LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Si noi Plecam duminica deci n-as putea ajunge.
Michelle nu stiu de unde ai auzit de parcuri frumoase in cta :)
Puiutz, m-am tot gandit si eu unde sa ne intalnim.. In tabacarie e ok daca e cald, dar daca ploua nu am nici cea mai vaga idee

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui katalina

IULIANA, ce mai faci mami frumoasa, ce mai face TUDOR(asa mult imi placea acest nume, dar nu mergea Tudor Tudoran)

Ha, eu ma dau hutza pe net, sortez citeva poze ,sper sa vi le arat,

Catalina&Victor (17 aug 2010)&Roby&Cata


Bine..multumim de intrebare...Am un nazdravan de copil pe care trebuie sa stau cu ochii cat cepele....Alearga de ma epuizeaza numai cat ma uit la el si uneori ma intreb de unde are atata energie.....
Dar sunt tare fericita ca este asa ca nu cred ca mi-ar fi placut un copil prea cuminte..Asa simt ca am copil......si traiesc la maxim fiecare clipa...
Apropo de clipa....Ieri eram pe punctul de a pleca afara la plimbare....Eram eu..sotul si mama mea....Toti cu ochii pe Tudor...Asa de bine l-am supravegheat toti ca intr-o secunda a ajuns la vasul pisicului si a pescuit un "carnacior" pe care ni-l arata tare victorios....Ta'su a lesinat cand l-a vazut.....
Eu am luat calma un servetel umed si i-am dezinfectat manuta si am spus ca bine ca ni l-a aratat si nu l-a gustat


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


puiutz_mic noi aveam programul un pic dat peste cap si azi a adormit de la 15.30 pana la 19.30....El are 2 reprize de somn cam 11.30-13 si cea de paranz-seara cam 2-3 ore dar nu se stie cand adoarme si cat doarme...Ieri de exemplu a dormit de la 16 la 20...E cam greu sa promit ca vin si sa nu pot din cauza programului strumfului....
Dar la noi merge spontaneitatea asa ca atunci cand iesiti da-mi un tele si daca nu dormim intr-un minut suntem iesiti din casa si imbarcati in masina

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

KATALINA, asa imi place cand iti vad semnatura.....Tare mi-ar place si mie 3 copii....Iar despre excursia la Disneyland...wow....Noi am fost acolo in 2008 si as mai merge ca tare ne-a placut...La inchiderea parcului erau copii care plangeau si parintii ii trageau de maini ca nu vroiau sa plece de acolo.....Cred si eu!
Distractiea va fi garantata!
In rest cum e cu tribul? Reusesti sa le faci fata barbatilor din viata ta?

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

fete dragi, cand are scaune moi de la dinti pot sa-i dau cereale? de branzica s-a saturat mititelul nu mai stiu ce sa-i dau de mancare

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coteasca spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

fete dragi, cand are scaune moi de la dinti pot sa-i dau cereale? de branzica s-a saturat mititelul nu mai stiu ce sa-i dau de mancare

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010





puitz, eu i-am dat d-alea cu orez de la milupa, mi-a zis si pediatra sa-i dau.

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

nu am fost niciodata in Tara Piticilor

in tabacarie mi se pare si mie ok, poate incercam sambata, daca Alice zici ca duminica pleci. eu propun sa ne sunam sambata dimineata si in functie de cum e vremea hotaram. o anunt eu si pe Paula, poate mergem la ei in Eforie

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Crissy si eu am mai auzit de febra la eruptie dentara. Iar la noi dupa cei 2 jos si 2 sus au aparut alti 2 sus...Acum, de 2 zile baleste si plange...ba uneori vomita..Azi cand ma uit in gurita lui am vazut ca i-au aparut si 2 dinti jos...Iti dai seama ce durere este pe capul lor...Noua ne este tare rau cand ne iese maseaua de minte dar sa iti iasa atatia dintisori.

fetita frumoasa si multa sanatate

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui coteasca

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

fete dragi, cand are scaune moi de la dinti pot sa-i dau cereale? de branzica s-a saturat mititelul nu mai stiu ce sa-i dau de mancare

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010







puitz, eu i-am dat d-alea cu orez de la milupa, mi-a zis si pediatra sa-i dau.

Corina, fericita mamica de Tudor Andrei





corina, da, uite nu m-am gandit, dar acum am in casa tot de milupa, din acelea somn usor, cu mere...or fi bune? sau mai rau ii fac

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

i-am dat din acelea cu mere pana la urma, am pus si 2 lingurite din cerealele de Organix 7 Grain, ca au si orez (de fapt si milupa somn usor au orez parca)

sper sa nu ii faca rau la burtica (le-am facut mai consistente, de obicei pun mai multa apa).


oare cat dureaza scaunele astea moi? pana iese dintele+perechea lui?

mi-e asa de mila de el, e atat de indispus

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput