Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (26)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

oooof Miki, dragii de ei... tragic de tot mi se pare cu fetitza de 2 ani...cum sa te loveasca asa napasta..Nici nu pot s-aud..Sper sa fie totul ok acum si de acum inainte...

Lavi, tre sa te gandesti si la costurile de intretinere CU cat e mai mare cu atat cheltuielile cresc. noua ne e arhisuficient ce avem, lumea zice ca e prea mare casa, dar eu ma gandesc ca am 3 copilasi si e nevoie de spatiul asta tot...La fel curtea...stii ce greu se tunde iarba??/ si ce repede creste?? Si noi avem un petic sa zic asa...e greu..nici nu mi-am dorit prea mult sincer, doar cat sa stam la aer pe terasa si niste verde sa invioram atmosfera...Si noi am vrut initial sa inchiriem dar ne-am gandit la trambalarea cu chiriasii(exact ce spunea SOmeleac), la distrugerea apartamentului, renovarile de fiecare data...plus ca eu stateam in bloc vechi din 70..cu cat trece timpul cu atat era mai greu de vandut, preturile locuintelor vechi clar vor scadea ...asta-i trendul...si am preferat sa vindem sa nu mai am stresul creditului...dc vreau (si pot) strang alti banutzi si noi ne gandeam sa luam alt teren aici in apropiere sa facem ceva pt cei mici care vor creste mari... Ma bucur c-ati gasit ceva acceptabil...ce preturi sunt la voi???noi am iesit cu aproximativ 50 euro/mpatrat deci ff fain...aici constructiile noi sunt cam 100euro/mp...curtea la mine cred ca are pana intr-o suta toata...deci putin, dar destul..
ALina, ce ma bucur pt voi...ai reusit sa vb cu fata aceea atunci privind amenajarile?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

iar gratar, iar inghetata, iar bere...tarta cu visine...si am scuza ca alaptez pentru toate dar peste o luna cand face puiul 5 luni...ma pun pe treaba...frate ce greu ma suport asa grasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

aaa, am uitatva spun ca m-am tuns aseara. SIngura. Pana la umeri...M-am vopsit si am adunat 3 pumni de par..M-am speriat si instantaneu am bagat foarfeca..si asa era urit si tuns aiurea de data trecuta..va spuneam eu ca nu-mi mai suport deloc parul...miine insa tre sa gasesc undeva un coafor sa mi-l indrepte cu trebuie ..Ooofofof

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

pisuc petrecere frumoasa maine si sa iasa totul exact cum va doriti de abia astept impresii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, somleac multumesc de raspunsuri. mare dreptate aveti.

simo, la cheie este 85.000 ., un pret supoerrrrrr bun gasit. ne-am hotarat sapt viitoare dam avansul simo, pai cate kg ai?? ca eu nu te vad deloc grasa!!! eu acum am terminat de mancat cartofi prajiti cu crenwursti si apoi un bol de budinca...iar la final un pahar de cola cu gheata si lamaie

fuggg sa schimb kkaciosul si revin...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

cami, ti-am dat PM..si multumesc mult
pisuc, maine vreau sa merg eu la o manastire pe langa bucuresti, ii iau si pe copilais cu mine si ma duc de dimineata..
somleac, te rog mult daca stii mai multe detalii poti sa-mi dai si mie ? m-ar interesa cum s-a recuperat fetita, cat a stat la reanimare, s-a putut hrani singurica, a avut probleme de respiratie atunci dupa ..cam orice detaliu mi-ar putea fi de ajutor..Doamne Ajuta sa fie si la noi un caz asa fericit..

am si uitat sa urez si eu sarbatoritilor de azi LA Multi Ani, sa ne traiasca puiutii si sa fie sanatosi..si uitasem ca e ziua andrutei mele..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo, somleac multumesc de raspunsuri. mare dreptate aveti.

simo, la cheie este 85.000 ., un pret supoerrrrrr bun gasit. ne-am hotarat sapt viitoare dam avansul simo, pai cate kg ai?? ca eu nu te vad deloc grasa!!! eu acum am terminat de mancat cartofi prajiti cu crenwursti si apoi un bol de budinca...iar la final un pahar de cola cu gheata si lamaie

fuggg sa schimb kkaciosul si revin...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



wow, super ca ati gasit deja! aveti grija la acte sa fie in regula. Pretul e fff ok, sis a mea a luat chiar langa mine si mama cu 75000 un nivel de vilutza (cu 2 etaje) Are 110 mp si 4 camere si putina curte. DIn sept va fi langa mine draga mea Sis, astept cu neradare!

Lavi... cu greutatea ma cam deprim...singura chestie care ma tine e ca stiu ca-i dau laptik lui Arsenie, altfel...ajunsesem la 60 si acum iar am 61, 61,5pt ca am zis gata, nu mai ma contorizez sa fie laptik bun pt el, nu sa-mi fie mie bine. Mi-am propus sa incep regimul peste o luna cand incep incet incet sa-l diversific...eu dc ma apuc asa cum vreau eu serios in 2 sapt ajung la 56..eu asa slabesc mereu..pe termen scurt...mi-e insa ciuda ca nu pot imbraca orice ca ies suncile la vederehmmm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo, mami frumoasa ia mai pune o pozica cu tine vopsita si tunsa!!! 60kg nu sunt multe deloc!!!! pai actele ar trebui sa fie in regula, e o firma care se ocupa de constructia de case in zona respectiva, deci nu doar a noastra.e mi se pare ciudat si hilar e ca strada e noua si nu are nume :))))


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo, mami frumoasa ia mai pune o pozica cu tine vopsita si tunsa!!! 60kg nu sunt multe deloc!!!! pai actele ar trebui sa fie in regula, e o firma care se ocupa de constructia de case in zona respectiva, deci nu doar a noastra.e mi se pare ciudat si hilar e ca strada e noua si nu are nume :))))


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



hihi...imi place ideea ca in acest moment orice nume e posibil pt stradutza tadeci casa va fi construita...atunci sa aveti grija la contract sa le puneti termene si penalizari in caz ca nu si le respecta...pt ca noi am cam asteptat dupa ei...ni s-au lungit urechile...Pozica n-am ca am zis ca poae maine reusesc sa-l egalez, azi l-am tinut toata ziua strans dar oricum luni cu fetele sigur facem pozici, nu?si kgmele...am depasit iar 60...ofof viata...si sa nu crezi ca am pe tzitzi ceva totul e pe buuuurtaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Na, abia acum am reusit sa revin.

In primul rand La multi ani sarbatoritilor.

Deea si Miki multumesc mult, tare m-as bucura daca ati putea una dintre voi sa-mi trimita ( na am si eu o pata pe creier, de fapt mai multe dar se scuza ca-s batrana). Astea nu-s pe marimi?

Miki prea multe nu-mi mai amintesc, stiu ca atunci a stat 2 zile la incubator, avea perfuzii ca era si in pericol sa faca hipoglicemie ca a fost foarte mare, de respirat a respirat singura deci nu a avut nevoie sa fie intubata, dupa doua zile a dus-o cu mama in salon. Imediat dupa nastere eu m-am dus si am vorbit cu neonatoloaga si ea mi-a explicat ca pana la 20 min sunt sanse de recuperare totala. Dupa 20 min e cu cantec. Daca e numai din cauza anesteziei eu zic ca nu vor fi mari probleme. Ea cat timp nu a respirat? Totusi nu inteleg daca a fost o sarcina asa pretioasa de ce nu a facut cezariana? Cu prima fetita ce s-a intamplat? Sa stii ca eu am observat ca neonatologii au tendinta sa puna prognosticuri catastrofale ca sa fie aparati in caz ca intervine ceva, si sa justifice spaga.

BB yasmi super pret, bravo, felicitari pentru hotarare. Ce finisaje va dau in banii astia? Daca e cartier nou aveti grija la utilitati, sa fie si finalizarea lor trecuta in contract, respectiv strazi, iluminat public, canalizare ...etc. Am niste prieteni care au patit-o, casa la cheie, totul super dar in jurul lor transee, trebuiau sa lase maisina departe de casa si sa-si puna cizme de cauciuc sa ajunga la casa. Incalzirea cum o veti avea?

Pisucmic sa aveti maine o zi minunata.

Simonacip can vad ca va plangeti de grase la 60 kg imi vine sa va . Atunci astea cu adevarat grase ca mine ce sa mai zicem?

Na au adormit si teroristii mei , care pe unde ma duc sa-i culeg sa-i pun in paturile lor.

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput