Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (25)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

gata am reusit sa ii culc pe amandoi , pe Lucas de la 21.30 iar buburuza de abia acum.... si dimi se trezeste la gradi asa ca am relaxez cu un joe aero si o cana de lapte...




mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada cum stati cu operatiunea olita??? mai 1 sapt 2 si incepeti si voi cu papica???

strumfule....te-ai facut cam "chiulangica" ....

alina.n sunteti mai bine???

happy cum se simte maria??? i a trecut raceala??

magnolia cum stati cu diversificarea??

MIKI S A NASCUT NEPOTELUL??????

bulina voi ce mai ziceti???

ama, ne-ai uitat de tot???:((( cine are nr ei de tel????

roxy cand spuneai ca sarbatoriti 4 ani de casnicie..vineri??? noi sarbatorim 6 sambata la multi ani!! ce cadou i ai luat??

pisuc sa aveti vreme frumoasa la botez si un printisor linistit!!

anaxena, hai mami, daca ne citesti mai scrie cate ceva...mie imi este dor de conversatiile cu tine

dinora,dorinutza,persi, felicia, ina, stefana, msbb, ssbrya,salo, danielle, monas, spiridusha, koko,copiloi, medeea. madutza,lauriciu,azaz,laura, donna,leeloo, gabi, giulia,millie voi ce mai faceti???

delia cand vine din concediu???

cris, ai tras chiulul azi??? ce ar fi sa mai pui ceva pozici cu lucutza

ally si eu vreau sa il mai vad pe brunetelul edisor...plssss..cum te chefuiesti de ziua ta???

iony, voi ce mai faceti?? acusi veniti in ro, nu??

alexina....la apellll!!!!

alina06,lalely,xeo,

catank....ce minunatii mai prepari???

simo, ai mai "topit" vreun kg??? eu ma amuzam azi cu sotul cum aratam in pozele de dupa prima nastere...ca un pitbull

deea voi cum mai stati cu lapticul?? il bea mai bine buburuza??

cami, daca as sta eu la mare....numai seara as pleca de la plaja.... am fi parliti de soare toti 3 :)))

andreea, a functionat ceiucul la voi??

vas, in ce perioada mergeti la mare??? noi, daca nu gasim casa sa cumparam (pana acum nici una nu a fost ok), o mai lungim nitel si s ar putea sa ajungem la mare prin 5-6 august . si noi la fel oscilam intre mamaia, neptun si eforie nord.poate mergem impreuna pe drum sau ne vedem acolo. oricum cami nu scapa de o intalneala daca merg poate o cooptam si de mada ca si asa spunea ca nu vrea sa fie singura in concediu tu ai gasit ceva oferte de cazare??

stefy

dya cum se simte cristi?? e mai bine??


si la multi ani pt maine fluturasilor: alexandru (alina.n)!!miriam(felicia)!!alexandru(ina.click)!!sofia(msbb)!!ioana (catank)!!



mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Am avut o zi plina astazi...Dupa o saptamana de ploaie si vant azi am prins 2 ore de vreme buna asa ca am fost si noi in parc la aer ; buburuza mea a fost tare fericita ca vede frunze, iarba si oameni asa ca nu a dormit mai nimic cit am stat afara...facea caputul ei precum girofarul !!! Apoi vizita la pediatra si ca de fiecare data de la sase saptamini ne recomanda sa ii dam suc de fructe pt vitaminizare; eu zic dada si acasa nu nu; ea inca bea doar lm si ocazional cite 5 -10ml ceai si am zis ca daca se poate mai aminam. Mamicile care alapteaza dati sucuri la bbei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

seara buna fete dragi!!! eu la aparat(la pompa) cu o mana si cu una scriu....am intrat si eu sa citesc din urma si ce vad okii mei?? ati avut priza la degete...am de citit 18 pag!!!!...
nu am cu ce sa ma laud asa ca fug la citit...
va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

nu stiu ce are bebelina mea ca de 1 sapt vrea asistenta permanenta!!! si cind se joaca se uita dupa mami sau tati sa vada daca ii impartasim si noi bucuria si daca doarme deschide ochisorii si daca ne vede linga ea adoarme instant iar daca nu incepe sa maraie si se trezeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma uit dupa scaun de masa pt junior....si am vazut unul la 13 mil wowwwwwww oare face si papica...spala si vasele apoi???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui madutza_bra

simo, deea, mandreeac, alexina nu vreti sa facem luni o intalnire pe la voi pe acolo? Mi-as dori f mjult sa ne vedem.

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!



nici nu va dati seama cat de mult ma oftic ca nu am reusit sa ne vedem!! D-ZEU STIE CAND AJUNG DIN NOU IN TARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralukab spune:

Viss, eu m-am tot uitat dupa tancul portocaliu cand am iesit in parc dar nu v-am vazut pana acum. Pana in august nu stau prea mult in Bucuresti, mai vin cateva zile cam o data la 2 saptamani. In rest stau la mama, in Constanta. Daca vin si am timp de parc iti dau PM sau SMS la nr de telefon din lista.
Am vazut si eu noile poze, ai niste bebelusi foarte frumosi Sa va traiasca si sa va bucurati de ei.
Despre problema baiatului, nu stiu daca ai scris exact ce are la rinichi, care este cauza dilatatiei ... si eu am rinichiul stang malformat si cu hidronefroza grad 2 (cronica), am facut si 2 operatii (pieloplastii). Nu stiu daca exista urologi buni pentru copii in Bucuresti. Eu am fost la prof. Lucan la Cluj, el m-a operat a 2-a oara si am vazut acolo si multi pacienti bebelusi / copii. Bine, eu am decoperit malformatia la 20 de ani. Este un medic de nota 10 dar trebuie sa ii accepti "toanele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi
nu am zis ca e normal sa nu manance fructe pana la 1 an
am zis doar ca antonia mea nu a mancat
ca nu i-au placut
am incercat sa ii dau zi de zi vreo 2-3 luni
si voma jet
dupa fiecare inghititura
asa cum imi voma jet dupa fiecare mancare neblenduita
asa e ea
la un mom dat
am incercat iar fructe;le
acelasi comportament
iar dupa 1 an cand am incercat iar le-a luat fara nici un bai
ma gandesc ca asa va fi si cu mancarea neblenduita
cand va considera ea ca e pregatita
va manca si neblenduit
asta e

dar stiu si copii care beau suc de portocale de la 2 luni
am si eu fixatii'
mi se pare fffffffffff devreme
dar asta e
fiecare isi creste copilul cum crede mai corect si in functie si de copil

eu pana o voi vedea pe antonia cu copanul in mana si sa si manance din el
ooooooooooooooooooooooooooooo
vreme lungaaaaaaaaaaa
ahahahahah

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Ioanales si eu am patut de lemn 140/70 cm cu 2 trepte de inaltime; nu folosesc protectie pt salteluta (am si cearceaf cauciucat si aleza) fiinca fosneste ciudat si am impresia ca nu respira pielicica bblinei; protectiile le am de la premaman

Mergi la inceput