LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui crispro

Va ziceam de prietena aia a mea cu fetita mica, mica (acuma are un an juma si nu are 9 kile). Ea a fost in Cluj la un pediatru in varsta, renumit, care a trimis-o la neuro - pt ca ea a stat tarziu in fund, nu umbla, nici sustinuta, nu facea multe pe care ar fi trebuit la varsta ei. Au invatat-o niste exercitii de facut acasa, plus cateva sedinte de fizioterapie. A recuperat mult de tot fetita, acum merge, fuge, mai ia cate o tranta. Si stau pe ganduri ca poate nu un ortoped trebuie sa il vada (pt ca nu cred ca are ceva la picioare), ca la fel de lenes e la toate miscarile (rasuciri, stat pe manute). Iar de o vreme doarme numai pe burta!!! el care nu suporta sa stea o clipa pe burta! Nici acum nu ii place sa stea pe burta, doar la somn. Eu il pun in pat, ii dau suzeta, si ma intorc (ma fac ca dorm). el se tot foieste, se intoarce pe burtica si somnic...

Urmeaza sa se trezeasca si mergem in oras.


haha, cris!! si Isa numai pe burta doarme, cu fundul in sus, adica sprijinita pe genunchi si cu manutele sub ea, tinand strans paturica mai incerc eu s-o misc, s-o pun intr-o pozitie mai comoda -zic eu- dar imediat se rasuceste si e la loc! asa ca-i dau pace, si-asa pe burta nu sta decat cand doarme...

crissy, asta cu "ceva in gat" e ca si cum mi-a spus mie ca Isa "crede" ca ar avea rosu in gat si de-acolo temperatura si restul... iar dr nș2 s-a uitat bine in gat (fara sa-i spun eu nimic) si a zis ca are mucozitati ramase de la raceala, nici vb de antiobiotic cum imi daduse dr nș1, doar apa de mare si nu mai stiu ce era, cred ca doar s-o hidratez...

crissteo, ce nasol ca trebuie sa stati atata timp in casa, cred ca e tare greu...


am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Diana foarte faina ideea cu fructele, cred ca o sa o adopt si eu...inca ii mai fac de papa zilnic, sa aiba papica praspata

Antonia, inca nu stiu sigur pt azi, plus ca daca ploua ca acum...nu stiu unde ne putem intalni

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

si am uitat sa va fac cinste azi
sarbatorim 5 ani de cand ne-am casatorit!


la multi ani fericiti si casa de piatra!!



am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Dupa cum va promiteam: Cocotzata

Initial nu a vrut sa recunoasca dar pusa in fata dovezilor a mai demonstrat de 2-3 ori . Derulati inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

crispro, si eu zic sa mergi intai la un neurolog si daca acolo zice ca e ok, mergi si la kineto din nou. Daca si aici zice ok, atunci inseamna ca asta e ritmul lui de dezvoltare si nu trebuie sa-ti mai faci griji.

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui rodyka

Citat:
citat din mesajul lui ooana

si am uitat sa va fac cinste azi
sarbatorim 5 ani de cand ne-am casatorit!


la multi ani fericiti si casa de piatra!!



am implinit un anisor!!

am implinit 10 ani!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

si din partea mea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Oana, sa va bucurati de multi ani fericiti impreuna!

Crissy, am vazut delfinasa cataratoare! Viitorul alpinismului romanesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Puiutz, pt maine s-a anuntat vreme si mai urata si mai ploioasa. Totusi ar fi pacat sa nu ne vedem deloc...

Oana, la multi ani fericiti impreuna!

mara
Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Multumesc mult fetelor, DA nu stiu cum au trecut 5 ani ...mult prea repede!

Crissy chiar daca nu dau reply la posturile tale pentru ca nu am trecut poate printr-o experienta similara si nu stiu ce sfat sa iti dau cateodata, sa stii ca sunt cu gandul la voi tot timpul...pupici la Bea sa se faca bine

Crispro trimis PM
merci pentru listuta cu jucarii
masuta noi avea www.amazon.co.uk/LeapFrog-Learn-Groove-Musical-Table/dp/B000EIV1RO/ref=pd_sim_by_1" target="_blank">asa iar Matei o iubeste, zilnic o butoneaza

legat de cadouri: am luat deja o carticica cu pagini cartonate, mai vreau puzzle din lemn cu animale
...si am vazut o jucarie cu multe mate si bilute colorate iar copilul muta bilutele pe sarmele alea dintr-o parte in alta
nahhh ca v-am explicat de nu cred ca intelegeti nimic
despre www.amazon.co.uk/Melissa-Doug-First-Bead-Maze/dp/B0026ZPSJ0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1309517809&sr=1-1" target="_blank">ASTA e vorba


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle1981 spune:

ooana - ma bucur pt vestile bune. Cat despre bunica ta, imi pare rau, poate totusi vin rezultate bune

crissy - insanatosire grabnica!
Si noi am luat cedax (degeaba) inainte sa vina antibiograma, cand am trecut pe augumentin. Desi era pe lista antibioticelor, nu si-a facut efectul.
Bianca e bine, de cand nu mai e pe LM e mai mancacioasa (bine exceptie azi, cand a facut mofturi nu stiu de ce, poate dintii ca se vede no 3)
Analizele la urina au iesit cu Klebsiella, pediatrul ne-a zis sa consultam un urolog sa isi dea si el cu parerea.
In rest e vesela, nu are niciun simptom.

LML Raisa



*************************
Mami de www.pregnancy-duedate.com/tickers/ffa0jvmdze07utwv.png" target="_blank">Bianca Maria (04.08.2010)

Mergi la inceput