Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui moulineta

Salut toate mamicile!!!



Te salut si eu si iti spun bun venit!!!

si eu tot pe 5 martie sunt nascuta, EU, nu bebelina mea

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank mica printesa....si L a adormit inapoi.....
asa imi place uneori vremea asta ploioasa de stat in casa...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

stefyapost dulcica tare micuta, iti vine s-o maninci nu alta.
Ce parere si-a facut sotul de tarisoara noastra draga?

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

catank mica printesa....si L a adormit inapoi.....
asa imi place uneori vremea asta ploioasa de stat in casa...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



Ei lasa nu mai , ca tot la soare e mai frumos
Ploua si la mine...mocaneste, as fi vrut sa merg la biserica s-o impartasesc pe Ioana, insa... nu ma indur pe vremea asta. Sau cine stie?!?! ..ma mai gindesc, sa vad cu ce stare de spirit se trezeste

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

ma scuzati de off topic...dar am si eu o intrebare, poate careva din voi (miki, simo, etc) ati vandut prin prima casa....sunt dezavantaje pt vanzator??? plateste ceva in plus vanzatorul???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

catank e mai frumos la soare, bineinteles!!! eu sunt fan soare...mare...plaja dar asa cateodata imi prinde bine si 2-3 zile de racoare, ploaie sa stau in casa, in pat...


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Neata fete.

N-am apucat sa mai intru aseara...
LA MULTI ANI tuturor sarbatoritilor de astazi!!!

Ally, mai dragutza si bb cu pletesi gropitze. Felicitari pentru condus!!!E mare lucru, sa stii ca si eu aveam un stres la inceput, si acum am la parcari (noroc ca la venire acasa am loc in fata casei aici am scapat de problema asta)...Vreau si eu pozici de la intalnirea cu surorile...si sa vedem si noi Milano.

Strumpfi, iti prieste Londra cu racoarea de acolo. Multumim ca te ocupi de listutza cand ai timp.

Alexina, ce-ai mai patit....ooof, m-am saturat de necivilizatie...si eu m-am certat cu unele acum 2 zile...tot un capuccino la mijoc...nu intru in detalii ca sunt asa plictisita si necajita ca doar cu cearta se mai rezolva pe la noi...

Andreeaesti frunmoasa oricum si cu creion si fara si cu cearcane si fara

Hapiness, Dya copilasii, sa va insanatositi repejor.

Miki, scuze pt nepotzel...chiar ma gandeam cand am scris dc nu cumva gresesc...dar scriu din memorie, ca n-am timp sa notez pe ceva si uite asa se isca confuziile.

Stefy, daaaa..pompa nu se compara cu suptul lui bb niciodata...E distantza dintre frumos, dulce, minunat si urit si plictisitor...Dar te apreciez tare ca nu renunti si ca ii mai dai cat vei mai putea.

Cami,La Multi ANi Petrei!!! Sa fie sanatoase amandoua fetele tale si tu la fel, mami sa ai putere pt ele.

SaloLa Multi ANi si Petrei tale...de ce nu mai intri sa ne scrii?

Xeo ce remarci mi-am mai auzit si eu pt ca am facut al treilea copil.."asa tanara" (lumea ma vede de 23)Deci nici mai tarziu nici prea devreme nu e ok cand faci copii...asa e lumea asta...tre sa comenteze un pic...

Vas, si eu tin minte cand ai zburat cu parasuta atunci...mie mi-a parut putin rau ca n-ai mai scris la noi...atunci chiar as fi vrut sa-ti spun ca-i mai fain sa fii printre primii la o odisee decat ultima la alta...oricum, bine ca ai revenit!

Catank, frumu foc Ioana, cat imi place de ea...si ce grasulina este...

Mada, imi plac mult pozele si tu arati minunat, ai slabit serios de tot...felicitari pt vointza...Ce rau imi pare ca n-am reusit si noi sa ne vedem...

Lavi, felicitari pt decizie, sper sa va implinitzi rapid visul.Diferentza fata de bloc, betoane e enorma...mai ales pt copilasi...dar si in rest. Acceptul prin prima casa nu implica nici un cost suplimentar pt vanzator, dar e avantajos pt cumparator are taxe notariale mai mici,lipsa anumite comisioane etc...Noi tot prin prima casa am vandut...si a fost ok. Cat depsre casutza...dc nu ai pe nimeni in domeniul constructiilor si pile pe la primarii etc, n-are rost s-o faci singura...pt ca te vei trezi ca te costa mai mult decat s-o iei de-a gata...plus alergatura si timpul pierdut...la noi nu avea cine sa alerge pt fiecare lucru...

Moulineta, bun venit!!!

Deea, de cand asteptam pozicile de la botezul Annei!!EU tot urmaresc Piccasa.

Roxymami...ce face ANsatasia?

Lalely, cand ne pui pozici?

Scrish, pregatiri pt botez?

Pisuc, da, ieri a fost mult mai faina vremea decat azi...as fi fost multumita macar sa nu ploua, sa pot iesi sa-mi iau si eu un capuccino de la aparat...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

simo imi poti da te rog detalii pe mess....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

simo imi poti da te rog detalii pe mess....


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



sigur Lavi, nu prea am timp de mess, dar sa-mi spui cand vrei si intru Uite am sa intru acum dc poti si las deschis cat mai stau eu pe aici.

PS Mada, si noi avem broscutza vorbitoare si cantareatza..nu i-o dadusem inca lui Arsenie, credeam ca nu-l intereseaza


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Neata dragele mele, intru scurt sa va multumesc tuturor pentru urarile facute iubitului meu Petru, si sa spun si eu la multi ani fetitelor Petra de Cami si SaloSama ! parca nu e nimeni Pavel, nu?

Cu vremea asta e minunat : s-a culcat la 10.30 aseara, s-a sculat la 7.30, a papat si am dormit iar amandoi pana acum 10 minute. Acum face vocalize dulci si simpatice la carusel! Dorm mai mult ca inainte de a naste... La 6 si ceva foarte fresh am mai si pompat 100 ml de laptic, fiindca iar dadea pe dinafara (norocul meu, ca in iulie dupa botezul lui, avem 2 botezuri la care mergem si 1 petrecere, asa ca va avea laptic acasa si pot sa ma distrez linistita cateva ore )
Azi lenevim pe acasa evident, cu vremea asta, si primim telefoane

Va imbratisez si voi fi prin zona!


Pisuc Mic

Ce minune de la Dumnezeu! Mami de dragalas Petru Constantin (02.04.2011)

Mergi la inceput