Fluturasi de Martie Aprilie 2011 (24)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata si-o cafeluta

Azi mare sarbatoare mare !!!! La multi ani Petru si Petra , Paul si Paula !!! Si la multi ani si pentru Patricia mea draga , nepotica de la Bucuresti casi ea se serbeaza azi

Pisuc, Cami, Salo_sama, xeo va asteptam sa faceti cinste

Eu dau o cafeluta si un cico pentru nepoata-mea, ahh ce dor mi-e de ea scumpa, face acusi in iulie 4 anisori si tare as fi vrut sa o vad , dar o sa ii caut sa ii trimit un cadou si o felicitare cu ce stiu eu ca ii place ei tare mult, Hello Kitty, tot felul de chestii cu matzele astea si o sa fie cea mai fericita


Miki ceva vesti? s-a nascut deja nepotica? Tati deja a inceput a sarbatori? asteptam noutati

Eu mi-s chioara de somn, m-a pus naiba sa ma uit aseara la un film , cu barbatu..dupa mult timp si m-am culcat la miezul noptii, piscoata dormea si eu la film pe canapea in living, am dormit pana la 2 jumate cand m-a trezit sa pape un pic si apoi la 5 s-a trezit de tot si acea galagie, adica chiote de bucurie si veselie mare pe capul ei eu tot ii indesam suzeta in gura sa mai faca oleak de nani si ea chicotea si mai tare, m-am lasat pagubasa vreo ora dar apoi maraia de foame si a supt o tzata si a bagat o ora de somn pana la 7 si mami la fel, dar tot in 2 sunt rupta azi vreau sa dorm cat doarme si ea, poate reusesc dar parca vad ca nu doarm mult ca asa se intampla cand imi propun sa dorm si eu cu ea pe timp de zi

Va pup, ma duc sa imi beau cafeluta si sa mai citesc din urma, ca vad ca ati avut ceva spor aseara , asa-mi place

Zi frumoasa si cu soare va doresc , aici e bine, soare dar s-a mai racorit, e incomparabil mai bine decat zilele trecute cred ca sunt vreo 15 grade acum dar cica nu o sa treaca de 20-22 azi, superrrr!!! asa-mi place , nu mai mult ca ce trece de 22-24 deja ma sufoc, la 25 grade la mine deja e cniula si sufar ca un caine



_
Happy Mummy of Sophia Nicole (02.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

buna dimineata!

In primul rand:

La multi ani, Petru de pisuc!!!
La multi ani Petra de cami!!!
La multi ani, Petra de salosama!!!
La multi ani, xeo!!!
La multi ani, tati de catank!!!

yasmi, multumim de aprecieri si te sfatuiesc sa va construiti voi casuta. Mai rar gasesti o casuta exact pe sufletul teu. Lucas este un dulce, avem si noi un plus din ala frankenstein..cap de catel, urechi de melc, picioare de gandacel si aripi de fluture

ally, ma bucur ca ai prins curaj, si conduci pe distante mai lungi. Sunt mandra de tine . Edy este un lungan, wow 68 cm, Cata a mea are doar 62 cm , la fel avea si Cristi la varsta ei, numai ca era mai grasan putin.

stefy, imi pare tare rau ca vei incepe serv si nu mai poti s astai acasa. Poate ai spus dar nu am vazut eu ...cu cine lasi pitica? Sta bunica ciprioata cu ea?

deea, asa a facut si Cata si-a tot supt pumnii si cred ca s-au marit si nu mai intra bine in gurita si de vre-o 2-3 zile si-a descoperit degetul mare . Ce ma fac eu acum? Cum o dezvat de deget? Nu vreau sub nici o forma sa o las sa renunte singura...fetita nasilor are deformata bolta din cauza asta, Va trebui sa poarte aparat. Suzeta o tine doar cand ii e f somn sau daca o tin eu cu degetul..in schimb scuipa orice are in gurita ca sa suga degetul...chiar si cand suge pe langa san vrea sa bage si degetul in gura

vas, nu am apucat sa-ti spun pana acum, ma bucur ca ai venit la noi. Si eu simt ca aici imi este locul, la fluturasi, chiar daca "buburuza" mea e nascuta chiar inainte de puiul tau Astept povesti sa le compar cu ale mele
Apropos, mi-a placut faza cu nota 10 a bebelusilor de vedete...cum primesc toti bebelusii nota 10 si toti sunt nascuti prin cezariana. Io am nascut 2 prin ceza si mi s-a spus ca 10 se da doar la nastere naturala...

strumph, da, e f curioasa sa se uite la fiecare jucarie, le analizeaza bine, bine pe fiecare in parte, dar jucaria la care zambeste cel maid es e Cristi , rade cu hohote cand o baga in seama

catank, si Cata tot 6600 are . multumim de aprecieri la pozici, Cristi lipseste din poze pt ca este la parintii mei toata saptamana. Am fost ieri in vizita la el si nici nu a vrut sa auda sa-l iau acasa, mi-a facut bezele la plecare, ma pupa si pa!
Aaa.. si e tuns acum , a fost sambata cu ta-su la frizerie, sapt viitoare pun poze cu el /
Nici cutele Catalinei nu sunt simetrice, eu am vb cu dr-ita si mi-a spus ca nu toate sunt perfecte pe lumea asta, o verifica de fiecare data la sold..ii strange picioarele si le deschide spre ext...am tot cauta eu pe net si daca e vre-o pb la sold, la miscarea asta de rotatie s-ar simti ca trosneste ceva.

bine ai venit, moulineta!

happi, distractie placuta!

dya, un Cristi dulce sa treaca raceala

simo,


Cata s-a culcat la 21:30, s-a trezit sa manance la 8:40 si s-a culcxat la loc..doarme si acum . A fost fata cuminte si m-a lasat sa citesc forumul si sa va raspund.


Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ma scuzati de off topic...dar am si eu o intrebare, poate careva din voi (miki, simo, etc) ati vandut prin prima casa....sunt dezavantaje pt vanzator??? plateste ceva in plus vanzatorul???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu am vandut apartamentul prin prima casa..nu e nici un dezavantaj, doar hartagoraie mai multa dar alergatura e pt cumparator nu pt tine..singura chestie care mi-o aduc aminte a fost un doc pe care l-am semnat la vanzare - asa cerea brd-ul care era banca cumparatorului - prin care acceptam virarea banilor dupa vreo 3 zile de la vanzare.. adica am semnat actele de vz-cump fara sa incasam banii..asta a fost, cica asa procedeaza brd-ul..
succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI si de la noi pt toti Petru, Petra, Pavelii..sa fiti sanatosi si frumosi la suflet
special pt mami pisuc, cami, salosama..si xeo daca am inteles bine

azi dau eu de baut cand apare printesa mica ca tare e asteptata
strumph, nu a sosit inca ca abia acum dimineata la 9 ii face inducerea..deci mai dureaza..
taicamiu e la servici deci nu stiu cum petrece dar lasa ca a petrecut destul vineri la petrecere.. iar mami meu e la spital cu fratele sa-l sustina sau mai bine zis sa-l tina are mari emotii mai ales ca au trecut prin multe, primul lor copilas e la Doamne Doamne acum..sper sa aiba grija de surioara lui de acolo si sa-i vegheze drumul..

cam atat..sa aveti o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Eu m-am intors de lal biserica, am impartasit micuta...a fost tare cuminte ca de obicei. Sunt tare fericita si implinita...La intoarcere, in dou aminute a luat-o simnul...in masina(in landou)...si acum tot acolo este...astept sa se trezeasca.

Neata si mamicilor care s-au trezit!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki1979

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

ma scuzati de off topic...dar am si eu o intrebare, poate careva din voi (miki, simo, etc) ati vandut prin prima casa....sunt dezavantaje pt vanzator??? plateste ceva in plus vanzatorul???


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)



eu am vandut apartamentul prin prima casa..nu e nici un dezavantaj, doar hartagoraie mai multa dar alergatura e pt cumparator nu pt tine..singura chestie care mi-o aduc aminte a fost un doc pe care l-am semnat la vanzare - asa cerea brd-ul care era banca cumparatorului - prin care acceptam virarea banilor dupa vreo 3 zile de la vanzare.. adica am semnat actele de vz-cump fara sa incasam banii..asta a fost, cica asa procedeaza brd-ul..
succes

mami de 2 prichindei


da, asa fac toate bancile...intai intabularea pe numele cumparatorului si apoi virare in 2-3 zile.In rest nici un inconvenient

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Neata fete.

NCatank, frumu foc Ioana, cat imi place de ea...si ce grasulina este...


Simona, mami de baieti David, Matei si Vlad Arsenie
"Cele ce sunt cu neputinta la oameni sunt cu putinta la Dumnezeu."
"Tine mintea ta in iad si nu deznadajdui"


Multumim mult!Este grasulina dar si lunguta...
Pina acum nu prea realizam ca e maricica, insa mergind la vaccin, si vazin mai multi bb, am ramas sa vad ca micuta mea era ce mai mica de virsta si cea mai ''grasa''. Ce sa-i fac?Asta e! Fiecare copil are ritmul lui de crestere..deja stim asta.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonacip spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

Citat:
citat din mesajul lui simonacip

Neata fete.

NCatank, frumu foc Ioana, cat imi place de ea...si ce grasulina este...





Multumim mult!Este grasulina dar si lunguta...
Pina acum nu prea realizam ca e maricica, insa mergind la vaccin, si vazin mai multi bb, am ramas sa vad ca micuta mea era ce mai mica de virsta si cea mai ''grasa''. Ce sa-i fac?Asta e! Fiecare copil are ritmul lui de crestere..deja stim asta.

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA







aaa, stai linistita..asa au fost si puii mei.toti.Arsenie este cel mai suplu...si el la 2 luni avea 6200...acum sunt curioasa sapt viit la vaccin...sigur bate spre 8 acum, dupa 2 luni..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Simo, pozele cu baietii sunt superbeeeee, imi place in mod special cea in care dorm toti 3 in pat, de la mic la mare. Cred ca esti ff mandra cu asa baieti

Cozonacelul meu, Cristian Andrei
Buburuza mea, Catalina Ioana

Mada, mami fericita si implinita de Cristian Andrei - 29.12.2008 si Catalina Ioana - 15.02.2011

Poze

---------------------------------------------
Ceea ce nu te doboara , te intareste!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scrish spune:

LA MULTI ANI BEBE PETRU DE PISUC!!!!!!
LA MULTI ANI BEBE PETRA DE CAMI!!!![
LA MULTI ANI TUTUROR SARBATORITILOR/SARBATORITELOR DE ASTAZI!!!

[red]simoda, pregatiri de botez...avem lista finala de invitati, maine mergem sa vorbim de decor, poate terminam si cu marturiile si comandam si tortul...daca totul merge maine conform planului, saptamana viitoare trebuie doar sa mergem la restaurant sa vorbim de desfasurarea evenimentului si gata...mai trebuie sa merg si cu tati sa isi cumpere haine, bine ca la el e simplu rochita mea e gata, de abia astept sa o port, sper doar sa vina iar soarele sa apuc sa ma mai bronzez putin


Mergi la inceput