Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

ce 5omantic Roxy....daca va zic ca eu niciodata nu am sarbatorit asa....noi numai cu Stefy intre noi..dar nu imi pare rau...stiu ca ma iubeste sotul si asta e important pt mine....a, si eu il iubesc..mai putin acum ca a plecat in auchan si nu are nici un tel la el si eu vreau deo si balsam pt rufele annei si nu am cum sa -i zic....da asta e sotul meu...ce sa-i mai fac...calul batran nu se mai invata sa traga carul....ba mai suna si fratisu pe ambele tel. sa-i rezerve bilet pt avion....da nu-i raspund lu asta...ca iar face spume ca nu isi ia fratisu tel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Ally pai nu ma mai joc ca nici eu nu am feisbuc..da are stefy...ia ca te caut cand intra ea

Roxy,la multi ani impreuna !!!!...ma lua valul cu pregatirea ta si uitai de urari

Ioanales eu am protectii din ikea...si am pat 120/60,dar le petrec unde se impreuna...cu hernia nu prea ai ce face..stiu o amica care a avut la fetitza..era ombilicala si pana pe la 2-3 ani tot avea buricul in afara ca o galma..s-a retras singura..ea nu era ingrijorata..este cadru medical si zicea ca se retrage singur buricelul..noi care-l vedeam ne cam speriam

stii ca si pe mine ma cuprinsese panica cand se scremea sa faca kk..asa ii iesea buricul in afara..bine ca am reusit cu ceaiul ca altfel nu stiu cum scapam

eu sunt tare ingrijorata cu capul...s-a turtit in spate exact cum scrie la carte ''infundat ca o minge de pimpong''...am tot citit pe net si in capraru..in carte ca e semn de rhitism....si pe net fel de fel de pareri...ba ca e genetic..ba ca se modealeaza din interior la exterior..ba ca-i mit cu culcatul pe parti....nu mai stiu ce sa fac....cum o pun se frichineste si fix cu fata -n sus vine....azi am reusit sa o culc pe burta, dar supravegheata....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Fetele ce vorbaraie pe voi! Bravos!!! ...si bun gasit!

Eu umblu ca o lele de dimineata cu copilu dupa mine pe o ploaie torentiala de nici stergatoarele de la masina nu faceau fata.
Am fost in primul rind sa-mi scot foto (setul 2) ptr ca le prefer sa sada in album nu in comp., mai mult decit atit am rezolvat si cu aparatul foto proaspat achizitionat...solutia???am cumparat card nou, deci...alti bani alta distractie.

Buuunnn, apoi am plecat la servici sa-mi depun cerere ptr incetare a activitatii deoarece am o fetita care merita toata atentia. Ma intreaba tanti cit vreai sa stai acasa??? pai zic...ma mai gindesc...momentan fac cererea si specific doar dada adica 5 iulie. Nuuuu zic ele, mai nou trebuie sa specifici acum perioada conform noii legi...da??? ups...ok, sigur nu se poate mai tirziu??? ele stau, se gindesc...si ma trimit la jurista sa ma lamureasca daca se poate sau nu... Hmmm zic eu, ..stiti ceva?nu ma duc nicaieri, fac cererea acum si stau 2 ani si cu asta basta!!!

Sunt tare fericita!!!
Ioana merita toata atentia mea, ... cu toate ca ziceam cind eram graviduta ca ma intorc dupa un an, acum nu mai vreau...as sta cit mai mult. Cert este ca sefu nu stie dar va afla cind va fi gata decizia..va face ochii mari. Ma mai trimiteau cucoanele si cu cererea la sefu la vizat...si le zic...da da ...las ca sigur va vrea... si mi-au primit-o asa

Apoi am fost la o sesiune de cumparaturi...de-ale gurii nic important, si a trebuit sa fac cale intoarca acasa, avea soata nevoie de masina mare. Bunnn....am venit acasa, hranit copil, sot, ...unul la somn, altul la servici si eu ma amuz citindu-va.


hai mai deea??? sa se tina cainii dupa tine??? am ris cu lacrimi, ..esti comica tare la povestit.

ally hai cu album nou, nu ne mai chinui pe restul din cauza unei nepricepute sau a unei ''individioase'' (vorba nepotului).
Incearca si albumul 4, si daca se mai intimpla ceva... o dam pe mina politiei

madutza_bra si eu prefer gradi particulara, insa... tot voi stiti ce va avantajeaza mai bine.
Oricum, bafta multa sa convingi sotul!

roxy Va doresc multi ani la fel de fericiti!!!Legat de ideii...vad ca te descurci!

simonacip nici al meu nu prefera aglomeratia, greu se lasa convins sa mergem la cumparaturi, deci...cunosc ''situatiunea''...
Cert este ca nici ptr el nu-si cumpara.

Am plecat acum ceva timp in urma cu Ioana dupa mine sa-l imbracam pe tati din cap pina in picioare fara ca el sa fie prezent. Aveam o pereche de blugi la mine de ii intindeam pe toate tejghelele ptr a gasi una la fel sa se potriveasca ca lungime si nu numai (ca tare lung mai este). La un moment dat, am plecat dintr-un magazin fara pantalonii vechi si striga vinzatorul dupa mine :''duduie, dupa ce ca nu gasiti ceva potrivit, ii mai uitati si pe acestia vechi??? va lasati barbatu dezbracat de tot''...ehe...orice e posibil.

Deci, ... daca si-ar lua ptr el m-ar salva mult, ptr mine nici atit. Nu vrea si cu asta basta, o fi asta defectul lui ca in rest e baiat de nota 200.



Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madu81 spune:

Buna ziua, fetelor! Iar am ramas fara net vreo doua zile, aproape de fiecare data cind ploua mai zdravan pe aici imi cade netul, dar daca pina acum isi revenea imediat - acum a durat ceva timp pina au remediat problema.

Am citit din urma si am vazut ca intreba Bebe Yasmi de scutece si marimi - Adam al meu are aproape 7 kg la 4 luni, e un picut cam slabut in viziunea mea - dar Pampersul clasic nr. 3 deja ii cam lasa urme pe piele... asa ca am trecut la nr. 4 si e ok. La Pampers Premium Care suntem inca la nr. 3, ca astea nu ii lasa urme. Oricum, dupa ce le termin ii iau tot numarul 4, imi par mai comode pentru el si nici nu am avut parte de vreun incident neplacut.


Ma duc sa admir pozele, ca m-ati facut curioasa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

a, Ioanales eu am salteau la patut si cearceaf .nu am pus protectie de saltea..am vrut sa iau protectie de la bertoni si mi s-a parut musamalizata pe interior si m-am gandit ca tanspira fata....
pana acum nu mi-a udat salteau cu nimic....sub cap ii pun un scutecel si cand regurgiteaza murdareste doar scutecul acela

Mada cu gradi nu stiu ce sa zic...600lei mi se par si multi si putini si pierduti sa zic asa
-multi...ca nu intra nici o masa...nici macar md
-putini...pai daca e sa calculezi cat dai la stat pe luna tot acolo ajungi...la stat e mancarea, rechizite ,optionale +alte cele care mai apar si tot pe la suma asta ajungi...si dezavantaj ..multi in grupa...bataie pe paturi etc....
-pierduti...la particular i-ai dat si buni dati sunt...la stat se raporteaza de la o luna la alta in functie de zilele prezente
sunt pro gradi de stat pt asta, mai ales in primii ani cand racesc frecvent, indiferent ce am face noi....
cumnata a pierdut 800e anul trecut..in octombrie a mers o saptamana ...in noiembrie 3 zile.... 400e/l dadusecu reducere cica ca mai are baiatul mare tot la ei la scoala particulara
mi se pare magarie din partea particularilor..macar n la suta sa restituie ,da nah,nu o fac. nici educatoarea nu s-a stresat deloc cu copilul..nici nu au cumparat si preparat mancare pt copil...nici nu le-a consumat nimic..dar frate parca baga banii primiti fix in cusca unui leu si nu mai pot intra dupaa ei

simona a argumentat mai puternic decat mine..alegerea e numai a ta

Yasmi daca tot zici de pret la particular...omoara-ma si pe mine cu un pret la tenis....eu dau 250lei /8sedinte

Catank te felicit pt alegerea facuta....cu serviciul seful si proectele tale tot sa te mai intalnesti in viata...cu acesti mununati ani ai Ioanei NU te mai intalnesti....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Bine va gasesc...

Am o ora de cand citesc din urma
Si sa nu uit,intraba Vas de venit la mare...Acu' nu stiu ce sa zic, fiecare are gusturi personale.Dar avand in vedere ca se vine cu bebelici si copiluti mai mari ,mie imi place un loc dintre Mamaia si Navodari ... www.phoeniciaholiday.ro/content/phoenicia-holiday-resort/prezentare-generala,2.htm" target="_blank">http://www.phoeniciaholiday.ro/content/phoenicia-holiday-resort/prezentare-generala,2.htm
Am fost acolo anul trecut - erau cazati niste amici- si nu mai voiam sa ma duc la casa meaFrumos rau , un concept care nu mai e in alta parte pe litoral, un fel de all inclusive,insa pe mine m-au dat pe spate locurile de joaca pt copii, si piscinele mititele
Si in plus, plaja nu e atat de intzesata ca in centrul Mamaiei.
In sud - Eforie sau Neptun - eu m-as duce doar daca ar fi preturile cu mult mai mici.(ceea ce nu e cazul :( )

In alta ordine de idei:ieri a fost o zi foarte-foarte plina.
Si cumva neplacuta.Pt ca inca nu am invatat sa dau flit musafirilor "nesuferiti"...si profund incomozi.
Au fost niste scene de toata jena, si uitandu-ma in urma mi-e ciuda ca nu m-am infipt in ele.Cucoanele au inceput sa comenteze de cum au intrat in casa:copilu e prea subtire imbracat,in casa e prea racoare, vaaai,dar cum sa-l duci in balcon...Draga,da-i ceva, nu vezi ca-l doare burta....Si tot asa!!!
Timp in care eu aveam pizza la cuptor, deci si grija bucatariei...
Mi-a fost rusine sa le spun "Eu stiu cel mai bine ce trebuie copilului,vezi-ti naibii de treaba ta!"

Motiv pt care nu pot spune ca m-am simtit foarte bine

Pe seara am plecat la terasa in Mamaia,doar eu si copiii.Abia atunci s-a mai destins neuronu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Irinuca, ce dolofanica e Dariuca, e alaptata exclusiv? mi-a placut rochita ei de botez, de unde i-ai luat-o sau nasa , daca stii ? si pe tine te-am strigat la catalog, dar ai aparut dupa cateva zile ca si Ioana cred ca strigatul catalogului are efect intarziat


Papa numai de la titi. Dar mie nu mi se pare asa dolofanica. As vrea eu sa fie mai rotofeie, ca asa imi plac falcutele de bebei !
Cred ca acum se apropie de 5500gr, la aproape 3 luni.

Ma gandeam de ceva zile la voi si imi era teama ca ma strigati si ca ma mustruluiti ca lipsesc de la apel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

simo, deea, mandreeac, alexina nu vreti sa facem luni o intalnire pe la voi pe acolo? Mi-as dori f mjult sa ne vedem.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!


Ba daaaaaaaaaa. Eu sunt pentru Madutza, daca e si aici in zona ca eu nu am masina, nici permis evident, asa ca ma descurc doar cu mersul pe jos. Chiar ma gandeam ca poate te voi contacta cand ajungem eu cu sotul prin sectorul 3, sa ne vedem in Ior, dar prea curand nu cred ca ajungem. Tin pumnii pentru conversatiile cu sotul, sa fie cum este mai bine si pentru tine si pentru Cristinelu'

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AllyLaur

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Ally, treaba cu pozele e chiar culmea,adica ce meschina si marunta e rautatea asta a cui o fi ea...auzi...sa stergi niste poze si sa te simti bine de aceea totusi sper sa fi fost doar greseli. Chiar si de 3 ori.
Mada,daaaaaaaa... mie mi-ar placea o intalnire la noi aici.As vrea mult sa te vad(si pe ALexina ca pe voi nu v-am intalnit niciodata) pe toate vreau sa va mai vad...cu atat mai mult cu cat luni va fi frumos am inteles...Deea, te iau si pe tine dc poti veni. nu stiu insa dc imi incap 2 carucioare..vedem noi cum ne descurcam...

Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"
Scumpa...cum sa fie greseala asta la mine de 3 ori...si mai rar si la alte fete ??? Nu cred asta... mult !

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)


de 3 ori/?????????? Sa stii ca azi-noapte chiar ma gandeam la tine si la programul picasa cum ar putea sa ii dea totusi cineva delete din greseala. Ce ma framanta si pe mine! Imi pare rau mami. Fir-ar sa fie. Prin august ziceai ca vii in Bucuresti?

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor , maine sarbatoresc cu sotul meu scump 4 ani fericiti de casnicie. trebuie sa pregatesc o surpriza. ce idei aveti? ca stiu ca aveti

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




Felicitari! Multi inainte , sa fiti si mai fericiti si cu o familie si mai numeroasa! Sa prepari un tort, sa ii faci o rama cu o fotografie de acum 4 ani si una cu o fotografie de acum cu voi 3.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput