Romanii din Marea Britanie (28)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pimienta spune:

buna, am aterizat si eu de curind in bath, nu sint de mult in UK, urmeaza sa ne mutam in birmingham, poate sa-mi spuna o fata cum e acolo? pup, mary

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Fetelor mai cu vechime in Londra, mi-ati putea recomanda un medic stomatolog? De doua zile ma chinuie o durere de masea (am o carie maaaare) si nu stiu incotro s-o apuc. Poate fi si la privat recomandarea, eu oricum sunt aici de putina vreme si nu beneficiez de NHS. Si de asemenea poate fi in orice zona, sunt in stare sa strabat toata Londra ca sa nimeresc la un medic ok. Locuiesc in Rayners Lane, este si aici un cabinet, dar nu cunosc pe nimeni care sa fi fost acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna Kallista,

Uite la cabinetul asta sunt eu inscrisa, am avut nevoie de ceva in timpul saricinii si apoi dupa sarcina si a fost totul super bine. E cam departe de tine, dar daca vii cu Picadilly line te dai jos la Turnpike lane si de acolo va trebui sa iei un autobuz, 41 spre cabinet, nu e departe....gasesti info mai multe pe tfl.gov.uk

Cabinetul aici http://www.greendentalsurgery.com/ suna si vezi daca poti veni cu o urgenta.

Sa te faci bine curand!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Multumesc mult de tot, strumphitza! Si pentru recomandare si pentru indicatii... nu-i problema ca-i departe, am timp sa trag si un pui de somn pana ajunge Piccadilly la Turnpike Lane
Ma duc maine la cabinet sa vad ce imi spune medicul. Azi m-a mai lasat un pic durerea (cred ca a pleostit-o ploaia si pe ea ), dar nu-mi fac iluzii ca scap. S-ar putea sa se mai adauge si una de cap, de la pustiul meu care-i suparat ca nu mai poate sa se joace in gradina.
O saptamana frumoasa tuturor si sa speram ca n-o sa avem nevoie de prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Salutare tuturor

Ne primiti si pe noi ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Bun venit brianamica - si eu sunt tot noua pe aici . Fetele din UK cred ca sunt ocupate, nu studente fara treaba ca mine . In ce oras locuiesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adhnana spune:

Buna seara!
Ne primiti si pe noi? Am aterizat de 2 luni in Manchester si incercam sa ne adaptam. E cineva in zona asta?

numai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Bun venit doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kallista spune:

Fetele din Londra... pe unde va ascundeti de e asa liniste aici? Sau va tine vremea frumoasa mai mult pe afara?
Stie cumva cineva daca in Londra exista piete ca in Romania - unde sa vina producatorii particulari sa-si vanda direct produsele? Ma gandesc in special la legume si fructe... sau singura sansa raman magazinele? Cele care mancati organic, de unde va aprovizionati? In Romania nu aveam problema asta, dar aici sunt total pierduta... e drept insa ca am doar 4 luni de cand am venit. Orice informatie e binevenita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kallista

Fetele din Londra... pe unde va ascundeti de e asa liniste aici? Sau va tine vremea frumoasa mai mult pe afara?
Stie cumva cineva daca in Londra exista piete ca in Romania - unde sa vina producatorii particulari sa-si vanda direct produsele? Ma gandesc in special la legume si fructe... sau singura sansa raman magazinele? Cele care mancati organic, de unde va aprovizionati? In Romania nu aveam problema asta, dar aici sunt total pierduta... e drept insa ca am doar 4 luni de cand am venit. Orice informatie e binevenita


paremise ca scrie pe la rafturi in supermarketuri care sunt organice ...dar nu as baga mana in foc, eu nu am "fixul" asta... incearca pe la magazinele de legume si fructe ale (indienilor/pakistanezilor/turcilor...etc.) uneori au preturi mai bune, produse mai aratoase si mai gustoase...si poate ca sunt si organice

Mergi la inceput