Iul-aug 2011 - Bravo ROXY si ANAMARIA! (68)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Felicia, ce-ti face baiatul? Ti-ai luat sling/wrap/carrier pana la urma?



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Pufi, normal ca vrea langa mami, tu esti legatura lui cu lumea, nu zic ca te iubeste, te adora pur si simplu, se hraneste cu mirosul si caldura ta. Cat despre plans, la varsta lui nu poate folosi plansul ca arma fiindca nu anticipeaza. Asadar e exclus sa zica "ia sa plang eu ca am observat ce repede apare mama", mai degraba e ceva de genul "aoleuuu, ce foame mi-e, woaaaa, woaaa"



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlyMih spune:

Neata

Azi e o zi mareee


HAI ROXI MULT CURAJ!!



HAI ANAEMI!!!SUNTEM ALATURI DE VOI!!



36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Buna dimineata!!!
Sa dea Dumnezeu sa fie un capitol plin de vesti bune si bebelusi sanatosi.
Roxi
Anaemi

Corry nu fi suparata . Iti garantez ca nu am nici o intentie ascunsa in legatura cu fotografiile de pe contul comun. Am vrut doar sa las si datele mele de contact in cazul in care m-apuca nascarea sa va anunt. Este adevarat, am vazut si pozele (care apropo sunt minunate, si sunteti minunate TOATE), insa este vorba de un cont comun. Eu am aproape 300 de mesaje postate pe forum si nici un avertisment iar la strumfi pe listutza sunt de la inceputul sarcinii...ca n-am scris mai mult a fost din motive obiective, serviciu, copil etc. Acum sunt in concediu si am mai mult timp. Asa ca repet, te rog nu fi suparata mai ales acum ca vin momente asa de frumoase in odiseea noastra.

O pentru toate fetele!!! Si-o zi frumoasa!

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) www.shutterfly.com/share/pictures.jsp" target="_blank"> POZE zis "Electric Baby" si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lushk spune:

Mady si eu o sa accept camasa lor la internare pentru ca se pateaza ingrozitor si imi mai iau inca 2 camasi de acasa. Cu pijamalele e mai greu sa te descurci la toaletare de exemplu mai ales ca o sa te misti mai greu. Eu n-am putut sa le folosesc la prima cezariana.

Lushk mami de Mihaitza (11.08.2006) www.shutterfly.com/share/pictures.jsp" target="_blank"> POZE zis "Electric Baby" si 34+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia_ada spune:

Lushk daca vrei poti adauga si tu cateva poze in album, nu se supara nimeni

31+ Ruxandra Ioana
O buburuza mult dorita si asteptata !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Felicia, ce-ti face baiatul? Ti-ai luat sling/wrap/carrier pana la urma?



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Matza e bine insa cam bosumflatzel ca e la gradinitza.
Ieri ne-a facut o faza...a ffost singurul turbulent din sala de recuperare. S-a trezit brusc si neavenit, cu privirea inca ametzita de anestezic, s-a trezit sa urle ca el vrea cadou ca noi i-am promis cadou.
Bine ca e in protocolul spitalului sa le dea la copii baloane si niste mici jucarii, inclusiv diplome ca au fost foarte curajosi.
Ba chiar a primit si inghetzata. Ieri a fost super- rasfatzat, i s-au luat dinozauri si tot ii era inca frica. A ramas cu bratzara de la spital pana noaptea tarziu, ca daca doamne fereste il doare???
Si acum dupa mai bine de 3 saptamani de la recoltarea de sange din vena nu vrea sa isi vada mana in tricou....ca are buba.
In rest, e bine, sanatos si rasfatzatul lui mami si a lui tati


Legat de wrap sunt atat de nehotarata.Eu una as vrea sa imi iau un wrap, sa pot avea mainile libere. Insa am gasit zeci de pareri pro si contra ca sincer nici nu stiu ce sa mai cred.
Aici am gasit un magazin care vindea asa ceva insa le-a retras de pe piatza. Oare de ce??




Felicia,de pui (Gabriel) si 35+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 5 s!!!!
Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui adra_bell

Crisspy, felicitari pentru casuta, sa o stapaniti sanatosi si sa fie plina de iubire!

Noi oscilam intre un apartament cu 3 camere si o casa neterminata intr-un sat la doi kilometri de oras. Acum sa vedem, daca ne mai gandim mult, cred ca nu mai prindem nimic:))



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world


Mai acum sincer daca ar fi sa ma intrebi pe mine, eu clar as lua o casa. Chiar daca e nefinisata, asta se face, mai ales ca aveti posibilitatea de discounturi (cel putin asa cred).
Avantajele casei(si iti spun din experientza) sunt enorme. E a ta si doar a ta, nu o imparti cu vecinii...nu exista vecinul X caruia i s-a sculat la ora 11 noaptea sa dea cu bormasina cand copilul doarme.

Nu mai zic de gardina, care e spatiul ideal pentru bb sa creasca si sa exploreze in sigurantza lumea.
Faptul ca e departe de oras ar putea sa fie si asta un avantaj, daca aveti masina.

Pentru mine a fost o placere sa pot stau in casa...si imi pare rau ca acum trebuie sa o vand...dar chiar nu am cum sa o tin.

Alegerea va apartine.



Felicia,de pui (Gabriel) si 35+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 5 s!!!!
Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:

Citat:
citat din mesajul lui crisspy


Eu plec in 5 min sa semnez contractul de vanzare-cumparare pt noua noastra casuta (un ap. de 3 camere)...sper sa merite

Crisspy, fericita de Razvi si 31 sapt


Felicitari pentru achizitie, sa fie intr-un ceas bun si sa aveti numai si numai experiente placute !!!!





Felicia,de pui (Gabriel) si 35+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 5 s!!!!
Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriioana spune:

Neata fetele..sunt noua pe aici asa ca ma iertati daca nu scriu chiar unde ar trebui.Sunt foarte emotionata ..azi merg la ultimul control,dr spunea ca maine 29.06.2011 am putea face operatia de cezariana,eu fiind la a-2-a sarcina.Daca nu va fi maine ..va fi pe 01iulie cu siguranta.Va pup pe toate ,va urez multa forta si rabdare

Mergi la inceput