Iul-aug 2011 - Bravo ROXY si ANAMARIA! (68)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ALINAOPREA spune:

Buna dimi,


HAI ROXI

HAI ANAEMI



Nasteri usoare fetelor si sa ne dati de veste, ca stam cu sufletul la gura.

Alina 36+ Carla Maria
Multumesc Doamne pt. cel mai frumos cadou


Hipotiroidie Hashimoto, PCOS, gena MTHFR A1298 C genotip heterozigot, o sarcina obtinuta prin FIV si pierduta la 19 saptamani


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Nastere usoara, Roxy
Nastere usoara, Anaemi

32+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cereline spune:

Buna dimineata!Hai RoxyHai AnaemiSa aveti parte de nasteri usoare! 38+ Maya-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corry_28 spune:

Buna dimineata,

Stiu ca o sa starnesc controverse, dar eu am o problema cu datele de la contul comun.
Mi se pare ca se ofera cu prea multa usurinta.
Este a doua oara, in ultimele doua saptamani, cand persoane care au scris 10 mesaje cer aceste date, pentru a vizualiza pozele.
Atunci cand babyblue a propus sa nu se mai dea datele fara a posta poze, nu ati fost de acord in ideea ca sunt si alte informatii de interes general.
Eu observ ca singurul interes este acela de a vedea pozele.
Nu mi se pare corect ca un strain sa se uite la pozele mele.
Cred ca cele, care dintr-un motiv sau altul au ales sa nu le vedem, nu ar trebui sa aiba nici pretentii si nici acces la aceste albume!!!Nu este corect!
Propun sa fim un pic mai selective.
Daca nu imi impartasiti ideea, nicio problema, imi voi sterge pozele!



32+cu "Mugurel" si "Strugurel"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Babylicious spune:

Neatza!!




Hai Roxy!!!!



Hai Ana Maria!!




Oana 36+ cu Eliza Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

HAI ROXYYYYY!!!!!

HAI ANAEMI!!!!

Eu sunt pe aici....am fost dis de dimi un pic la piata,o sa trimit copilul afara cu tata si eu fac o mancarica de mazare si o sa calc....fetele care fac cezariana cam cate schimburi pt voi ati pregatit sau v-ati gandit?eu ma gandeam la 2 camasi de noapte si o pijama...o fi bine????nu mai stiu la razvi cum a fost.....

Tare frumosi bebelusii nostri!

va pup!o zi frumoasa!si asteptam vesti...

Mami de Razvan (09.05.2007) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fecian spune:


Haaaaaiii Roxxyyy!!! Hai bb-lina Alexia!!!

Haaaaaiii Anaemi!!! Hai bb Petru!!!


Acum, noi am avut o noapte probabil tipic post-operatorie, care pana la urma s-a rezolvat cu un supozitor de paracetamol la pitic. Cred ca si azi o sa ii dau la fel, preventiv de data asta.

Corry acum sunt pe de o parte de acord cu ce ai spus si pe de alta parte sincer nici nu mai imi pasa. Acum prioritare ssunt alte lucruri si atata timp cat pozele sunt perfect decente (ceea ce e cazul in toate albumele noastre) nu cred ca ar trebui sa ne facem chiar asa de multe griji. Partea cu privatul e foarte relativa pe net. Intr-adevar ar trebui macar ca persoanele care cer acces macar sa fii avut bunavointa sa scrie mai des astfel incat sa avem toate un anumit nivel de incredere. Evident asta nu iti garanteaza niciodata (oricat de mult ar scrie persoana respectiva) ce intentii are. Deci...totul e relativ.

Solutia de compromis...poze decente si let it go . Ar fi pacat sa iti stergi pozele, ori oricare dintre noi. Sunt niste poze frumoase, absolut senzationale si nimic de care sa iti fie rusine/ sau sa vrei sa ascunzi. Parerea mea e ca acum chiar nu ar trebui sa te stresezi pe chestia asta. sa treaca supararea!




Felicia,de pui (Gabriel) si 35+ cu bulina (Mihai sau Anamaria???) AMR 5 s!!!!

Povestea lui Gabriel
Victoria invinge cancerul!!!

_

Simply happy!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisspy spune:

HAI ROXY

HAI ANAEMI

Nasteri usoare fetelor si bebelusi sanatosi si mancaciosi.

Eu plec in 5 min sa semnez contractul de vanzare-cumparare pt noua noastra casuta (un ap. de 3 camere)...sper sa merite

Crisspy, fericita de Razvi si 31 sapt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Amandoua fetele nasc azi? Wow, pe mine m-a apucat panica, le tin pumnii, sa aiba nasteri usoare

Mady, eu o sa iau doua camasi de noapte si la internare o sa accept camasa lor, ca sa n-o fac varza pe a mea. Asa am facut si la nasterea trecuta.

Corry, alegerea iti apartine, asa cum zice si Felicia. Eu adaug doar ca ar fi prudent sa puneti poze de dimensiuni mici. Desi nu-i acelasi lucru, de cand am blogul am avut ocazia sa gasesc fotografii facute de mine puse pe diverse siteuri (nu erau cu Eva, dar totusi nu-mi ceruse nimeni acordul), ba chiar un nene a si participat la un concurs Si articole la fel, sterpelite fara nici cea mai mica jena.

Maine, ma duc la Doppler la Sanador, asta fiindca m-a incurcat o asistenta din Giurgiu, a fost sotul acum 2 saptamani la cabinet (particular) a intrebat daca se poate face Doppler la ei. Aia era cam plutasa, i-a explicat el ce-i ala si a zis ca sigur, au si pot face. Ieri, cand am sunat, mi-am dat seama ca e confuza, am pus-o sa o intrebe pe doctorita, si n-au, nu se pot face fluxurile la ei. Abia m-am abtinut sa nu o injur la telefon





blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Crisspy, felicitari pentru casuta, sa o stapaniti sanatosi si sa fie plina de iubire!

Noi oscilam intre un apartament cu 3 camere si o casa neterminata intr-un sat la doi kilometri de oras. Acum sa vedem, daca ne mai gandim mult, cred ca nu mai prindem nimic:))



blog

asteptandu-l pe Filip (august 2011)

The hand that rocks the cradle is the hand that rules the world

Mergi la inceput