LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

puiutz poate este posibil sa ne vedem duminica,sambata vine nasa lui fii-mea de la Bucuresti cu bebica ei de o luna si nu prea o sa am timp de altceva;asta bineinteles daca se poate
Noi si maine suntem libere.



EDIT:nu mai iesim azi ca a inceput ploaia,off ce ma enerveaza vremea asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Mai, deci eu vreau sa va intalniti in Constanta! Am zis. Sper sa tina si vremea cu fetele de la mare.

Oana, cum a fost la control?

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:


Fetele, ce stiti de febra de la dinti?
Bea e pe antibiotic de o saptamana, de alaltaieri seara imi face febra, 38.1-38.3 rectal. Dimineata 38.5, i-am pus sup. paracetamol pe la 11, mai devreme mi s-a parut ca e calda dar nu are decat 37.3. Cedeaza la antitermic dar dupa ce se trece efectul febra revine.
Am vrut sa merg cu ea la pediatrul care i-a dat tratamentul sapt. trecuta, sa o consulte din nou dar l-am pierdut (a fost dimineata cand la noi a plouat) iar la contravizita a fost o dr. care a plecat deja.
Singurele simptome: febra si muci limpezi si se mai aude haraiala in piept dar nu tuseste. In rest nimic (bine, maraiala cat cuprinde, lipsa poftei de mancare, kk face bine, nu a vomat).

Am mai vb cu o prietena, fetita ei a facut febra peste antibiotic cand avea stafilococul auriu sau eruptie dentara.

E toata ziua cu cate ceva in gura si roade, pe mine ma musca de cate ori are ocazia, baleste. Am cautat-o in gura dar nu am gasit nimic la prima cercetare. Ea are 2 jos si 2 sus, deci ar trebui sa-i iasa incisivii laterali de jos. Ei bine, se vad umflaturi la cei de sus, amandoi odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Puiutz inteleg prin ce ai trecut.

Rodyka sper ca ai avut o zi mai usoara decat iti inchipuiai tu.

Ilinca multumesc ca te-ai gandit la noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Azi l-am pus pe Theo pentru a doua oara pe bicicleta din aceea cu cadru. Si chiar i-a placut. Caci prima oara se tot apleca sa vada cum se invarte roata sau pedala.

Crissy din pacate nu stiu mai nimic. Cred ca ar trebui s-o vada medicul. Sanatate multa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui rubia

puiutz poate este posibil sa ne vedem duminica,sambata vine nasa lui fii-mea de la Bucuresti cu bebica ei de o luna si nu prea o sa am timp de altceva;asta bineinteles daca se poate
Noi si maine suntem libere.



EDIT:nu mai iesim azi ca a inceput ploaia,off ce ma enerveaza vremea asta


Si noi putem maine. Si in we, dar duminica dupa amiaza plecam la Buc. In Tabacarie/tara piticilor e ok si pt mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Crissy, eu am mai auzit de febra la eruptie dentara. Poate ca raceala combinata cu dintisorii dau febra asta.. Sper ca asta sa fie!

Anca, ma bucur ca Maria e bine. De pozne ne bucuram toate.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Crissy, poate germenele pe care il are e rezistent la antibioticul pe care il dai. Febra de la dinti nu ar fi trebuit sa treaca cu antitermice? Sashi nu a avut febra (sau nu sesizabil) de la dinti asa ca nu prea stiu cum e...Poate dai de doctor si te asteptam cu vesti bune! Sanatate!

Editez, ca acum am citit mai bine si am vazut ca cedeaza febra la antitermice...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui crissy77


Fetele, ce stiti de febra de la dinti?
Bea e pe antibiotic de o saptamana, de alaltaieri seara imi face febra, 38.1-38.3 rectal. Dimineata 38.5, i-am pus sup. paracetamol pe la 11, mai devreme mi s-a parut ca e calda dar nu are decat 37.3. Cedeaza la antitermic dar dupa ce se trece efectul febra revine.
Am vrut sa merg cu ea la pediatrul care i-a dat tratamentul sapt. trecuta, sa o consulte din nou dar l-am pierdut (a fost dimineata cand la noi a plouat) iar la contravizita a fost o dr. care a plecat deja.
Singurele simptome: febra si muci limpezi si se mai aude haraiala in piept dar nu tuseste. In rest nimic (bine, maraiala cat cuprinde, lipsa poftei de mancare, kk face bine, nu a vomat).

Am mai vb cu o prietena, fetita ei a facut febra peste antibiotic cand avea stafilococul auriu sau eruptie dentara.

E toata ziua cu cate ceva in gura si roade, pe mine ma musca de cate ori are ocazia, baleste. Am cautat-o in gura dar nu am gasit nimic la prima cercetare. Ea are 2 jos si 2 sus, deci ar trebui sa-i iasa incisivii laterali de jos. Ei bine, se vad umflaturi la cei de sus, amandoi odata

Cristina cu Beatrice-Teodora (25 iun. 2010) si Elise-Stefania (3 dec. 2005)



e posibil sa fie si de la dinti...dar cred totusi ca febra care revine e de la altceva in mod normal efectul la anti ternic ar trebui sa dureze!

ati facut vreun vaccin?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

fetele, multumim de urari, va pupam dulce! noi nu am petrecut, doar cu un copanel asa de molfaiala. in week o sa petrecem cand e lumea libera.
Noi suntem bine, nu ne mai doare in gat, papam si kk e ok.
Cryssi, incearca cu panadol, vezi poate merge asa, la mine a functionat, il dadeam alternativ cu nurofen, dar l-am scos si i-am dat ibalgin ca ala dadea sacune moi.
fa-i impachetari si mergi cu ea la medic. Eu stiu ca febra nu are nimic de-aface cu dintii(asa mi s-a spus de la grig. alex).
sanatate multa.
cat despre scaune moi, parca rodica avea probleme, eu i-am dat enterol si smecta, a fost ok.
sau uite aici leacuri babesti

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput