Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Dya multa sanatate puiutului tau. Cum sunt mucisorii? Si Rares a avut unii foarte grosi cu care ne-am luptat vreo 2-3 saptamani , insa eu i-am pus picaturi Pivalone. Toata treaba s-a intamplat cand avea 2 luni, fix cu 2 zile inainte de vaccin.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Alina.n ce faci mami? Ce iti fac comorile? Nu ai mai dat de ceva vreme pe aici. Te astept cu drag.

Noapte buna mamicilor, ma retrag si eu ca Dumnezeu stie cand se trezeste Rares ca vrea sa pape sau ca s-a plictisit la el in patut.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

VAS mi-am adus aminte ca am vazut poze cu Eliza si Andrei. Ce frumosi sunt si ce bine seamana. Super filmuletul cu colacul, trebuie sa postez si eu unul cu Rares, sa il vedeti si pe el.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

Trimit datele mele pt pagina cu fluturasi: bebe Maria DN: 5 martie 2011, cezariana 35 sapt, apgar 9, 2800 gr, 49 cm, mami: 09 sept 1975
'

Bine ai venit mami! Scrie repede 10-12 mesaje ca sa scapi de moderare si sa te vedem si noi in timp real.Poti scrie la absolut orice subiect.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Pisucmic, Cami La multi ani pentru Petra si Petru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Bebelina mea doarme dusa de la ora 21 si ma astept ca peste vreo doua ore sa imi dea trezirea pt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Cum scriu semnatura?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

mai imi bag si eu nasu' pe aici in timp ce ma "mamelesc"...ca acum cu muncile tre sa las laptic acasa ...si tare nu imi place cu pompa....
am pus si niscai poze din vacanta la bunici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

buna seara mamici
moulineta bine ai venit.ma bucur ca te-ai hotarat sa nu mai stai ascunsa
la multi ani petrelor si petrutilor
mandreeac mucii sunt grosiii nu curg si nu se vad. doar il aud cum respira si cand inghite imi dau seama ca inghite muci.respira fff greu din cauza lor. oricum mi se pare ca e un pic mai bine fata de ieri. azi dimi m-am certat cu soacra pt prima data. ii scoteam mucisorii si urla si vine soacra si imi zice sa il las in pace ca mai mult il chinui cu panarama aia, la care i-am zis sa ma mai lase in pace ca stiu eu mai bine ce tre sa ii fac. prefer sa planga 2-3 min si sa se faca sanatos decat sa se agraveze mai tare. ma enervasem groaznic. destul ca ma simt vinovata ca il fac sa planga ma mai ia si ea la rost
strunfi il tin cu caciulita cand mi se pare mie ca e cam frig sau curent. mai ales acum cand bate vantu asta si e si racit
in seara asta a reusit performanta de a se intoarce si al meu de pe spate pe burta... nu s-a chinuit ff mult dar a facut-o o singura dat. si dupa se chinuia sa se dea inapoi pe spate dar nu a reusit . in scaunelu ala azi s-a chinuit incontinuu sa se ridice in fundulet, nu voia deloc sa stea pe spate.ma gandeam ca daca se incordeaza poate face si cacutza, dar nuu
si al meu isi suge cate 3 degete si cateodata si tot pumnu si buza de sus cred ca asa fac toti copii
aaa si mai nou se prinde cu manutzele de genunchi. cred ca curand o sa isi suga si degetele de la picioare

noapte buna si petrecere frumoasa pe maine celor cae au motive de sarbautorit



mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

aaaa....LA MULTI ANI PETRICILOR,PETRUTZELOR SI PAVELILOR!!!!!

Mergi la inceput