Strugurasi de Sept-Oct 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

fetele, ma duc la eco.
sa-mi tineti pumnii.
am un morcov...

zubi, ai primit mp de la mine?
nu mai cobi si tu cu furtuna...

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

jade - sunt o fire optimista :))))

idee e ca ne lasa sa incepem renovarile imediat ce avem raportul de evaluare care dureaza maxim 5 zile de la depunerea actelor. Asta ar fi cam pe 5 iulie daca totul decurge normal.
Renovari nu avem multe, un perete de rigips si caramida de sticla care imparte livingul de acum in 2, sa inchidem terasa cu caramida si termopane si sa spargem peretele de la terasa sa marim camera lui bb. Mai e un lavabil pe 3 pereti si 3 pereti cu tapet. Cam astea sunt renovarile :) Mobila o s-o comandam din timpul amenajarilor si o sa fie gata cand se termina cu renovatul, deci la teoretic cred ca se poate :), sigur practic nu o sa fie atat de simplu...dar vedem, cum o vrea Doamne, Doamne.
Apartamentul e nou, la cheie, doar ca facem noi cateva schimbari ca sa avem 3 cam in loc de 3.

seidana - da ne trebuie calm, rabdare si intelegere sa finalizam tot ce ne-am propus. Abia astept momentul hainutelor si al tuturor obiectelor ce trebuie achizitionate.

Numai cu ajutorul lui Dumnezeu o sa reusim :)

Important este sa fie bb sanatos si sa stea cumintel acolo cat mai mult cu putinta, macar la 36 de sapt sa ajungem.


legat de tapet, vrem sa punem pe un perete din camera lui bb, pe unul din camera noastra si pe unul din living. uite niste modele:
living: www.tapetcenter.ro/nou/index.php?i=9072#location1" target="_blank">http://www.tapetcenter.ro/nou/index.php?i=9072#location1

camera bb: www.tapetcenter.ro/nou/index.php?i=7135#location1" target="_blank">http://www.tapetcenter.ro/nou/index.php?i=7135#location1


29+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May sa vii cu vestile bune..lasa morcovu acasa ca e bine..

Zubi... noi ne-am obisnuit cu delegatiile lui, uneori simt nevoia sa mai plece 2-3 zile sa pot aduna casa cum as vrea , sa iau pauza de facut mancare, pauza de nopti sforaite

Acu am vb cu o prietena care a nascut in febr.. are o scumpete de fetita si e asa cuminte doarme 8-9 h pe noaptesi papa bine nu tu colici.. Doamne da-ne si noua copii asa cuminti... a nascut fara epidurala, mi-a zis de tarife, de protocoale si conditiile din spital.. am aflat ca lasa copii cu mama in salonul cu 3 say 4 paturi, ca nu lasa apartinatori deloc in spital..abia astept.. fetita ei radea incontinuu ...

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Andreea .... e fain ca ap e la cheie asa sigur reusiti sa va mutati pana vine bebe,, e f fain tapetul.. banui ca nu yapetati toti peretii.. ce mi-ai aratat pt bebe ai vazut ca e bordura nu? are latime e maxim 15 cm.. modele super frumoase am vazut si la dedeman.. ce mi-a placut mie, respectiv un tapet galben cu ratuste si ursuleti era vreo 43 lei pe 10 m x o.53 m...au si pe net ceva insa mult mai putine modele,,
Cat a fost ap? e la parter sau balconul il inchideti?

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didianana spune:

Dbunny George a plans azi noapte sa doarma cu noi in pat. Ce ma fac cu 2 plangaciosi?
Noi am gasit tapet la bricostore pt adulti. La copii urmeaza sa cautam.dk gasiti frumos pe net sa ma anuntati si pe mine. O sa caut si la Dedeman.

25+ si mamica fericita de 3+ anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns May3 spune:

Bebita e in grafic cu tot, chiar peste medie
1076 gr
mi-a zis ca nu-i niciun motiv de ingrijorare si col inchis si lung de cel putin 3.4 cm. Pe voi parca v-a pus la pat cu colul asta? Jade si Andreea?
Mie mi-a zis ca-i lung :D si la fel ca nu-i f relevant la eco abdominala. De aia a zis cel putin.

I am happy

Bebita misca la eco si era in pozitie transversala cu mainile pe fata care nu si le-a dat jos. Deci pauza poze sau 4D

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

ei MAY cata bataita meriti ca sresezi bebele degeaba.. anreea are colul eschiv ( avea) de asta e la pat.. sper ca acu nu cauti stres in lungimea colului...
Bebe mea la 27 s era mai mica cu 100 g.. acu oare eu ma panichez ca ii mai mica sau tu ca ii mai mare? glumesc .. ideea e sa nu te mai stresezi ca totul e bine.. si de te stresezi acu o sa faci o plangacioasa si irascibila...
Pana una alta te pupa mama de stresata mica...

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

zubi, tu te plangi ca ti se face dor de sotul tau pana vine de la serviciu, sotul meu este arheolog si e plecat in general din iunie pana in septembrie-octombrie, vine o data la 2-3 saptamani cate un weekend. La inceput am vrut sa divortez, sincer, eram foate hotarata, i-am spus clar ca eu nu pot trai asa, tocmai vara, cand eram in vacanta si as fi vrut sa petrec mai mult timp cu sotul meu, eu sa raman singura cuc.Uite ca pana m-am invatat desi usor nu imi este, face si el eforturi sa ajunga din cand in cand pe acasa, isi ia si concediu cateva zile si mai plecam pe undeva, intre timp trag si eu nadejde ca pe masura ce va imbatrani ii va mai trece cheful de batut coclaurii ...
May, ma bucur mult ca e totul in ordine, eu eram sigura ca asa va fi, e bine ca acum te-ai linistit si tu si nu pleci stresata la drum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JadeJador spune:

super May
eram sigura ca totul e bine
3,4 e bun colul , eu il aveam 2,4
e o grasana fiita , nu schilo ca fiimiu
lasa ca vii la iosup , poate baga ala sperietii in tine , ca asta i cam paranoic

andreea tapet super gasesti la Mobexpert
de asemenea mai gasesti f frumu (si ceva mai ieftinut) la Hornbach si la MsBricolege
succes in amenajare !

rach super ca ati gasit apart
si faceti o alegere f buna ca asteptati si il luati pe asta
ma bucur pt voi

_


28 +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

May - felicitari pentru vestile bune. este foarte bine bebelina, al meu avea 1070 gr la 27 sap. Stai linistita este in regula colul. Pe mine la col numai cu transvaginala ma masoara.

Jade - multumesc pentru sfaturi pentru tapet. O sa caut pe net, ca eu nu ma pot deplasa deloc. Poate marti la control imi da o veste buna si pot si eu umbla.

Seidana - tapet eu vreau pe un perete only, sotul vrea pe 2....el vrea cu Balu - pe un perete, cu miky - pe altul...si o lustra de la mobexpert avion cu winnie the pooh. Pe apartament dam 57.000 euro, credit prima casa, este la etajul 2, dar are terasa de 16 mp.



29+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput