Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(56)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Hei fetele

LMA sarbatoritilor de azi
andri, imi pare rau ca ati ajuns la rezultatul asta- eu nu imi dau cu parerea -sunt in aceeasi oala.

Am fost la vaccinul de 4 luni, a plans numai cand i-a bagat acul si in rest a ras. are 6170 g si 64 cm, sanatoasa ,vioaie si liber sa papam . Am primit si eu un compliment, cum ca am mai slabit ,au mai ramas 7 kg, dar eu mi-am propus sa dau cu 3 mai mult.azi am bagat o tura de zumba, cei drept pe youtube , dar mi-a mers la suflet, am si transpirat putin, m-am simtit bine in pielea mea pentru prima data dupa 1 an.

va tuc si mai vb

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Lavinia, scuze-nu vreau sa par insistenta si enervanta- dar pe cand camilia, ca pe mine astia de la posta nu prea ma anunta si trebuie sa ma duc eu sa intreb.

Am si eu un SZ- voi schimbati tetinele si suzetele asa cum este recomandat la 3,6 luni? eu am schimbat tetinele la bibe ca mi se parea ca trage greu, dar vad ca si din astea tot greu trage si as vrea sa-i iau 6+, bine acum nu as vrea sa termine 150 ml in 5 min, dar na, fiecare cu pasarica lui .

Hai blue-night, da in noi cu scutece refolosibile, care sunt ok si care nu, ca ma doare sufletul sa dau bani pe baloane calduroase.

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxx26 spune:

Mai, eu am sunat-o ieri pe Blue_Night si nu mi-a raspuns, o fi si ea ocupata...o sa mai insist eu, o mai las sa respire o zi

_

Roxana
Mami fericita de printesa superba Catalina-Victoria 02.01.2011

Scrisoare pentru Catalina


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu am citit mult despre asta in sarcina, am si intrebat pe aici, imi facusm si o lista de care sa cumpat dar am renuntat pana la urma
din motiv de comoditate. Sunt tot felul "all in one" sau unele care au buzunare si indesi acolo materiale, etc.unele mai groase altele mai subtiri. puteti sa cumparati unu-doua sa vedeti . Gasesim doua siteturi ok hiphip si inca unu, tipa de la hiphip are si blog parca si acolo gasesti multe multe chestii utile care va lamuresc.


uitati aici:
http://www.hiphip.ro/blogs/noutati/1605122-tipuri-de-scutece-refolosibile-si-accesorii

http://www.hiphip.ro/blogs/noutati/1950252-de-cate-scutece-refolosibile-am-nevoie

spor.

eu nu am avut curaj sa ma bag. una din probleme era: unde le depozitam si cum pana le spalam, trebuie inmuiate etc etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lenuta8 spune:


Alina, la mine sunt cutiile de Camilla , dar la posta nu primesc medicamente la pachet. Vreau sa le trimit prin curier, dar vreau sa-mi spui daca voi aveti in Focsani asa ceva. sa stiu cum le trimit.
Am fost si f. ocupata de cand am venit: sunt in resturarea danturii, plus ca merg cu Maia la inot, balet si teatru.
De saptamana viitoare terminam cu inotul si sunt mai libera.Trimite-mi te rog un nr. de tel. la care pot sa te contactez , pe adresa de mail:
lenutacojocaru@yahoo.fr, promit ca sapt. viitoare te voi contacta. Iti cer scuze!
Va pup pe toate si va promit ca va voi citi in continuare!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Buni Lenuta..unde ati fost la inot ? cat au durat cursurile si cat costa sedinta ? multumesc



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Carmen, daca te referi la autocolante, eu am luat www.imaginarium.ro/productos/detalle?referencia=47161" target="_blank">astasi se lipeste pe orice - perete, geam, lemn. Chiar le poti dezlipi si re-lip pe altceva.

Am pus poze cu scutecele refolosibile pe care le-am luat eu si nu mi-au placut. Ca sa va faceti o idee. Poze
Am pus si poze cu scutecele de unica folosinta Alana si BabyLove pt cine m-a intrebat la un moment dat de diferenta.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Alina, eu sunt la tetina nr.3, dar si folosesc un lapte mai gros si la nr.4 pt lapte+cereale. Incearca un nr. mai mare si vezi daca se ineaca/daca bea ok. Apa, de ex, ii dau cu nr,1, dar am incercat si cu nr.2 si merge bine.



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushali spune:

Buni Lenuta , v-am trimis mail. Si imi cer mii de scuze din nou , am uitat ca sunteti ocupata.

eu l-a tommee tippe am tetina de 3+, cu 2 orificii si este ok, dar la avent , cu 2 orificii trage greu , ma duc sa iau cu 3. Da la apita ,1 folosesc, ca se inneaca.

Alina, de Maria Raysa (17.02.2011)

povestea printesei de zapada
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andri31 spune:

eu la avent folosesc aceleasi tetine decand am venit cu ea din spital , nr.1+.

vad ca merge bine... nu m-am gandit sa le schimb. oare o trebui ?

Mami de dulce Amalia 19.ian.2011

Mergi la inceput