Buburuze de Ianuarie - Februarie 2011(56)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

HAI MAMUTZ!!! Sa ai un bebe sanatos si recuperare usoara!!!







Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

of fetelor, nu vroiam sa cred ca e vreun inceput de mastita. multumesc pt sfaturi...de cand v-am scris mesajul l-am tot tinut la sanul cu probleme, a tras si el ceva, s-a mai dezumflat, nu mai doare asa tare, am facut si o baie fierbinte, am masat sanul. dar simptome de raceala tot parca am. nu ma mai dor asa tare oasele, de la baia fierbinte, dar sunt slabita tare.febra nu am. Bine ca doarme piticul, am reusit sa ii fac baita si baga soamne !
intr-adevar gabiv jap-jap, sa imi dau doua palme , sa nu mai zic ca nu am lapte
roxx mersi, daca si maine sunt la fel, dau o fuga pana la dr.
doloress intr-adevar, in ultima saptamana am cam sarit ceva mese de LM. chiar daca nu o sa ii dau la toate mesele si LM , macar o sa ma mulg, nu strica sa am la congelator, sau chiar sa ii prepar cerealele cu el, sa nu mai iau d'alea cu LP. eu ma gandeam ca nu mai am mult laptic, si cand colo....

Gata, fug la culcare !
Va Noapte buna


Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns missmj spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabivalceanu

Fetele, multam. Sa caut miine, ca acum, la farmacia din deal de pe stinga, singura nonstop... n-au decit algocalmin.
I-am dat cu crema cupru-zinc. Nimic. Plinge, nici nu suporta pampers, e exact ca arsa. Apoi, la sfatul mamei, i-am dat cu ceai de musetel cu bicarbionat. A luat foc! Fugi, spal-o repede. Apoi, pediatra a zis s-o dau cu miericica, glicerina. Niciun rezultat, ba parca dimpotriva. Apoi, m-am enervat si-am spalat-o iar si n-am mai dat-o cu nimic. Am culcat-o greeeu de tot, in jelanii, cu fundul gol. Si o calareste si febra, alt tambalau: ca sa nu-i pun supozitor, ca e kkcioasa si sigur il da afara. Bine. Sa-i dau cu seringuta. I-am dat, si-a facut scirba rau si a vomitat o gura. A vomitat tot paracetamolul sau nu? Probabil ca tot, intrucit febra n-a scazut deloc. Dar i-am dat abia peste 6 ore doza noua, de fapt i-am pus un supozitor din ila de 125 mg... eu ii tinem cu mina fundu` strins sa nu faca vreun kk... nu va zic al meu ce strins era de stres. Si tot asa...

In alta ordine, Flagrant, interesant ce zic acolo... Eu nu maninc mai nimic din ce recomnada, ca toate-mi par ca-i fac alergie Ilincai... Poate ulei.

Puuuup,
G


Cu starea mea de kk am si uitat ... multa sanatate Ilincai !!! pupa mama curuletul ei
Cam nasol ca a vomitat dupa ce a inghitit paracetamolul, poate a mai ramas o urma pe acolo, dar nu ai cum sa risti sa ii mai dai o doza.
Gata, fug !

Carmen , mamica fericita de bebe mumos Andrei ! (12.01.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Fetelor am si eu o intrebare. Mi-am luat o carte despre alimentatia copilului panala 3 ani si am gasit scris MARE chiar la inceput 'bebelusului pana la 1 an sa nu i se dea lapte integral'. Si atunci m-a lovit si pe mine intrebarea: dar branza asta de o facem noi din lapte e acelasi drac ca si cum i-am da lapte integral, nu? Si de fapt intrebarea de baza e: de ce ii dam branza daca oricum mananca atata lapte (matern sau praf)?
Fetele de peste mari si tari, la voi se da branza ca nu v-am auzit? Pfff, lucrurile se complica. Nu era mai usor cand manca numai cu lapte?
Iar referitor la carne acolo zice sa se dea in prima faza numai curcan si vita. Fara animale tinere.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

GabiV noi nu am avut probleme cu curuletul, dar ni s-a recomandat crema Petrini de la Farmec. Si vorba lui Carmen: pupam curuletul rosu sa treaca repede.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Mimo si eu merg singura cu bebe in masina. De obicei sta cuminte. Daca plange e vai de mine, sa vezi ce cant ca mi s-a stricat casetofonul la masina si trebuie sa il distrez cumva.

Andri eu stau 1an acasa si o sa il las cu soacra-mea dar o sa o platesc, ca renunta la job-ul de baby-sitter pe care il are acum la o fetita si nu se ajunge doar cu pensia. Deci, pot spune ca il las cu bona, numai ca eu zic ca e una de incredere.

Mami fericita de gogosel Razvan Petru (20 ian 2011) si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu, al Sf. Stelian si al Sf. Nectarie, de data aceasta sunt mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

am incercat si noi autodiversificarea ca sa zic asa
m-au trecut toate apele, nu ma tine inima pentru asa ceva.
am incercat cu o banana ca roxx dar s-a inecat de cateva ori, nu inecat inecat, ggagait sau cum se numeste; nu a fost nevoie sa intervin, s-a descurcat singur dar ce emotiii..

Irinuka la voi cum mai merge?parca nu te-am mai vazut zilele astea pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

si eu dupa ce am bagat masa de cereale aveam tot timpul sanii pleznind, nu mai reuseam sa-i golesc deloc. consuma un san, era plin celalat si tot asa. pana la urma nu i-am mai dat cereale o zi si mi-am revenit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

cand mergeti singure cu bebe in masina unde il tineti?fata sau spate?

fetelor e o gradinita pe prelungirea ghencea (nu stiu mai multe detalii) care primesc copii de pe la un an si nu stiu cate luni(conditia este sa mearga in picioare). Am auzit de bine despre ea:8 mil+ 4 pentru engleza si trasnport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

ms shines

Mergi la inceput