Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

asa eram si eu cu marea yasmi
pana m-am mutat aici
timp in care
de 8 ani abia am facxut baie de cateva ori in ea
pur si simplu asa a fost
mafre caldura vara
aglomeratie
care nu-mi mai place mereu
sau plecari in concedii in alta parte
bine de plimbari seara pe faleza sunt satulaaaaaaaaaaa
le facem pt copii in fiecare seara
acum abia am inceput seria PLIMBARILOR
CA E CEVA MAI GREU
CU ANTONIA SI CU PETRA DUPA NOI
DA NE DESCURCAM

plus ca barbatu meu e full mereu
si are fobie de soare de cativa ani
din cauza de cateva alunite
iar mi-e mie jena sa merg aici
sa stau in costum de baie langa copii de la scoala
ahahahhaha
deci
tre sa ma cam resemnez
cel putin pana mai imi cresc fetele
sa ma inteleg ok cu ele
sa pute,m merge noi 3 mai departe de zona de locuit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu ma uit dupa scaun de masa pt junior....si am vazut unul la 13 mil wowwwwwww oare face si papica...spala si vasele apoi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


daca afli ca face si mancare la copil si spala vasele eu il vreu pe loc

eu ii voi lua de la bertoni..i-am luat anul trecut cadou la finutza si mi s-au parut cele mai solide si bune la pret din tot ce vazusem prin cora auchan carrefour si niste magazazine [pt copii din centrele comerciale...
stai sa caut link si iti arat

am puze poze mai multe cu botezul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

intrebam cum stati cu lp in ideea daca ati inlocuit deja o masa cu fructe...pai papa destul de ordonat si bine..mai ales ca a luat asa bine in greutate
noi avem mesele tot la 3h...cam de o saptamana....la 4 dimi...si apoi din 3in3h....dar la cantitate predomina 100de ml....azi a mancat si 90 dar vad ca acum la 21 a luat 160
s-a schimbat in bine dupa administrarea fierului...insa vad ca decand am auns la picaturile recomandate..adica 7..mi le cam regurgiteaza. desi ii dau 3 dimi si 4 seara....pe cele de seara mi le da afara..cred ca raman la 3 cu 3...or fi gretoase

vass iti recomand statiunea jupiter...ca tot e vecina cu neptunul si nu e mare diferentza....hotel delta sau california..au cu program de copii..loc de joaca cu tobogane gonflabile ,cu animatori..deci eliza nu se plictiseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

fetelor sunt prezenta luni in parc :) parca mada zicea ca dupa ora 11 deci hai la 12 ok? la intrarea de langa strand, cea cu copacii de tei. Mada cine te lasa cu masina/taxi sa te lase in fata strandului :) ce ma bucur. poate mai vin si alte fete.

azi am stat 6 ore in mall cu pitica si cu o prietena cu piticul iei. bineinteles ca am cheltuit si bani
fetelor ce ma fac eu ca stau numai un an acasa cu teea, altfel m-ar rupe la bani, dar daca ar fi dupa sufletul meu as fi stat doi ani. acum imi pare rau ca am facut actele pe un an. insa vorba lui Pisuc, daca e mai stau un an fara plata...offff nu vreau sa ma mai gandesc la asta.

cu diversificarea, daca inep cu fructe de exp, la cat timp se introsuce supita? dupa cate saptamani? doctorita mea mi-a spus ca se va considera masa ( fara sa ii mai dau laptic dupa) doar dupa ce ajunge sa pape 150g de fructe cu cereale . se incepe cu 50g. sunt putin confuza dar pana atunci mai citesc si mai invat de la voi mamici:)

calciu eu nu ii dau. eu stiam ca oricum bebeii nu asimileaza calciu deoarece au deficit de vitD . poate mai incolo.
nici eu nu consider ca e ok sa adaugam noi zahar in ceaiul copiilor. ce se gaseste in comert - nu au zahar ci au inlocuitoir(nu toate). eu acum ii dau ceai Alinan ce contine anason, musetel si inca ceva dar caut si eu de la HIPP .

am catarit copilul si are 5470 la 2 luni si 2 sapt. mananca destul de bine in ultima vreme( scuip sa nu deochi) si totusi imi ia in jur de 150g pe sapt. ma mir.hm.

fug la culcare



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmiiiiiiiiiiiii
daaaaaaaaaaaaa
abia astept sa ne vedemmmmmmmmmmmmmmmm
o sa fie super
si cu fetele din odiseea antoniei m-am vazut
si ma voi mai vedea
ahahahahhaha
e super sa ne intalnim asa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada cum stati cu operatiunea olita??? mai 1 sapt 2 si incepeti si voi cu papica???

strumfule....te-ai facut cam "chiulangica" ....

alina.n sunteti mai bine???

happy cum se simte maria??? i a trecut raceala??

magnolia cum stati cu diversificarea??

MIKI S A NASCUT NEPOTELUL??????

bulina voi ce mai ziceti???

ama, ne-ai uitat de tot???:((( cine are nr ei de tel????

roxy cand spuneai ca sarbatoriti 4 ani de casnicie..vineri??? noi sarbatorim 6 sambata la multi ani!! ce cadou i ai luat??

pisuc sa aveti vreme frumoasa la botez si un printisor linistit!!

anaxena, hai mami, daca ne citesti mai scrie cate ceva...mie imi este dor de conversatiile cu tine

dinora,dorinutza,persi, felicia, ina, stefana, msbb, ssbrya,salo, danielle, monas, spiridusha, koko,copiloi, medeea. madutza,lauriciu,azaz,laura, donna,leeloo, gabi, giulia,millie voi ce mai faceti???

delia cand vine din concediu???

cris, ai tras chiulul azi??? ce ar fi sa mai pui ceva pozici cu lucutza

ally si eu vreau sa il mai vad pe brunetelul edisor...plssss..cum te chefuiesti de ziua ta???

iony, voi ce mai faceti?? acusi veniti in ro, nu??

alexina....la apellll!!!!

alina06,lalely,xeo,

catank....ce minunatii mai prepari???

simo, ai mai "topit" vreun kg??? eu ma amuzam azi cu sotul cum aratam in pozele de dupa prima nastere...ca un pitbull

deea voi cum mai stati cu lapticul?? il bea mai bine buburuza??

cami, daca as sta eu la mare....numai seara as pleca de la plaja.... am fi parliti de soare toti 3 :)))

andreea, a functionat ceiucul la voi??

vas, in ce perioada mergeti la mare??? noi, daca nu gasim casa sa cumparam (pana acum nici una nu a fost ok), o mai lungim nitel si s ar putea sa ajungem la mare prin 5-6 august . si noi la fel oscilam intre mamaia, neptun si eforie nord.poate mergem impreuna pe drum sau ne vedem acolo. oricum cami nu scapa de o intalneala daca merg poate o cooptam si de mada ca si asa spunea ca nu vrea sa fie singura in concediu tu ai gasit ceva oferte de cazare??

stefy

dya cum se simte cristi?? e mai bine??


si la multi ani pt maine fluturasilor: alexandru (alina.n)!!miriam(felicia)!!alexandru(ina.click)!!sofia(msbb)!!ioana (catank)!!



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



PREZENT! mai tarziu ca a trebuit sa-i fac bagajul sotului ca el pleaca maine la mare cu baietii. noi fetele plecam sambata separat insa ca ne petrecem burlaceste!
ce draguta esti tu cand ne strigi asa pe toate :) multe fete insa vad ca au disparut brusc



Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

eu ma uit dupa scaun de masa pt junior....si am vazut unul la 13 mil wowwwwwww oare face si papica...spala si vasele apoi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



cam scumpicel. eu am vazut unele fff frumoase de la Brevi. are o prietena si ma gandesc sa iau si eu la fel. cu jucarioare si scaunul se da si pe spate de tot, are mai multe pozitii, deci ar fi bun si pt inceput.

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxy_s

fetelor , maine sarbatoresc cu sotul meu scump 4 ani fericiti de casnicie. trebuie sa pregatesc o surpriza. ce idei aveti? ca stiu ca aveti

Mamica fericita de printesica Anastasia Maria (21.02.2011)




inca 1000 la fel de fericiti ca pana acum va doresc......idei nu prea am la ora asta "chioara"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

http://idealbebe.ro/bertoni-scaun-de-masa-primo-p-4310.html....asa i-am luat la finutza mea care are 11 kg acum



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AllyLaur spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

mada cum stati cu operatiunea olita??? mai 1 sapt 2 si incepeti si voi cu papica???

strumfule....te-ai facut cam "chiulangica" ....

alina.n sunteti mai bine???

happy cum se simte maria??? i a trecut raceala??

magnolia cum stati cu diversificarea??

MIKI S A NASCUT NEPOTELUL??????

bulina voi ce mai ziceti???

ama, ne-ai uitat de tot???:((( cine are nr ei de tel????

roxy cand spuneai ca sarbatoriti 4 ani de casnicie..vineri??? noi sarbatorim 6 sambata la multi ani!! ce cadou i ai luat??

pisuc sa aveti vreme frumoasa la botez si un printisor linistit!!

anaxena, hai mami, daca ne citesti mai scrie cate ceva...mie imi este dor de conversatiile cu tine

dinora,dorinutza,persi, felicia, ina, stefana, msbb, ssbrya,salo, danielle, monas, spiridusha, koko,copiloi, medeea. madutza,lauriciu,azaz,laura, donna,leeloo, gabi, giulia,millie voi ce mai faceti???

delia cand vine din concediu???

cris, ai tras chiulul azi??? ce ar fi sa mai pui ceva pozici cu lucutza

ally si eu vreau sa il mai vad pe brunetelul edisor...plssss..cum te chefuiesti de ziua ta???

iony, voi ce mai faceti?? acusi veniti in ro, nu??

alexina....la apellll!!!!

alina06,lalely,xeo,

catank....ce minunatii mai prepari???

simo, ai mai "topit" vreun kg??? eu ma amuzam azi cu sotul cum aratam in pozele de dupa prima nastere...ca un pitbull

deea voi cum mai stati cu lapticul?? il bea mai bine buburuza??

cami, daca as sta eu la mare....numai seara as pleca de la plaja.... am fi parliti de soare toti 3 :)))

andreea, a functionat ceiucul la voi??

vas, in ce perioada mergeti la mare??? noi, daca nu gasim casa sa cumparam (pana acum nici una nu a fost ok), o mai lungim nitel si s ar putea sa ajungem la mare prin 5-6 august . si noi la fel oscilam intre mamaia, neptun si eforie nord.poate mergem impreuna pe drum sau ne vedem acolo. oricum cami nu scapa de o intalneala daca merg poate o cooptam si de mada ca si asa spunea ca nu vrea sa fie singura in concediu tu ai gasit ceva oferte de cazare??

stefy

dya cum se simte cristi?? e mai bine??


si la multi ani pt maine fluturasilor: alexandru (alina.n)!!miriam(felicia)!!alexandru(ina.click)!!sofia(msbb)!!ioana (catank)!!



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Lavinia, poate intrii maine dimineata pe mess si ti-l arat cu mare drag....pana in ora 12 ca apoi plecam la Milano, la surori! Acolo v om petrece cele 3 lunite ale lui bebe si ziua mea! ...

Ally , Mami fericita de bebe Eduard Andrei !!! (02.04.2011)

Mergi la inceput