Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(56)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Neatza la toata lumea.

LA MULTI ANI SARBAORTILR DE ZI!!!! sa fiti sanatosi si sa cresteti mari si voinici.

Sunt prin zona.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

neata si de la mine.
sunt treaza de la ora 5:00.
ieri mandra s-a culcat la 8 seara , i-am dat sa pape in somn la ora 11 si dimi la 5 avea ochii beliti la lustra. NORMAL! isi dormise portia.
am luat si eu cartofi dulci de la kaufland.
soata cand a vazut ca un kg costa 10 lei a spus ca daca nu gusta si el din cartof ii "cade" ceva ! acum de dimi ii fac si lui un cartof sa vedem cum sunt.(de loc din egipt. stiam ca-s de peste ocean...in anyways~ vedem!)

ieri am facut comandra de bibe airflex cu 3 gaurele de la avent , 2 bibe de 260 ml cu cornite pt a tine singurica + bibe de 330 ml+cereale topfer orez+ biscuiti milupa fara gluten , oua si zahar. maine vine comanda. abia astept.

am gasit un site unde aveau preturi bune asa ca m-am intins si eu la cumparaturi

pup fetele si sarbatoritii de astazi

o zi bune fetele !!!

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

mirela am vb cu 2 pediatrii.
atunci cand le ies dintisorii fac niste mici abcese , de asta fac un pic de febra(unii) dar NU MAI MULT DE 38.(mai mult inseamna altceva decat dintisori; la masele si canini e altceva)

poti sa vezi si tu daca este rubeola. apasa ganglionii d ela gat si de la baza capului..daca-s umflati e rubeola (+ bubitele de rigoare evident) si temperaturea pt rubeola apare tot timpul INAINTE de eruptia efectiva si tine cam 24h.

poop

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simis spune:

Neata!
Mersi de cafea!
Andri zi si noua saitu ala mai eftin
Simo ce fain de tine ca te relaxezi & infrumusetezi!
Loutzy si pe mine ma dispera cu saritu si statul lui numai pe picioare, de aia ma gandeam ca ar fi utila o chestie din aia de care are Naty de Bebelu da e scuuuumpa si sh nu am gasit. Sa vedem cum ii cu amazon, ebay si alte din astea.
Simo tu i-ai luat pina la urma la Edu bouncerul ala fain si scuuump? Ii place? Ca mie si de aia mi frica sa nu dau o cosara de bani pe el si sa nici nu ii placa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dedicut spune:

Buna dimineata !

Fragrant, ai PM si de la mine.
Va doresc o zi buna, la noi ploua si iar ploua, asa m-am saturat !
Si e si frig de numa'.

Ce mi-a placut si mie jumperul ala .
Ma duc sa ma joc cu bebe cucu-bau, tare mai rade cand ma ascund si apar dintr-o data in fata lui.




Copilul meu este atat de frumos...Cum strange-n pumni radacini lungi si coapte de-asteptare.
Alexandru Stefan 18.01.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

neata si de la noi
desi la 7.45 eram in picioare
nu stiu frate ce are asta mica de se tot trezeste la 3 si la max 8 e in picioare desi se culca la 11-11.30 chiar 12 noaptea...

vedeti k jumperu p okazi e intre 300-450 ron.
eu am avut noroc si l-am luat de la o tanti cu 230. puteti negocia cu ei, poate mai lasa ceva la pret.

azi suntem martori la cununia unor prieteni si dupa mergem la masa. o sa trebuiasca sa o luam si p buba cu noi. sper sa fie linistita si sa fie totu ok.

Mirela off mami prin cate treci. si fii tare ca o sa treaca si perioada asta.

mai care e dif intre cartofu dulce si cartofu de la piata?
k eu nu am stiut de cartof dulce si i-am dat din asta nou de la piata. nu a avut nimci fata mea.




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loutzy spune:

Ralu cartoful dulce se gaseste numai prin supermarketuri, e din import. E ca o radacina asa, are miezul portocaliu ca morcovul si e dulce. Lui stef ii place la nebunie. Se gaseste si in cora daca e mai aproape de tine. Eu nu i-am dat cartofi obisnuiti pana acum. Vreau sa-i dau dupa 7-8 luni.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atackteam spune:

Buna ziua sunt Oana ma bucur enorm de aprecierile dvs iar cu Maia o scoatem noi la capat k acum este pacat sa intrerupa dupa ce a trecut de perioada plansului:)))
Tocmai am primit de la o alta mamica acest link unde dvs a-ti scris despre noi si asa este culbul se numeste Atack Team iar nr de tel este acela mai asteptam si alti copilasi la balaceala:))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Buna dimineata!

Fragrant, ti-am trimis si eu PM. Multumesc.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Citat:
citat din mesajul lui loutzy

Ralu cartoful dulce se gaseste numai prin supermarketuri, e din import. E ca o radacina asa, are miezul portocaliu ca morcovul si e dulce. Lui stef ii place la nebunie. Se gaseste si in cora daca e mai aproape de tine. Eu nu i-am dat cartofi obisnuiti pana acum. Vreau sa-i dau dupa 7-8 luni.



Laura de mic si neastamparat Stefan-Mihai (06.01.2011)



mersi




Dumnezeu ne-a binecuvantat cu minunea Natalia Maria (30. 12. 2010)


www.aliapop.ro/index.html" target="_blank">Sa o ajutam pe ALIA sa traiasca

Mergi la inceput