Puiuti de Randunici 2008!! (486)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Aaaa... pai Mariana eu zic ca tu poti sa te apuci de constructia "noului cuibusor", ca sa avem temele incepute si in functie de ce zic fetele (sincer nu cred ca vor avea ceva impotriva) sa purcedem la treaba.

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

ne-a luat-o altcineva inainte cu "constructia" casutei. Corect ar fi fost sa ne lase pe noi sa hotaram .
Dupa ce ca am inceput ziua , colac peste pupaza mai vad si asta . Observ ca, chiar si noi suntem "bantuite" de exrandunici .

No more comments!



Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mariana nu-i bai, nu te necaji...pana la urma nu cred ca a vrut sa faca rau. Am vazut aseara ca se fac modificari, dar eram sigura ca esti tu. Oricum, propunerea noastra era pt casuta noua... nu pentru renovare, nu?...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana nu-i bai,dar preferam sa lase acest lucru la latidudinea noastra.
Va servesc si un ceai irlandez cu lapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Mariana nu-i bai, nu te necaji...pana la urma nu cred ca a vrut sa faca rau. Am vazut aseara ca se fac modificari, dar eram sigura ca esti tu. Oricum, propunerea noastra era pt casuta noua... nu pentru renovare, nu?...

Mamica fericita de Mara si de David



Nyny, sunt cam suparata si am sentiment cam nashpa. Imi dau seama ca a vrut sa ne ajute dar daca citea cu atentie mesajele postate vedea ca dorim sa facem NOI lucrul acesta, nu sa modifice fara a ne anunta in prealabil. Da, casuta nou, nouta fara sa mai avem nimic "atarnat" de coditza. Acum chiar ca simt pe pielea mea sentimentul pe care l-ai trait si tu . Nu stiu, poate exagerez, eu am spus sincer doar ce simt in acest moment . Imi pare rau ca nu ai avut incredere in spusele mele . Chiar daca suna "pompos" ceea ce spun ...tind sa cred ca am spirit de echipa si sprijin reciproc persoanele care-mi sunt alaturi .

Nici de cafea nu-mi arde .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor nu fiti asa suparate rezolvam noi cumva.Mariana daca vrei apucate sa faci casuta si ne anunti pe fiecare pe PM,cum se numeste casuta si am terminat fara scandfal si fara suparari.
Ce spuneti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Mariana m-ai inteles gresit....am avut si am incredere in ce spui tu. Toate modificarile in lista au fost facute dupa ce ti-am trimis ultimul mesaj de aseara.. cel in care iti spuneam ca tu ai putea sa te apuci de treaba.... si asta m-a dus cu gandul ca tu ai inceput deja sa lucrezi , urmand mai apoi sa ne dam si noi cu parerea si sa mai facem si alte modificari. Te rog sa nu te superi pe mine. Chiar nu a fost vorba de lipsa de incredere.

Alina .


Si acum.... haideti mai fetelor la o cafea fierbinte

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny

Mariana m-ai inteles gresit....am avut si am incredere in ce spui tu. Toate modificarile in lista au fost facute dupa ce ti-am trimis ultimul mesaj de aseara.. cel in care iti spuneam ca tu ai putea sa te apuci de treaba.... si asta m-a dus cu gandul ca tu ai inceput deja sa lucrezi , urmand mai apoi sa ne dam si noi cu parerea si sa mai facem si alte modificari. Te rog sa nu te superi pe mine. Chiar nu a fost vorba de lipsa de incredere.

Alina .


Si acum.... haideti mai fetelor la o cafea fierbinte

Mamica fericita de Mara si de David



Nyny, multumesc pentru cafeluta . Asa este, am interpretat gresit spusele tale . Ce sa fac...sunt mai sensibila azi si cum mi se pare ceva...tzup imi ies tzepii . O sa fac un draft cu pagina de start si o sa ma gandesc ce nume sa-i dam odiseei. Prima varianta ar fi "Prichindei nazdravani 2008". M-am gandit ca in titlu sa nu precizez lunile in care sunt nascuti copilutii nostri pentru a da posibilitate si altor mamici cu pui nascuti in 2008 (si nu numai) sa ni se alature . Astept si idei de voi. Facand lucrul acesta impreuna o sa ne simtim mult mai confortabil in noua casuta. Astept sa intre si Tatiana, Doinita si Magdalena ca sa aflam si parerea lor .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Si acum fetelor sa va spun ce ma "apasa" . Am un stres (mi s-au adunat cam multe pasarici la mansarda ) copilu' nu vrea sa faca pishu si kk acasa.... Imi spune ca-i place mai mult la cresha...In fiecare dimineata ma rog de ea sa facem inainte de plecare explicandu-i ca nu va reusi sa se tina pana la cresha...... si drept sa va spun, sa ma opresc la 06:45 in boschetzi la pipi nu prea-mi convine.... Voi ce spuneti, cum ar trebui sa procedez? Voi v-ati confruntat cu asa ceva?

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nyny spune:

Citat:
citat din mesajul lui MarianaPop

Nyny, multumesc pentru cafeluta . Asa este, am interpretat gresit spusele tale . Ce sa fac...sunt mai sensibila azi si cum mi se pare ceva...tzup imi ies tzepii . O sa fac un draft cu pagina de start si o sa ma gandesc ce nume sa-i dam odiseei. Prima varianta ar fi "Prichindei nazdravani 2008". M-am gandit ca in titlu sa nu precizez lunile in care sunt nascuti copilutii nostri pentru a da posibilitate si altor mamici cu pui nascuti in 2008 (si nu numai) sa ni se alature . Astept si idei de voi. Facand lucrul acesta impreuna o sa ne simtim mult mai confortabil in noua casuta. Astept sa intre si Tatiana, Doinita si Magdalena ca sa aflam si parerea lor .

Mariana, mamica de Bianca Alessia , domnisoara mea iubita

**Suntem atat de fericiti pe cat noi insine ne ingaduim sa fim!**




Mariana sunt de acord cu tot ce ai propus. Si eu ma gandeam ca ar fi bine sa nu ne limitam doar la lunile in care sunt nascuti copiii nostri tocmai ca sa incurajam si alte mamici sa ni se alature. Si numele imi place... acum ramane de verificat ca nu cumva sa mai fie si alt subiect cu acelasi nume pe forum.


Intre timp vad ca se "lucreaza" si la capitolul precedent. S-a modificat si acolo prima pagina. Nu stiu ce se intampla. Randunica care face treaba asta poate intra si ne spune si noua doua vorbe. Noi nu vrem decat sa lasam casa asta cui apartine. Nu cred ca am deranjat pe cineva...

Mamica fericita de Mara si de David

Mergi la inceput