inca unde ai descris ce si cum are), dar P a avut ceva de genul unor puncte albe ce se vedeau sub piele si era de fapt "branzica" (habar n-am cum s-o numesc altfel ) sub piele - acolo unde nu ajunsesem inca se decalotez. Se vedeau dar nu aveam cum sa umblu la ele - aratau ca niste puncte de grasime. M-am alarmat si eu pana am aflat si ulterior am constatat ca e ok, ca e ntural si ca dispare atunci cand decalotezi. tu esti sigura ca ai decalotat pana la capat? Ca si eu am avut impresia odata dar nu era nici pe departe gata.
Sigur nu e nimic grav.

Tot intrebati de "jucaria" achizitionata de Ralu pentru bb Natalia. Il gasiti pe okazii sub denumirea de jumpero/ jumperoo/ jumper. Si noi tot de-acolo l-am luat dar mai mult de 5 minute nu sta in el. Deci si asta trebuie sa-l vand in continuare. Pacat de el ca mie mi-e atat de drag... si e asa marfa ca m-as da eu in el...

Noi cu autodiv/ diversificarea stam bine (zic eu). Din lipsa de inspiratie, masa de dupa-amiaza de legume i-o servesc cu lingurita (in diferite combinatii). Abia va astept si pe restul sa-mi ziceti ce si cum mai dati voi ca mi-e mult mai simplu sa-i dau intregi decat sa stau sa-i prepar tot felul de retete.
In orice caz se descurca din ce in ce mai bine. Isi ia singur ce-i place de pe masa - chiar daca-i aluneca - mesteca fara sa se mai inece, e altceva - e clar!

Ce mai trebuia sa zic?

Nu mai stiu - ca va tuc pe toate!


Irina ~ mamica norocoasa de Patrick Cristian {07.12.2010}

www.dropshots.com/PatrickCristian#date" target="_blank">Albumul piticului si www.dropshots.com/patrickcristian1#date" target="_blank">Botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

hellooo!
M-am intors! Acum observ ca azi s-au casatorit si printul Albert si Charlene numai printi si printese, ce sa mai!

A fost f frumos la noi, desi eram numai noi doi, preotul si doi martori, tot am avut un car de emotii, mai ales la partea cu ce am avut sa ne spunem unul altuia... Aveam juma de voce, juma de corp si o mana bleaga cu verigheta pe ea
si totusi plecasem de acasa batzoasa...

Am citit din urma, desi nu ati scris prea multe, si mi-a ramas in minte intrebarea cu "teama/ angoasa de abandon"...
Se spune ca apare in jurul a 8 luni - de aceea nu este bine sa se faca schimbari in viata copilului in perioada aceea, pentru ca se poate si sa nu fie manifestari clare din partea copilului si totusi sa aiba repercursiuni. Adica nu mutat de casa, nu luat bona, nu dus la cresa (pentru prima oara, bineinteles)
Se spune ca teama asta apare atunci cand dezvoltarea psihologica a copilului ajunge la stadiul unde el isi da seama ca el si mama nu sunt una si aceeasi persoana. Pana atunci, asta crede, si de aia nici nu se teme singur, pentru ca are impresia ca oricum mama si cu el sunt "lipiti".
In perioada asta devine si mai "salbatic" cu strainii, pentru ca tot asa, incepe sa realizeze cine sunt apropiatii si cine strainii. Asta e si inceputul "doudou"-ului, obiectul de tranzitie, carpita/jucaria/tricoul mamei/paturica de care nu se va mai desparti multa vreme
Sunt anumite chestii de evitat sau de facut, dar in primul rand ar fi sa stim de perioada asta si de evitat tot ce tine de ceea ce lui ii poate da ideea de abandon.

No' ca ma lungii ca o zi de post.
Va pup pe toate, si ne vedem maine la cafea, iar eu o sa-mi pun una chiar acum ...

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

aaa, tot eu!
sa va arat si invitatia la botezul lui felix:
www.purpletrail.com/invitations-cards/343446?share_design=MzQzNDQ2" target="_blank">AICI
am trimis-o pe mail, ca sa salvez padurile amazoniene, iar ca-cadou de "multumim ca ati venit" o sa facem un cocktail de vreo 10 poze de-ale lui Felix, care vor fi coperta felicitarii, iar inauntru, pe de-o parte si de cealalta, manuta si piciorul lui ori cu tus ori cu ruj, vad eu cu ce o fac. Si dedesubt scris "multumesc ca ati fost alaturi de mine", data, si Felix.
Sper sa le placa. Era vorba sa fie si ceva despre (si cu) el, si ceva ce sa nu fie aruncat intr-un cotlon.. desi din nou, vom fi numai apropiatii, adica bunicii, The Godfather, noi si 8 prieteni

gata. ca acusi imi dadui seama ca poate nu va intereseaza

Copilului mic da-i radacini, celui mare– aripi sa zboare
sanziana de pestisori flavia [19.03.2006] si felix [26.02.2011]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Ziki, sa fie intr-un ceas bun!

E f frumoasa invitatia la botez, de asemenea si ideea cu felicitarea de multumire e interesanta si suna bine.

La multe lunite copilasilor care aniverseaza asa o varsta frumoasa, 6 luni !!!
Diana Maria, Catalina Victoria, Darius Alexandru si de asemenea si pentru Florin, Eduard Gabriel si Adriana Theodora pentru cele 5 lunite!




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Magnetism79 spune:

Multumim fetelor care si-au adus aminte ca azi facem 5 lunite!!!!!!!!!
In special lui Dedicut !!!!!!!!
urez si eu LMA pt copilasii care fac 6 lunitze!!!!!!
Oare cum o fi la 5 luni sau la 6 !!!!!!!!!
Ma refer la ce o fi in mintea copilasilor!!!!!
Irinukaaa daca vinzi jumperoo cu cat il daI vreau detalii pe PM!!!
Noi la 5 luni suntem ragusite si cu u pic de muci de la vreme!!!!!!
Mirela zi mamica a venit soferul sa ia alea? Ti-a adus tel? nu rasp la tel si nu stiu nimic de el!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns florintunde spune:

scuze..intradevar avem si alti sarbatoriti..
imi iau revansa
La multe lunite bb Eduard bb Florin si buba Adriana Theodora!

Ziki;casa de piatra si 100 de ani fericiti impreuna pe meleagurile Canadiene
vazut invitatie de Felix ..simplu si fain!

Am venit de la tara
am adunat o caruta de buruiene pt ceai..petale de trandafiri,tei,millefolium..etc

Mergi la inceput