Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Andreea am citit ca ii multumeai lui Yasmi de un ceai....daca e vb de cel de la hipp chiar ai incredere in el...pe noi ne-a reglat la secunda sa zic asa...face kk in fiecare zi, mult intre 12-13...si mai avem cate o repriza de putin ori dimineata , ori pe seara...eu la cat se chinuia fimea ,nu mai credeam ca rezolv cu ceva

azi vad ca a facut cam moale si nu i-am dat decat 50 ml pana la ora asta...desi fiind a 5 zi de fe ma tot astep sa se constipe...ptiu ptiu sa nu vb cu gura pacatoasa

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



DA, Deea despre acel ceai e vb, insa azi nu a mai facut caca. Fir-ar sa fie, dar eu am continuat si i-am dat, ii dau zilnic sa bea si poate maine imi face o noua surpriza. Mi-a placut cum povesteai daca sa te arati sau nu si asta m-a amuzat si pe mine ca atunci cand m-am intalnit cu Alexina eram data cu un creion la ochi si atat si aveam niste cearcane cat casa si toate cele, se vede in poza cat de cat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui vas

ceau .
Off ce vreme urata....ma simt atat de rau, ma dor toate, si acum cred ca imi vine si menstruatia.....ce fain era fara.
Asta e .....ne adaptam.

Roxy_s, de timp vorbeai, chiar la mine fiecare secunda e calculata, daca ma crezi am adormit pe covor in timp ce desenam cu ELiza. Andrei dormea in carucior langa noi. Sunt foarte obosita uneori si cand prind un moment ma intind putin. Am mai facut si prajitura azi, nu/s zdravana la cap dar nici nu as sta.
Azi noapte piciul nu prea a dormit, iar azi de dimineata ne/am trezit mai repede sa mergem la vaccin. Am scapat si de asta de 4 luni.
Mandreeac, deci se vede ca aici imi e locul ,nu????? Nu te/am uitat nici eu pe tine...oho ce vremuri cu pregatirile de nunta si bineinteles fotografiile cu tine mireasa.

Asa, deci Eliza a venit de la mare, gata cu relaxarea, acum cu un pui mi se pare parfum , vorba lui Viss. De acum ne/am revenit la normal, jucarii peste tot, ochii in patru directii sa nu/l scap pe Andrei singur cu ea ca nu se stie ce/i trece prin minte, si altele. Va povestesc eu patanii si sunt numai 4 luni de cand sunt doi cred ca ma mai asteapta multe....Acum ii tine ea de urat, il face sa rada, adevarul e ca nu ne rade noua cat ii rade ei.
Acum vrea cacao cu lapte......ma tot striga sa/i incalzesc laptele, am plecat, mai revin cred.



Andreea , mamica Elizei 13.05.2007 si a lui Andrei 26.02.2011 poze2








mamica frumoasa si curajoasa. Nici eu nu am uitat pozele cu tine cand ai sarit cu parasuta. Cand ai timp intra si povesteste-ne.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xeo spune:

Mamici frumoase si copii cuminti, eu am intrat sa va zic noapte buna:)

Strumphitza
Pescarusii "este" bine sanatosi.Azi au sevit paine graham.(eu o las pe pervaz,dansii"vine" si se serveste
Copilu' micu are doo nume >..Initial il strigam Tudor,da' ne-am prins ca mai mult ii se potriveste Luca.

Fetele nu fac prea multe fitze,dar mi-as dori sa se inteleaga mai mult una cu alta.Prea se cearta din orice...

Despre nume :prima ta varianta

Despre prajitura: egzecudat doo bucati.Una cu foi cu miere, coapte pe fundul tavii,si crema cu laptic,si a doua o tarta cu piersici...
Au iesitbine, le portionez maine, si poate bag o poza,doo ....

E a doua seara in care fi-miu imi da de inteles ca vrea sa fie singur, adik se tot frichineste la mine in brate, idiferent cum l-as tine dupa de a mancat
Pus la el in patut se linisteste instant,si la vreo 10 minute si adoarme.
(acum o luna inca n-avem curaj sa-l las singur,si doemeam si eu pe un coltisor de pat - ei, se foia si pufnea ,pana plecam eu de acolo,apoi adormea instant!
Se vede treaba ca de-acum trec colicii, si o sa avem copiluti linistiti

Pana incep sa le iasa dintii...

Asadar,noapte buna,si ...pe maine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Salut toate mamicile!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

fetele ce ma bucur ca a avut succes si la voi ceiucul de la hipp.

deci....am fost deja contactati pt apartament!!!!!!!!! cautam mai cu spor casuta!! va multumesc pt raspunsuri. deja visez


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Bravo mami, ma bucur din suflet, Sa dea Domnul sa va faceti o casuta pe gustul vostru si sa ne pui apoi si noua pozici , sa ne clatim si noi ochii. Si eu visez sa stau la casa, dar inca sunt la stadiul de visat.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deea zi-mi si mie te rog despre ce ceai e vb pt bebe??????????
vreau si eu
ca nici a mea nu face caca
ne saturam asteptand
offfffffffffffff

stefy te creddddddd
mai ales ca esti in alta tara
cum e vremea in cipru?

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Se numeste Ceai de plante de la Hipp si contine musetel, chimen si anason, doar atat si are un capac verde. E recomandat de la 2 luni, Ti-am dat toate informatiile ca mama mi-a luat unul cu capac albastru si ala era de la 4 luni si continea si menta.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

yasmi- am cautat in real si nu esteeee. in auchan si k nu ajung ever :(

ma duc la nani

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Din Cora l-a luat sotul, asa ca fugi acolo.

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Va citesc din momentul in care am aflat ca voi fi mamica dar mai greu a fost sa si scriu...acum parca nu mai pot sta ascunsa!!!
Sint mamica "incepatoare" si aici am gasit raspuns la multe din intrebarile si temerile mele! Va pentru ca scrieti in fiecare zi ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Miki, Catank Rares a dormit cu mine in pat, ca la el in patut nu voia si pace, cum il puneam cum plangea. In aceasta minunata seara m-am chinuit cam o ora si ceva sa il adorm si sa il pun la el in patut, am facut vreo 4-5 incercari. Prima oara l-am pus din prima , mi-a dormit 20 de minute dupa care s-a trezit si apoi a inceput calvarul. Nu vreti sa ma vedeti peste patut, scot sanul sa suga din patut si am si grilajele alea, sunt de filmat, de camera de ras.
Strumphy am uitat aseara sa iti scriu ca am vazut poze cu Sophia in actiune si e o dulceata, o printesa frumoasa, frumoasa.

Ally ce faci mami? Felicitari pentru condus. Pozici noi de la Milano vede si ochiul meu? Stiu ca mi-ai zis sa intru pe mess, dar uneori nu am timp si daca am timp nu merge netul, asa figuri mi-a facut azi.

Cami, Pisuc si Salosama sa traiasca Petra, Petru si iar Petra, sa fie sanatosi si voiosi!

miki sa iti traiasca si tatal si nepotica si sa va bucurati de ei!

simo pup mamica frumoasa! Ce fac cei 3 printisori?

Deea Rares nu prea isi mai suge pumnul, acum isi suge buza, m-a innebunit! Felicitari pentru Stefy pentru exam de engleza!

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Trimit datele mele pt pagina cu fluturasi: bebe Maria DN: 5 martie 2011, cezariana 35 sapt, apgar 9, 2800 gr, 49 cm, mami: 09 sept 1975

Mergi la inceput