Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

vas sunteti cu totii minunati! Imi plac ochii albastrii ai micutului,

Filmuletul e tare simpatic...cum pot intra si eu in posesia unui colac? ati comandat de pe net? si eu vreau!!!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

mada....e minunata cata!!!! iar tu arati superrrrrrr!!!!!bravo!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Miki am un var care merge in w-enduri la munte prin acele oferte de pe net...insa el se oftica ca munceste si nu poate lua tot ce ii place...acum iar am inteles ca si-a rezervat pt 12 -14 iul la moeciu 2 nopti 80 lei
fina mea e fam aceste oferte..isi cumpara pachete de slabit(masaje sau impachetari) sau de mers la sala , de tuns de vopsit..etc..m-a inebunit cu ofertele ei

Alexina nu ai landou la carut?
stiu pe cineva care deja a facut 2 drumuri pana acum cu bebe nascut in acesi zi cu anna ,in landou pana intr-un sat de pe langa manastirile din moldova ..si au plecat noaptea pe drum

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



nu am landou :( o sa fac cum a zis maduta , pauze la 2-3 ore, asta daca nu s-o plictisi de stat in pozitia aia.
pumnul il roade si Teea si cu maaaare pofta descopera manutele. sunt tare scumpi.
dupa ce iti faci curaj cu condusul ne intalnim in afi la cafea la doamna scarbici


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

Andreea am citit ca ii multumeai lui Yasmi de un ceai....daca e vb de cel de la hipp chiar ai incredere in el...pe noi ne-a reglat la secunda sa zic asa...face kk in fiecare zi, mult intre 12-13...si mai avem cate o repriza de putin ori dimineata , ori pe seara...eu la cat se chinuia fimea ,nu mai credeam ca rezolv cu ceva

azi vad ca a facut cam moale si nu i-am dat decat 50 ml pana la ora asta...desi fiind a 5 zi de fe ma tot astep sa se constipe...ptiu ptiu sa nu vb cu gura pacatoasa

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)



si eu caut acest ceai de la HIPP si nu-l casesc si pace. de unde l-au cumparat?

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

alexina ceaiul se gaseste in toate hypermarkeurile (auchan/kaufland/real) nah ca tre sa imi iau banutzii pt reclama facuta


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui strumphitza

Am ramas datoare cu cateva raspunsuri de aseara ca nu am mai intrat ca nu stiu ce am facut, am uitat vezi Simona, nu numai tu uiti de ce te duci intr-o camera, eu am uitat ce am facut aseara

Pisuc, tare mi-ar placea sa mearga si Sophie la Cambridge ca doar tati ei acolo a studiat si da, rivalitatea intre Oxford si Cambridge e mare inca ai mai pus poze noi ? Aiurea cu renovatul dar asta e , trebuie sa suporti nu ? cea mai fericita o sa fie bunica , o sa il aiba pe Petru mereu pe la ea vara asta

Xeo azi nu ne dai de veste ? ce fac pescarusii ? esti super tare le ai cu povestitul, imi place stilul ce fac mandrele, iar mofturi de domnisoare ?

Alexina, eu in locul tau, ca tot moldoveanca sunt si eu si rea de gura ii spuneam cateva de dulce asa cu drag ca pe la Moldova sau mai bine ii faceam cadou cafeaua , intre ochi

Miki, pai maine e ziua lui , de ce s-ar mai urca la volan bunicu ? si mai ales ca se naste si nepoata, poate de dimineata sa se apuce de petrecut .. beau si vin , beau si rachiu.... si mai departe nu mai stiu iar am uitat versurile , zici ca am baut ceva azi glumesc sa stii

raluka, dulce foc vladut in filmulet a mea se cearta rau cu jucariile de la carusel, o sa ii fac si eu un filmulet sa vedeti ce chiote si strigaturi face bine ca intr=un final ai rezolvat cu dosarul , nu mai e mult si te intorci la munca cu cine o sa il lasi ? bona sau vreo bunica? sau cresa?

madutza da ce dulce e Catalina si ce frumos o moteaza mami i-ai pus multe jucarele in jur ca sa aiba fata ce alege nu ?

Ally, tu la volan ? cum stai cu stocul de pampers ? hai ca s-o fi obisnuit saracu pana acum cu mami la volan sau nu inca ?

Stefya, stai relax ca si a mea e nervozata rau cateodata de isi roade pumnisorii si miauna si tipa de imi astup urechile cel putin sapt trecuta descoperise ca poate tipa si exersa draga de ea si ma exasperase, dar vad ca nu o mai pasioneaza asa tare, desi inca tipa, ca acum de exemplu, m-o fi auzit ????

dyadya, multa sanatate la puiut si ai grija de el sa nu dea in ceva mai rau tot cu caciula il tii ?

Catank, hai cu pozele ca te-ai laudat ca ai scula noua vezi tu cum dregi busuiocul ca fara poze nu te primesc

bb_yasmi, sa fie cu noroc cautarile de casuta sau teren si construit, eu zic sa fie deja construita ca ti se lungesc urechile pana se termina si iti intinzi nervii prastie in loc sa enjoy life asa cu casa gata construita numa va mutati valizele



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)


i-am venit eu de hac lasa. i-am facut ditai reclamatia scrisa la headquarters in state si am trimis-o si la managerul regional pe RO. sa-mi treaca vreau lifetime supply de cafea :)

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

fetele ce ma bucur ca a avut succes si la voi ceiucul de la hipp.

deci....am fost deja contactati pt apartament!!!!!!!!! cautam mai cu spor casuta!! va multumesc pt raspunsuri. deja visez


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)


daca as fi in locul tau ( si sper sa fiu in curand) as lua casa gata construita. nu vrei sa stii ce bataie de cap este sa construiesti ceva, muncitori, stai cu ochii pe ei, maretiale furate, sari peste bugett mereeeeu. stiu de la ai mei.
iti urez mult succes indiferent de ce optiune veti alege

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandreeac spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

strumph- multumim de capitol nou. mi-a fost pofta de cafeluta azi dimineata!!

am venit in casa de frica ploii arata cam nasol situatiunea afara! cica ar veni niste furtuni ce ma enerveaza cand ma baga ploaia in casa, ca in rest imi plac furtunile

fetelor am fost la mall azi si la sfarsit eu mereu ma delectez cu o cafea de la starbucks...azi mi-am luat frapucino si sa va povestesc ce am patit. am avut adrenalina ridicata la maxim de nervi. doamna de acolo ( mall afi- o tipa blonda in caz ca o mai intalniti si voi) fff recalcitranta ca de ce vreau eu sirop de capsuni in cafea ca nu se poate chiar dca eu cu cateva zile inainte bausem asa tot la ei. ii explic si ii spun ca nu tb sa vorbeasca asa rastit cu mine ca inteleg. stiti ce mi-a zis: "eu zic sa TE CONTROLEZI" HELLOO??? deci m-au apucat toti nervii de moldoveanca si va dati seama ca i-am facut ditai scandalul. era si store manager si imi intorcea spatele si ridica mana ca si cum nu o intereseaza si spunea: hai treci la tejghea sa-ti iei bautura ca nu ma dai tu afara pe mine" woooow
am luat un formular din ala de reclamatii si normal ca nu l-am lasat la ea ca il rupea va dati seama si m-am dus cu el ( cu teea in scoica ) la mall plaza sa-i fac acolo reclamatia. cei de acolo stiau e ea si cica au mari probleme cu acea doamne.

fereasca sfantu eu nu am vazut asa fenomeeeeeeen. mai fetelor mahalaaaaaa! astept sa ma sune cineva si sa-si ceara scuze si sa-mi ofere lifetime supply de cafea

simteam nevoia sa ma racoresc si la voi


va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Ce tembela, oricum m-a amuzat dorinta ta de final. Iti las pm cu mail-ul meu si cand ai timp sa imi trimiti si mie pozicile. Pup mamica frumoasa

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

yasmi- am cautat in real si nu esteeee. in auchan si k nu ajung ever :(

ma duc la nani

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexinaA spune:

Citat:
citat din mesajul lui mandreeac

Citat:
citat din mesajul lui AlexinaA

strumph- multumim de capitol nou. mi-a fost pofta de cafeluta azi dimineata!!

am venit in casa de frica ploii arata cam nasol situatiunea afara! cica ar veni niste furtuni ce ma enerveaza cand ma baga ploaia in casa, ca in rest imi plac furtunile

fetelor am fost la mall azi si la sfarsit eu mereu ma delectez cu o cafea de la starbucks...azi mi-am luat frapucino si sa va povestesc ce am patit. am avut adrenalina ridicata la maxim de nervi. doamna de acolo ( mall afi- o tipa blonda in caz ca o mai intalniti si voi) fff recalcitranta ca de ce vreau eu sirop de capsuni in cafea ca nu se poate chiar dca eu cu cateva zile inainte bausem asa tot la ei. ii explic si ii spun ca nu tb sa vorbeasca asa rastit cu mine ca inteleg. stiti ce mi-a zis: "eu zic sa TE CONTROLEZI" HELLOO??? deci m-au apucat toti nervii de moldoveanca si va dati seama ca i-am facut ditai scandalul. era si store manager si imi intorcea spatele si ridica mana ca si cum nu o intereseaza si spunea: hai treci la tejghea sa-ti iei bautura ca nu ma dai tu afara pe mine" woooow
am luat un formular din ala de reclamatii si normal ca nu l-am lasat la ea ca il rupea va dati seama si m-am dus cu el ( cu teea in scoica ) la mall plaza sa-i fac acolo reclamatia. cei de acolo stiau e ea si cica au mari probleme cu acea doamne.

fereasca sfantu eu nu am vazut asa fenomeeeeeeen. mai fetelor mahalaaaaaa! astept sa ma sune cineva si sa-si ceara scuze si sa-mi ofere lifetime supply de cafea

simteam nevoia sa ma racoresc si la voi


va puuuup

Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)


Ce tembela, oricum m-a amuzat dorinta ta de final. Iti las pm cu mail-ul meu si cand ai timp sa imi trimiti si mie pozicile. Pup mamica frumoasa

Nasterea miracolului meu


Mami de miracol Rares Andrei 27.02.2011




mami mai frumoasa pozele le-am pus deja pe picassa in folderul meu dar daca vrei le trimit si pe mail


Mamica de printesica - Teea Maria (14.04.2011)

Mergi la inceput