Prietene la bine si la greu - 126

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Inca sunt pe acasa; sa vedem pana cand.

Mai, m-ati stricat de cap cu porumbul ala, asa ca azi am dat comanda de urgenta sa vina sotul cu porumbul in dinti de la piata. E la fiert inca, miroase asa fain in toate casa...


Strumfy, ce surpriza!!! SA AI O SARCINA USOARA SI UN BEBE SANATOS SI LA TERMEN!

Deci, fetelor, ia va rog sa pastrati ritmul impus: ieri a fost anuntata Lavi graviduta, azi Strumfy, maine.... cine? No, bine...daca nu cate una pe zi, treaca de la mine, una pe saptamana macar.


Ma duc sa vad daca nu e gata porumbul ala. Sper ca nu dauneaza cu ceva la burta mea si-asa....in pioneze...



Mami de Timi nazdravan si 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Lyly...vazut pozici cu baietel tare mumusel....
E stabila motoreta aia?.... ca ma gandeam sa le iau si mucosilor....

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Strumfy, eu am citit ce ai scris dar credeam ca ai gresit si in loc de bb2 ai vrut sa scrii bb1
Sarcina usoara si la termen iti doresc.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumfy_12

...si am avut o surpriza...poate o aveti si voi

Felicitari !!


rares - clipe in spirala norocului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Gabitza, ce face Dragos? Totul bine, da?

Many, merci! Ce inseamna scumpe?

Nu mai stiu cine m-a intrebat de poze de la mare - le-am pus pe picasa si pe blog am scris scurt si cam dezlanat cum a fost.






Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns many_bani spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Gabitza, ce face Dragos? Totul bine, da?

Many, merci! Ce inseamna scumpe?

Nu mai stiu cine m-a intrebat de poze de la mare - le-am pus pe picasa si pe blog am scris scurt si cam dezlanat cum a fost.






Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


89 lei fata de 50 lei cele mai scumpe in Cora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui many_bani

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Gabitza, ce face Dragos? Totul bine, da?

Many, merci! Ce inseamna scumpe?

Nu mai stiu cine m-a intrebat de poze de la mare - le-am pus pe picasa si pe blog am scris scurt si cam dezlanat cum a fost.






Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)


89 lei fata de 50 lei cele mai scumpe in Cora

mami de Vlad (29.10.2009)
Multumesc Doamne!



am inteles . e scump, cand te gandesti ca poti lua ceva dragutz si cu 50 de lei, si nu cauciuc . dar asta e, daca au ajuns produse de lux...




Monis si piticutzul Santiago (02.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna seara
Strumphy felicitari.Si eu am citit de cateva ori mesajul pana sa vad semnatura.
Lavi si felicitari si tie.
Raluci si mie tot Robin imi place.
Monis cizmulite din cauciuc gasesti si prin bazarele din piete.Cumnata mea a luat din piata de la Berceni (nu stiu care din ele) cizmulite cu 25 ron parca.Sunt haioase,au o albinutza cu aripi si antene pe ele.
Simina si noi am revenit la pampers noaptea,pe motiv ca de 2 zile a inceput sa faca in pat (pe aleza) si apoi planga in somn de nu il pot linisti.Cred ca inca nu e pregatit noaptea.
Pampersul e mai mult uscat dimineata dar nu ma mai risc.
Ziua inclusiv la somnul de 2 ore de la amiaza e uscat.
Noi mergem la cumparaturi fara pampers.
Acum cere si el de fiecare data.

sarcina usoara Smara ,Licurici,Ionela,Dana.n,Raluci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

buna seara!
Smaranditza prezent!! mai tine fata un pic la caldurica!!!Contractii am avut si eu amestecate de pe la 7 luni.
Cristina B
Monis sa va fie de bine concediul si sa aveti vreme frumu in Bucovina!
Strumfy, Lavinia felicitari sa aveti o sarcina frumoasa si pana la termen, copii sa fie sanatosi!!!
Raluci dintre optiuni 1 Robert, 2 Robin (parca nu e prea romanesc pam pam). Robert imi placea si mie cand cautam nume ptr. baiat, dar nu merge cu numele de familie. Felicitari ptr. carutul albastru ca stiu ca il doreai. Pup burtica si pe Bubu mare
Cu raceala cum stati?

Cu mancatul stam cam asa:
8 lapte vaca 260 ml
12 fructe blenduite in diverse combinatii (doar fructe)
15 masa principala : carne + legume (azi : pastai+ mamaliguta,cas + mamaliguta + o pulpita mica fiarta)
18 iaurt simplu in general, iaurt+ biscuite, sau cu banana, branza+ smantana (mai rar ca e cah)

21 lapte de vaca la nani

si rontaielile zilnice(cam multe prostioare)

Calin a avut 2 zile febra( ca tot e la moda), nu stiu cauza, banuiesc ori un rosu in gat, ori maselele+ caninii careil chinuie acum si e jaleeeeeeee


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumi_calin spune:

Am vazut o multime de fulgusori frumosi si mari, intr-adevar parca nu mai au fetisoare de bebelusi, sunt copii de acum.

Tina felicitari ca aproape ati scapat de scutec, ma intreb si eu daca reusesc vara asta cat e cald. Cica daca ii scoti scutecul de pe timpul zilei sa nu ii mai pui nici noaptea ca ametesti copilul si nu mai stie cat sa se tine si cand nu...Hai ca aproape ati scapat....

Siminaati scapat si voi de olita nu??? sunteti domnisoare ce mai!!!! faina locatia la Mare, dar cam departe, m-am uitat si eu ca tot sunt in cautari si parca nu gasesc nimic care sa imi convine (buget, conditiile mele etc) Pup ranjita motata

Cory_B bine ca sunt analizele ok, frica de dr. ar fi si daca nu ii lua sange..
analize va trebui sa ii fac si eu prin septembrie daca ma hotarasc sa il operez acum de hernie inginala Mergem atungi la control si vedem ce zice dr. Pup grasu

Gabitza vai ce faza cu Eva. Cat de salbatici sunt unii copii, am tras-o si noi de vreo cateva ori. Ce face Dragos???? Ati terminat evaluarile??


Mergi la inceput