Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Eu i-am dat iaurt Campina..de vreo sapt fac iaurtul in casa si iese foarte bun.
fierb un litru de lapte..las sa se raceasca,dar nu de tot..sa fie inca cald. pun in el o lingura de iaurt,amestec bine si infofolesc oala cu prosoape sa se raceasca treptat. cam in 2-3 ore e gata iaurtul.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

salutare

shines, zi-mi te rog cum te-ai descurcat cu mancarica pt Edu la pensiune?la mare in 2 mai cum ajugneati pe jos sau cu masina?

mirela vazut filmul, placut, terminat si am vazut ca sezonul urmator de-abia in 2012; uit pana atunci tot

roxx fix la asta ma gandeam si eu, ca nu avem asa ceva, ca ar merge si la noi(gimastica cu bebei)
asa,legat de dermatita (raspund si eu dupa 7 ani) la noi s-a manifestat asa: pete rosii pe gat, pe sub barba pielea aspra pe genunchi si coate(de zici ca l-am tinut pe nuci, nu altceva). Am folosit gama de la avene, cel mai mare efect mi s-a parut ca a avut solutia de pus in apa

bebecry Darius al meu nu mananca nici 120 ml la o masa si nu m-am gandit deloc ca ar fi putin, e bine sanatos,vioi etc.Cum ziceau si fetele mananca ff bine.Cereale dc vrei sa-i dai in fructe, in legume etc.

bebelu
f simpatica buba, dar ala e asa scumppp la noi, si mai ocupa si o gramada de spatiu.am vrea si noi, sa caut poate tot ceva sh sa gasesc


ieri a stat tati acasa si am mers prin cismigiu cu barca, la terasa, prin bucurestiul vechi sa mancam; toata ziua am stat afara, si doar pe picioare am fost. Si am pierdut-o si pe sophie, iubirea lui Darius, am fost tare trista- sper sa nu o fi calcat masina si sa fi gasit cineva care sa o iubeasca la fel de mult
m-am tzacanit

v-am zis ca papam doar lm? cred ca da, dar va mai zic o data ca tare mandra sunt.Am ramas cu o cutie de Nan Ha 1, consuma cineva?

revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Zumzu..am luat legume cu pui la borcanele (vreo 3)
fructele le-am facut eu.
mi-am luat fructe la mine(mere,pere,banane,avocado,papaya,nectarine,pepene) nu multe,cate 2 din fiecare..mi-am luat mixerul vertical..si seara ii pregateam piure de fructe,bagam in el un biscuite..sau o lingura de cereale..sau branzica..in fiecare seara altceva,le schimbam intre ele.a fost foarte bine. doar ca eu nu mai iau borcanele de acu incolo.
cand mai plec imi iau si legume si carne la mine si ma descurc. nu imi plac cum arata,cum miros..si edu se cam stramba.
nu am incredere in ceva care e facut in 2011 si expira in 2013..atata timp cat cica nu contin conservanti sau altceva. plus ca se simte clar diferent de gust,miros,numa carne nu era aia.

masa de dimineata ii dadeam borcanel,la 2 un iaurt simplu..la 6 fructele. restul,lapte.

Din Limanu unde am fost noi,pana pe plaja in 2Mai,faceam fix 4 min dupa ceas cu masina..nu ai cum sa mergi pe jos.
Pana in Mangalia 10 min..cu tot cu parcat. e ok ca si distanta.
iti recomanda Mangalia,au faleza mare,parcari chiar langa plaja,e curat si mai liber. acolo iti trebuie prosop si umbrela..ei nu au sezlonguri.





Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ms

aveati frigider in camera?sau o bucatarie pusa la dispozitie unde puteai sa faci de papa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Noi am luat garsoniera..o camera,o baie si bucatarie separat pe hol.
bucataria cu aragaz,frigider,mobila..tot ce vrei.

Angie imi zicea mereu ca daca mai vreau ceva sa merg la ea sa cer..dar nu am cerut nimic,am mai avut si de acasa chestii si ne-am descurcat. nu vroiam sa ii stresez cu prea multe cerinte.
celelalte sunt camere duble toate. bucatarie pentru turisti nu este,masa o iei in oras.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Eu i-am dat iaurt Campina..de vreo sapt fac iaurtul in casa si iese foarte bun.
fierb un litru de lapte..las sa se raceasca,dar nu de tot..sa fie inca cald. pun in el o lingura de iaurt,amestec bine si infofolesc oala cu prosoape sa se raceasca treptat. cam in 2-3 ore e gata iaurtul.




Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'

super, multumesc.
cam cate zile ii dai din iaurtul ala?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Carmen..daca azi fac iaurtul..ii dau azi si maine.
ce ramane de azi pun la frigider.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimo spune:

Simis, eu ii dau 2 masuri cereale in laptele de seara si 2 in cel de dimineata. Sau i le pun in fructe/legume. Cred ca e prea mult sa-i dai la fiecare din cele 5 mese (sau am 9inteles eu gresit?)



Luca Alexandru, mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui Shines

Carmen..daca azi fac iaurtul..ii dau azi si maine.
ce ramane de azi pun la frigider.



Simo - mamica de pui scumpi , Camelia(2002) si Eduard Matei(2010)

'Viata poate fi inteleasa doar prinvind inapoi dar trebuie traita privind inainte'


multu'

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Soatei i s-a pus pata sa ii faca baiatului in camera lui un pat in forma de masina....probabil ati tot vazut pe net sau in magazine. problema e ca nu gasim stickere sa lipim pe pat. am tot cautat pe net si imi da numai stickere pt pereti. aveti idee unde gasesc?

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput