Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dozz spune:

dragele, eu ma tot straduiesc sa tin pasul cu voi, dar vad ca nu mai prididesc...

Am vazut pozele cu Vladut si Many, f frumoase. E asa de frumos baiatul tau, Many, si nu e deloc jumulit cum spui tu. Si tu, mami, esti frumoasa, ma tot gandesc cu drag la tine si sper sa aiba dreptate fetele, sa mai vina ani in care sa fii libera, in concediu lung cu bb, iar nu in concediu cu taraita.

Adormitul iar a durat mult in seara asta, 1h45, iar la pranz 1h30, deja am epuizat cam toate variantele soft de adormire. Nu ma lasa inima deocamdata sa trec la variantele radicale, asa ca merg mai departe asa, pana la urma nu e chiar atat de rau, imi spun.
Cred ca v-am plictisit cu relatarile mele despre somn...

pupici fulgusorilor bolnaviori, vad ca sunt destul de multi. si pupici si celorlati, sa nu se ia dupa cei bolnavi.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Dozz , am ezitat sa spun pana acum, ptr. ca imi este tare frica, imi este frica de durere, am pierdut prea mult, 3 ingerasi, lucru care m-a inrait si m-a facut sa ma inchid in mine, mi se pare ca nimeni nu ma intelege , nici macar proprii parinti. Am gasit insa aici prietene adevarate, care m-au incurajat, chiar azi am avut parte de cuvinte frumoase de la o prietena draga, cunoscuta aici. Nu stiu ce sa zic, dupa pierdere am facut ordine cu furie si am vrut sa dau tot ce pastrasem, da la 12 luni (intre0-12 luni am dat tot pana sa ne hotaram la bebe 2)ale lui Vlad insa sotul a zis ca sa sigilam, sa ducem in boxa, asa am facut. Acum vad ca tot aduce vorba de un FET prin ian-feb daca vreau si eu, inca nu am zis nimic dar a inceput sa-mi surada ideea, dar repet, imi este tare frica si nu ca nu reuseste FET-ul ci de o eventuala pierdere, o sa vedem.
Imi pare tare rau ca Ana adoarme asa greu, noi nu avem probleme majore, la pranz pana la 5 min. si seara ca 20 min. dar Vlad doarme cu mine si ne pupam , ne mangaiem si apoi gata, nani. Cand am chef il mut la el in patut, care este facut junior, dar la prima trezire vine peste noi asa ca nu prea ma mai deranjez sa-l mut.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

-ua e gata, poftiti va rog
noi mergem la o taiere de mot, la Iasi, si mor de ciuda ca nu pot sa ma imbrac cu rochita pe care o aveam pregatita, nu ma asteptam la o vreme asa capricioasa...dau iama in dulap imediat sa incropesc alt outfit

week-end fain la toata lumea



Anca, mami de Sabina Ioana (03 nov 2009)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Neata!

Inainte de toate, sa o pup si sa o imbratisez pe Many, ma bucur tare tare ca sotul te sustine si e chiar el cu ideea de a incerca din nou. Off, imi pare tare rau sa stiu ca trebuie sa treci prin toate astea, sa va dea Dumnezeu puterea sa va adunati, si sa le ganditi pe toate mai linistiti si mai senini. Pup si puiutul de Crevedia. Mie mi se pare un copil absolut normal, deloc slab. Asa sunt muulti dintre fulgusorii nostri!

Si daca va plictisiti, poate va fac chef de bebelusit din nou- pozici cu un cadouas pt bb baiat

Si...pozici cu posetuta meaaaa

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 30+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Licu

M-am uitat pe poze, sunt foarte frumoase lucrurile facute, dar cand ai timp mami de asa migala? De unde te inspiri?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Buna ziua fetele!!!
Am revenit si noi din concediu.Desi am avut jumatate din perioada cu frig si ploi, noua ne-a priit vacantza asta, ne-am simtit minunat, iar eu mi-am incarcat bateriile.

Am aflat ca este minunat sa mai fie si altcineva cu ochii pe copil.....si-am profitat cat s-a putut

Va lasam cateva poze

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Simina, vazut poze, unde ati fost?? ca parea prea civilizat pentru Mamaia..

Many, bantui netul in lung si lat, mereu imi salvez cateva idei, le adun si cand imi fac timp, ma apuc si de crosetat

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009) si 30+ cu

Firefly's shop

BLOGUL MEU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Simina sa va fie de bine vacanta. Maya este o domnisoara foarte cocheta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_80 spune:

Va trimit putin soare, adieri de vant cu miros de mare si un cocktail cu umbrelute pt negravidute, de pe taramuri turcesti .

Puiul face amiaza cu tati iar eu stau cu voi la o cafea cu gheata si un cocktail la umbra unui palmier.

Am vazut ca se vorbea de soare si copii, chiar acyum am langa mine o familie de nemti cu doin copii mici, care la ora asta au plecat de la piscina si spreyaza de zor copiii din dotare, care sunt rosii ca racul (aici am observat ca nemtii nu merg la plaja, stau doar la piscine, probabil au fobie de nisip
Noi suntem bine, ne distram de minune, hotelul este mai mult decat fantastic, printesa din dotare necapricioasa, din contra chiar foarte sociabila, dansacioasa, dar nemancacioasa ca si ceilalti fulgusori, dar nu ma stresez, cat vrea sa manance atat mananca. A inceput sa-i placa apa, ne balacim de zor atat in mare cat si in piscinuta pt copii mici.

Cam atat de la noi, va pupacesc pe toate, pozici o sa punem la intoarcere. merg sa vad daca s-a trezit printesu sa reancepem activitatile

Mami fericita de Mariuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Ahhh ce mi-as fi dorit sa ajungem si noi in Belek.Monica te invidiez

Licurici am fost in Eforie Nord , la clubdunarea.ro. Locatie superba

fericita de ranjita Maya Andreea ( oct-2009)

Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput