Puiuti de Randunici 2008!! (486)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Si acum fetelor sa va spun ce ma "apasa" . Am un stres (mi s-au adunat cam multe pasarici la mansarda ) copilu' nu vrea sa faca pishu si kk acasa.... Imi spune ca-i place mai mult la cresha...In fiecare dimineata ma rog de ea sa facem inainte de plecare explicandu-i ca nu va reusi sa se tina pana la cresha...... si drept sa va spun, sa ma opresc la 06:45 in boschetzi la pipi nu prea-mi convine.... Voi ce spuneti, cum ar trebui sa procedez? Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**



Hai ca ne batem capul cu alte chestii,si cand ne lovim de problemele care ne intreseaza pe noi parca ajung sa fie ...


Iarta-ma Mariana aici trebuia sa iti raspund prima data. Sa fiu sincera nu m-am lovit de problema asta, dar eu cred ca as incerca sa o "cumpar" cateva zile, pana isi formeaza un obicei.... daca faci pp acasa primesti o bombonica de ex... zic si eu...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Nyny, multumesc pentru sfat ! O sa incerc sa negociez...

Dau "ignore" pentru . Nu as vrea sa imi schimb parerea despre cea care moshmondeste...

Apropo, fetelor ce gatiti in we? Eterna poveste . N-am nici o idee .

Si pentru ca e ora pranzului (chiar daca sunt "sub supraveghere" ) as bea un gin tonic cu gheata si lamaie, las pentru fetele care nu consuma alcool doar apa tonica cu lamaie si fresh de portocale .



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Noi maine facem varza cu ciolan pt noi adultii... pentru copii inca nu stiu. Mai vedem... si eu stau cam prost la capitolul inspiratie. Parca mai greu e sa ne decidem dacat sa facem. De cand a aparut porumbul de fiert pe piata numai asta as manaca

Alina baga aici niste idei ca tu gatesti mai des.
Mariana ai PM.



Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Noi maine facem varza cu ciolan pt noi adultii... pentru copii inca nu stiu. Mai vedem... si eu stau cam prost la capitolul inspiratie. Parca mai greu e sa ne decidem dacat sa facem. De cand a aparut porumbul de fiert pe piata numai asta as manaca

Alina baga aici niste idei ca tu gatesti mai des.
Mariana ai PM.

Mamica fericita de Mara si de David



Nyny ai PM si-ti mai trimit unu' !




Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Eu maine fac sarmale si o supa de galusti si la desert inca nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Eu maine fac sarmale si o supa de galusti si la desert inca nu stiu.

http://alinahandmade.blogspot.com/


Multumesc pentru idei!
Iti doresc un we placut ! Nu stiu daca mai pot intra diseara la o !

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

eu as fi vrut sa stiu cum facem cu casuta noastra noua.
Va doresc si eu un week-end placut si sper sa mai intru pe aici sa am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns discordia spune:

Buna seara, fetelor!
Sunt si eu o mamica de randunica din 2008, am mai scris la aceasta odisee mai demult, dar parca erau mult mai multe fete. Ce s-a intamplat de ati ramas asa putine? Restul fetelor unde sunt?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Alina ramane cum am stabilit. Te-ai gandit si tu la un nume?


Discordia in primul rand bine ai revenit. Wooow... copiii nostrii sunt nascuti in acelasi an (doar ca David al meu e in ianuarie 2010). Legat de nr fetelor... offf nici nu stiu cu ce sa incep. Noi, fetele care suntem acum pe prima pagina am inceput sa scriem aici de foarte putin timp. Randunicile mai vechi au ales sa se mute pe un forum privat... nu stiu sa-ti spun exact de ce... probabil pentru ca s-au simtit deranjate de fetele noi, sau poate au vrut intimitate (am inteles ca de-a lungul timpului au existat niste incidente mai putin placute) ... chiar nu stiu... Cert este ca noi, cele care am mai ramas vrem sa ne scriem in continuare (mai mult ca sigur vom schimba si numele subiectului) ... si tot speram sa isi faca si alte mamici curaj si timp sa intre in vorba cu noi. Avem foarte multe de invatat una de la cealalta. Ce zici.... ramai cu noi?


Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui discordia

Buna seara, fetelor!
Sunt si eu o mamica de randunica din 2008, am mai scris la aceasta odisee mai demult, dar parca erau mult mai multe fete. Ce s-a intamplat de ati ramas asa putine? Restul fetelor unde sunt?

Mamica de doua comori: Claudia Andrada (09.04.2008) si Dragos Florin Ovidiu (28.05.2010)


Bine ai venit disordia! Ce coincidenta ! Bianca mea e nascuta in aceeasi zi cu Claudia ! In cazul in care te hotarasti sa mai vii pe aici noi te asteptam cu drag !



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput