Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stefyapost spune:

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

deea zi-mi si mie te rog despre ce ceai e vb pt bebe??????????
vreau si eu
ca nici a mea nu face caca
ne saturam asteptand
offfffffffffffff

stefy te creddddddd
mai ales ca esti in alta tara
cum e vremea in cipru?

CALDDDDDDDDDDDDD!!! SI FFF MULT PRAF

de ANTONIA IOANA TEODORA (11.02.2009) si PETRA ADRIANA(05.04.2011)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Salutare si de la noi.
Sunt cu capsa pusa ca a reusit si MAria sa ia raceala de la noi si tocmai acum cand plecam la drum spre Ro.
Tuseste si are nasucul infundat si-i curge iar cateodata e caldutza.
I-am pus paracetamol plus apa si curatat nasuc, dar e iritata si nu vrea nimic. Mi-e tare mila de ea.
Noi de cand cu problemele lui Andrei sarim marea, ca nu are voie in soare, asa ca o sa ajungem la Sinaia, la Rowa Dany, 4 zile, ca vine si cumnata mea din USA si merg si ei.
Cam astea-s planurile.

Va pup pe toate.
MA duc sa citesc din urma.


Mamica de Andrei si Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

aaaa si i-am zis soaca=mii ca daca stie ea mai bine i-l dau ei sa il doftoriceasa sa m-il faca bine si a plecat din camera ca impuscata, nu a mai vb cu mine vreo 5 ore.
fetelor oare daca a vomitat dupa 2 ore dupa ce i-am administrat medicamentele le-a vomitat si pe acestea??

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadyazuza spune:

stefi ce frumoasa e printesica taseamana cu tati nu?

mamica fericita cu de zambaret Cristian Andrei21.03.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

Am bebelina cumintzica a stiut ca la mami ii e greu sa se mai trezeasca pe la ora 3 asa ca a papat cu ochisorii inchisi iar acum e in lumea viselor! Merg si eu la nani ca dimineata o luam de la capat! pop fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulineta spune:

dyadyazuza, happinnes 4 us insanatosire grabnica la puiuti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

hei fetele
am ve nit sa va citesc
ca am alaptat pe petra care a cerut tata asa de devreme dupa cum vedeti
ea nu se trezea inainte de 6 dimineata
]dar ma rog
asta e
cert e ca i-am luat tetine nr urmator
ca aveam tot de 0 lu ni
si baga laptele praf de seara
cu o sete de nu se poate
uneworiu ii mai dau si ziua deja inca un bibe
depinde cagt mi se pare ca s-a saturat ori ba

xeo ce frumos ca mergi cu ele la terasa azi
super distractie
ce sa zic felicitari inca odatat pt puterea de care dai dovada

yasmi fewlicitari pt ideea de a va muta la casa
si doamne ajuta sa reusiti cat mai repede

voij cauta si eu ceaiul minunat de facut kk la bbebei
sper sa functioneze si la noi
ca sunt disperataaaaaaaaaaaaaa

multumim de urarile voastre

SI EU UREZ SA TRAIASCA CU NUMELE PETRU DE PISUC SI PETRA DE SALO SI BINEINTELES PETRA ADRIANA A MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

neata
cred ca m a auzit feciorul ca ma plang ca a inceput sa se trezeasca o data pe noapte si si-a revenit aseara somn de la 20-21 apoi papa si de la 21.30 pana acum la 8 dimi

happy multa sanatate va doresc. ce spui tu acolo pare o simpla raceala....lui L ia trecut in 4-6 zile fara nimic tratament.eu nu ii dau nimic pt febra decat daca are temp peste 38,6-7 rectal.

la multi ani sarbatoritilor de azi!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Neata !!!

Ca poftesc la un laptic fiert cu miere si cacao!!! (a fatat vacuta ) de vreo doua luni tot beau lapte si iaurt din comert, acum gata..sunt fericita!

M-am trezit de dimineata si gasesc vasul cu lapte pe masa din bucatarie (este un ritual din partea mamei soacre)si din obisnuinta, in loc sa pun lapte sa fierb am pus de ceai. Am facut pas cu el la sot si socru si dupa am fiert laptic.

Bine, bine.... gata nu fiti triste, fac cinste si cu o cafea!

Astazi este ziua tatalui meu, se numeste Petru...l-am sunat de la prima ora...il iubesc de mor!!!

Deci, ... mamicile si bb care purtati acest frumos nume, va doresc din toata inima LA MULTI ANI SANATOSI SI FERICITI!!!

dyadyazuza nu fi trista pe soacra, ...fiecare are in felul sau... asa ca, esti mai tinara si fii tu mai intelegatoare. Zici si tu, da, da, da, da, .... si trece. Si cu ''cearta'' ce ati rezolvat?! Copilu tot racit este, asa ca...calm...mult calm. Pastreaza-ti energia ptr a reusi sa-l faci bine pe bb. si multa sanatate!

hapynesMulta sanatate ptr bb. Imi pare rau...uffff, imi dau seama ca e greu, ...Am stat si eu ca pe ace sa nu raceasca micuta, deoarece i-am facut vaccinul acum 2 zile...

mandreeac am inteles acum! deci a dormit cu tine, ... La mine a acceptat patutul din prima. M-a ajutat tare mult sistemul de leganare al patutului. Nu o legan frecvent, insa..in situatii mai critice face toti banii (si nu am dat mult pe el )

Daca accepta patutul acum e f bine,..sa fii perseverenta!


Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

neata
cred ca m a auzit feciorul ca ma plang ca a inceput sa se trezeasca o data pe noapte si si-a revenit aseara somn de la 20-21 apoi papa si de la 21.30 pana acum la 8 dimi

happy multa sanatate va doresc. ce spui tu acolo pare o simpla raceala....lui L ia trecut in 4-6 zile fara nimic tratament.eu nu ii dau nimic pt febra decat daca are temp peste 38,6-7 rectal.

la multi ani sarbatoritilor de azi!


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Spneam ca si Ioana s-a culcat aseara devreme, dar m-a trezit la 6, a papat si acum inca doarme

pe Luca somnoros

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput