Strugurasi de Sept-Oct 2011 (79)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

May .. eu am asa emotii cand tin hainutele ei in mana, cred ca diamante de mi-ar da cineva nu le-as privi cu atata drag.. am un body roz de newborn e putin mai mare decat o palma.. am niste emotii .. imi dau seama ca puiutul meu va fi cat o franzala mica fragila .. perfecta

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

Mikka nota 10 de la mine ca ai reusit sa iti apropii copii, in zilele astea gasesti copii fara bun simt oameni fara rabdare, cred ca parintii lor au macar liniste ca la scoala cineva are grija de ele..
tu cat ramai acasa 2 ani?

30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Si mie mi-a fost rau azi.am si uitasem cum este


Mai fetelor langa blocul unde stau s-a constuit unul nou cu doua scari, prima cu apartamente cu 3 camere(n-avem bani de el) si sunt puse in vanzare si a doua cu doua camere la 47 mii euro et.1, decomandat dar peste 2 luni sunt gata actele si pot fi puse in vanzare.Doar mobila iti trebuie.In rest stabilesti cu ei culoarea zugravelii, culoarea si modelul la gresie si faianta din bucatarie, baie, baia complet cu cabina de dus, si tot ce-i trebuie, centrala, izolatie, lift cu toatre ca are 4 etaje.

Pe sot l-a incantat si spune sa asteptam sa-l cumparam cand o incepe sa le vanda.
Asa ca nema camera bebelinei, pana atunci.

Cu ajutorul, Bunului Dumnezeu, Sfantului Nectarie, Sfintilor Parinti Ioachim si Ana si Preasfintei Nascatoare de Dumnezeu Izbavitoarea sunt 30+ cu Anastasia-Maria
Doamne, ajuta-ne in continuare!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui May3

am uitat sa va zic ca imi arata prietena mea ce hainute e bine sa iau la bebe in primele luni. cu ce s-o imbrac afara sau cand doarme etc.
ghiciti ce-a facut mandea? adica io? :D
m-am pus pe bocit :))
pai cand am vazut hainutele alea mici asa si ma gandeam ce delicata o sa fie bebelina si dependenta de mine
nu ca-s tembela?

26+ cu Beatrice Ana

zebraroz.ro


May ...si eu patesc exact la fel cand vad hainute de bebelusi si ma gandesc la bebita meaDe aceea spuneam ca m-au apucat emotiile cand am citit postul seidanei despre lucrusoarele cumparate pentru bebelina ei...si cand le-am mai si vazut in poze, m-am pus pe bocit

sei eu ma gandesc acum ca as sta doar un an acasa, cu adevarat o sa ma decid la momentul potrivit, sa ma vad eu intai cu bebelina sanatoasa in brate. In principiu as sta un an deoarece nu ma voi descurca cu banii, o sa iau in jur de8 mil cu tot cu alocatia copilului. La scoala iau vreo 10 plus dirigentia plus o ora-doua pste norma, s-or da si aia 5 mil daca revii la munca mai devreme de un an..plus ca eu am un program destul de flexibil, cu putina intelegere din partea celor de la orar, nu as lipsi mai mult de 3-4 ore pe zi de acasa, o sa incep ceva mai tarziu, nu de la prima ora, scoala e aproape , la vreo 20 de min de casa.Si apoi, fetele mele de la scoala vor fi clasa a 12-a, nu le-as lasa singure mai ales ca au nevoie de mine la istorie, pentru bac. Nu va spun ce am bocit toate la sfarsitul anului scolar, au spus ca vor veni la maternitate cand nasc, sper sa nu ma trezesc cu ele pe acolo ca mor

27+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikka11 spune:

rach, mie mi se pare super asa, te muti in casa nou-nouta, gata zugravita si amenajata dupa cum iti place, iti iei doar mobila si gata

27+ cu Maria-Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_t spune:

foarte fain racheel :)

29+ Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camady spune:

Wrapul este neelastic.
Asa cum am mai spus mi-am propus in week sa exersez.Ce pot sa-ti spun este ca e un material luuuuung ...............sper sa reusesc.

30+ cu Eva Maria si mami de Razvan Gabriel 7 anisori

camady's baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns seidana spune:

rach.. important e sa aveti casuta voastra, camera ei mai poate astepta.. cea mai importanta e dragostea noastra pt ei..

Mikka oricat am vrea sa fie altfel uneori banii ne dicteaza actiunile ,si u as vrea sa stau acasa cu ea , eu care eram femeie de cariera sau asta visam, insa ratele mari , datoriile, viata grea nu imi da de alas vreau sa ii dau copiilor mei macar cat am avut noi.. nu lux dar nu am simtit lipse majore.. vb alui meu vreau sa am bani sa cumpar fiecarui copil o ciocolata, nu sa impartn una la 2 in lipsa banilor...
oricum daca ai avea numai 4 h pe zi ar fi super..


30+ .. DD ajuta-ne sa avem sanatoasa !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Fetili cucuietili, eu facush o Moussaka azi, insa prea sarata si niste pulpe la cuptor. Acu am o pofta nebuna de gomboti cu prune, si dalea chiar n-am facut niciodata

Imi pregatesc rucsacul; o amica isi tine ziua la balneario, asa ca m-am indesat cum am putut in costumul de baie intreg si mergem...doar fete ador intalnirilea astea girls only!

Azi dimineata m-a felicitat medicul de familie pt kilele puse, adica mi-a zis doar: f bine! apoi s-a speriat ca nu gasea pulsul fetei cu doppleru. Eu tot ii ziceam ca-i jos, dar nu ma credea...pana la urma tot la vorba mea a ajuns. punea dopleru, dadea micuta un sut...de nu se mai auzea nimic, si tot asa de vreo 5 ori pana a reusit sa-i cronometreze bataile...care sunt f ok de altfel.

In alta oridene de idei...Dani imi face de toate: azi a taiat niste cabluri cu forfecuta, ieri a aruncat juma de sticla de sampon in buda, deci...pregatiti-va pt ce va urma!

lali sper din tot sufletul sa gasiti solutia potrivita pt sora ta, si sa ne tii la curent, ca odata o sa avem nevoie de instructiuni si noi

may bafta la eco

23+

Dbunny si Daniel (23.11.2006)
I never said it would be easy, I only said it would be worth it...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zubi spune:

pooop burticile
e o vreme afara..de nu imi vine sa ma mai ridic din pat...
Sei, io nu situ cum stai tu singurica, atunci cand ti-e sotul plecat in delegatii pt cateva zile..eu mor de dor inf iecare zi pana vine el acasa...

nu stiu,asa mi se pare mie,ca in ultimul timp nu prea mai e limbarita pe aici, e mult prea liniste...dinaintea furtunii

Zubi, mami30+ cu
minunea mea

Mergi la inceput