LMA Tudor si Aida - Delfinasi in sarbatoare(153)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Crissteo, multumim de sfat! Al meu nu are febra si nici muci, dar tot cred ca o sa-i fac o coprocultura. Sa vedem ce mai zice si pediatra cand o sun la 13.30, a zis ca o sa discutam mai mult, dimineata nu avea timp, era in consultatii.

Crispro multumim pt. lista de isei de cadouri! Sunt f. frumoase! Cel mai tare ma tenteaza pista aceea cu masinute si masa de activitati, dar sunt atat de scumpe cred ca trebuie sa punem bani si noi si nasii ca sa-i luam un asa cadou lui Raducu! Of...ca nu ne mai revenim cu banii odata

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Puiut, nici eu nu le iau pe alea. ca si mie mi se par mai mult decat exagerate. Pt masuta aia o sa ma mai uit si pe amazon ( Antonia) si prin oras (desi nu cred sa gasesc). Noi avem un magazin de jucarii cu chestii de piata, dar multe asemanatoare cu cele de la fisher price, si evident, mult mai ieftine. Asa ca sper sa gasesc acolo o pista din aia de masinute si lumini. Tot acolo am gasit masinuta (de asezat +impins) mica la 42 lei si mare la 145 lei. Mult mai ok decat ce am gasit pana acum pe net. Masuta imi trebuie musai, asa ca aia trebuie sa o caut bine. Mai urmeaza sa merg in Carrefour, la CLuj, cand intra banutii, si o sa cautam si acolo jucarii.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Va ziceam de prietena aia a mea cu fetita mica, mica (acuma are un an juma si nu are 9 kile). Ea a fost in Cluj la un pediatru in varsta, renumit, care a trimis-o la neuro - pt ca ea a stat tarziu in fund, nu umbla, nici sustinuta, nu facea multe pe care ar fi trebuit la varsta ei. Au invatat-o niste exercitii de facut acasa, plus cateva sedinte de fizioterapie. A recuperat mult de tot fetita, acum merge, fuge, mai ia cate o tranta. Si stau pe ganduri ca poate nu un ortoped trebuie sa il vada (pt ca nu cred ca are ceva la picioare), ca la fel de lenes e la toate miscarile (rasuciri, stat pe manute). Iar de o vreme doarme numai pe burta!!! el care nu suporta sa stea o clipa pe burta! Nici acum nu ii place sa stea pe burta, doar la somn. Eu il pun in pat, ii dau suzeta, si ma intorc (ma fac ca dorm). el se tot foieste, se intoarce pe burtica si somnic...

Urmeaza sa se trezeasca si mergem in oras.



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Sunt cu Bea in brate, daca o las jos face prostioare, acum incarc poze si filmulete sa vedeti cum am gasit-o in timp ce eu eram cu nasul in tastatura si va scriam mesaj

crispro, o sa-ti trmit mail cu ce ex. ne-a mai aratat si noua sa facem. Dar dupa ce culc capritza mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Noi mai avem jucaria asta:

http://www.amazon.co.uk/Winnie-Pooh-Ride-Hundred-Activity/dp/B0002HRWES/ref=sr_1_1?s=kids&ie=UTF8&qid=1309515081&sr=1-1

E un succes total, pt toti copii care s-au jucat cu ea; si mai mari si mai mici...E cam scumputa, am vazut-o in hypermarketuri si e peste 2.5 mil. Poate o gasiti mai ieftin...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

si am uitat sa va fac cinste azi
sarbatorim 5 ani de cand ne-am casatorit!


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana_Eva spune:

Oana - bine ca te-ai linistit cu puiul mic! Sa fie bine si bunica!

Cristeo - sanaate multa!

Kata - poate ne vedem la Disney!

Nu ma mai lasa copilul meu o clipa. In plus dupa tona de borcane de la mare acum ii gatesc tot eu si stau o groaza in bucatarie.

Voi ce le mai faceti bun? Sau de mancare?

Eu am facut azi un amestec piersici cu caise pentru masa de la 5 ( pun si branzica sau iaurt)- cred ca am pentru 5 zile. Decojesc piersicile, caisele, bag blenderul in ele, fierb 10 minute, pun in borcanele , congelez. Am vazut daca fierb un pic fructele nu se mai strica la burtica.

Din ciclul ce a mai mancat copilul meu: nisip( la mare MULT) si petale de trandafir. Se vedeau asa colorate in ka. Mancase chestii albicioase cu o zi inainte si petalele rosii erau accentele .

Ce a mai facut: sta in picioare singurica, face pa, bravo, arata niste animale in carticele, urca scari, coboara o treapta, papa afara pe terasa ( f bine fara jucarii ca nu se plictisese sunt pisici, pasari, avioane, copaci...), foloseste telefonul meu pe post de roaba.



Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Crispro, mai bine mergi la un neurolog, ca sa fii tu linistita! Desi nu cred ca e cazul, dar mai bine sa nu mai ai dubiile astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

si am uitat sa va fac cinste azi
sarbatorim 5 ani de cand ne-am casatorit!


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






Multi ani fericiti pana la adanci batraneti, sa va bucurati de Matei si de fratior(i)/surioara(e) toata viata!

si noi implinim in septembrie 5 ani de casnicie...nici nu stiu cand au zburat!

Elena, mami de Raducu cel cumintel 12.08.2010


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Citat:
citat din mesajul lui Diana_Eva


...foloseste telefonul meu pe post de roaba.



Diana, mami de pui iubit Eva (20.08.2010)



Ai o delfinasa tare desteapta, Diana, cate stie ea sa faca

Mergi la inceput