LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laurika1982 spune:

Salutare fetele!!

Intru foarte greu fiindca tocmai ne-am mutat in casa noua si e de munca ca la balamuc.Nu am citit nimic din urma..doar de tatal Tinei, imipare tare rau pentru el:(.Urez cu ocazia asta la multi ani delfinasilor care au facut 1 anisor, urez celorlalti tot La multi ani!Sa fiti fericiti, norocosi, sanatosi si cumintei si sa va bucurati parintii!!

Laura Mami de Minune Cristian Alexandru 10.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Tina, trebuie sa fii tare in aceste momente;suntem alaturi de tine

Puiutz ti-am trimis PM acum cateva zile sa-mi dai si mie nr tau de tel(tot prin PM).Nu l-ai primit.Cu intalnirea de azi trebuie sa vad daca pot veni ca femeia care trebuia sa vina sa fac curetenie n-a venit ieri(ca era sarbatoare) si vine azi de la 14.00.Si trebuie sa vad pana la cat sta.Dar unde va intalniti in caz ca pot sa vin si eu(oricum nu cred ca o sa pot mai devreme de 19.00).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Tina, draga, imi pare f rau ca treci prin momente atat de grele.. Sa va dea Dumnezeu putere si sa va aline durerea..

Anca, voi ce mai faceti? Maria cum mai e?

L-am vazut pe frumosul Theo!

La multi ani, Aida!!

La multi ani, Tudor


Maria de Anca_vlad

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!


MAREA INTALNEALA
- MUNTE
pt 20 aug - 3
pt 27 aug - 3
pt ambele variante - 1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Buna dimineata.

La multi ani Tudor si Aida!

Tina suntem alaturi de tine in aceste momente grele. Incearca sa fii tare pentru cei care depind de tine. Si asa cum spunea Cristina mai sus, profita de timpul ramas pt a-i spune ce mult inseamana ptr voi.

Tatal meu a murit anul trecut chiar pe 8 martie dupa ce o luna a stat la pat paralizat. Accidentul vascular s-a intamplat peste noapte, astfel incat atunci cand eu am ajuns sa-l vad, el nici nu mai putea vorbi si nici nu dadea semne clare ca m-ar recunoaste sau ar intelege ce ii spun. Am regretat si regret foarte tare ca nu i-am putut spune nimic din ceea ce ai putea sa-i spui unui parinte atunci cand stii ca in curand se apropie momentul despartirii.
In plus eram insarcinata si ma gandeam cu durere ca nici el nu-si va cunoaste niciodata nepotul si nici copilul meu nu va putea sa petreaca timp atat de pretios cu bunicul lui.

Asta-i povestea noastra. Macar l-am botezat pe Theo cu numele tatalui meu. Sa incercam sa pastram mai vie amintirea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Denisa, carliontii sunt tot acolo. Motul il luam la toamna. Paturica i-am luat-o anul trecut de la mothercare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Neata!

La multi ani Tudor, Aida si Maria, sa cresteti mari si sanatosi!





Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Dau eu in dimineata asta ploioasa.

E asa urat incat nu am chef sa fac nimic. Ar trebui sa plimb aspiratorul si imi tot fac curaj sa incep. Cred ca voi astepta sa se trezeasca Theo.

Sa va spun ce mi s-a intamplat in dimineata asta. Am iesit pe terasa sa iau niste rufe uscate. Cand sa intru in casa, Theo radea la mine, rezemat, cu mainile pe usa. Mersese si el de-a lungul zidului si venise sa vada ce face mami afara. Cand l=am vazut, mi-a cam pierit cheful de ras. Caci daca voiam sa intru, trebuia sa imping usa, adica sa-l trantesc pe el pe jos, ptr ca nu-si tine echilibrul suficient de bine.
Noroc ca mi-am amintit ca lasasem usa la dormitor deschisa ptr a aerisi (caci la dormitor avem usi mari cu geam care dau inspre afara). Si cum stau la parter (nu foarte inalt), am intrat in casa pe usa de la dormitor.
Asa ca va trebui pe viitor sa am mai mare grija cand ies din casa caci nu stiu ce mai pune la cale Theo mic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_Theo spune:

Fetelor pe unde mai gasesc si eu poze ale delfinasilor? Am vazut doar pozele de la semnatura ale Rodykai, Cristinei, Alinei (Bumblebee), Denisei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna dimineata dragi mamici,

Roxana, e tare buna cafeaua Ma bucur mult ca ai mai intrat pe forum, chiar ma gandeam ce s-a intamplat de nu mai dai niciun semn de viata.

Bambi, of ce sperietura pe voi, cred ca si eu am stat prea relaxata pana acum, trebuie sa fiu mai mult cu ochii pe pitic. Dar bine ca a scapat Matei fara urmari!

Tina, draga mea, ma gandesc mereu la tine ce greu trebuie sa-ti fie. Sa-ti dea Dumnezeu putere sa depasesti momentele astea atat de dureroase. Sanatate lui Raducu!

Crispro, ai PM. Ce bine a dormit scumpul de Vlad, Doamne da sa o tina tot asa.

Bumblebee, ce spaima mare ai tras cu Victor cu plansul...bine ca ai stiut cum sa reactionezi. Sigur stie pediatra ta ultragrijulie ce sa te sfatuiasca

Denisa ce frumoasa vacanta ati avut, pare aproape ireala descrierea ta...si ce poze frumoase am vazut , tu esti superba iar copilasii adorabili. Imi place ca i-ati tinut mai mult la mare decat la piscina. Nu era rece apa marii, au vrut sa intre soriceii?

Bambo sanatate multa si voua, of ce an greu ati avut. Dar moldaminul pt. ce e, preventiv sa nu faci reomatism?

Oana, sa va intoarceti cu vesti bune azi de la Cluj! Tinem pumnii!

Noi facem experimente cu somnul de peste zi, ca observasem ca in zilele in care Victor nu dormea dupa-masa, dormea mult mai bine noaptea. Ei ieri am zis ca nu-l mai culc deloc dupa ora 14 cand s-a trezit, dar degeaba ca tot prost a dormit azi-noapte. Asa ca nu cred ca e vreo solutie la problema noastra, deci il las sa doarma cand si cat vrea el...

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

eu chiar is zombi azi , dupa ce ieri mi-a fost rau toata ziua (eu nu ma mir, ca in fiecare an in luna iunie eram la dr la analize si mereu imi ieseau perfecte ). asa ca ma misc si eu mai cu grija, nu fac miscari bruste, ma tin de perete cand imi ridic privirea din pamant , mai greu cand o am si pe Isa remorcuta... si-apoi azi-noapte am avut program din 2 in 2 ore, cate o jumate de maraiala si plans. aseara i-am luat de la farmacie niste pliculete ptr diaree, i-am dat unul. Tanagel ii zice. inca nu a facut kk deloc, la cat mananca mai nou nici nu are din ce, dar e plin si greu pampi de pishu... asa ca de la 8 la 9.30 ne-am jucat in patul mare, eu cu ochii pe jumate inchisi, am ajuns si la maraiala de somn neimplinit, am mai dadacit-o o vreme si in patut, apoi am iesit si-am lasat-o sa vad ce se intampla. in 15 min a luat iar somn . eu am o durere de cap si am de umblat iar cu comisioane (musai azi, e ultima zi din luna), si mai am de aranjat casa, si de facut mancare. no, clar, azi n-o sa fac nimic cum trebuie!


am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput