LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ainotna spune:

Am vazut si eu toate pozele, mi-a placut de nu mai pot tortul lui Filip si acrobata de Bianca!

Ma duc la culcare ca pic de somn. Sasha s-a culcat de la 8, sper sa nu se trezeasca peste noapte iar.
Noapte buna pt toti delfinasii si pt toate mamicile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

Citat:
citat din mesajul lui bumblebee

Am vazut pozele cu frumoasa Maria! Nu tin minte sa le fi vazut pe cele de la aniversarea Isabellei. Poate maine fac o petitie speciala.


petitie pentru ce? ale nostre sunt publice toate albumele - si-s la semnatura


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

asa e ca nu v-am aratat ce a facut Isa cu tortul ei? haha

a facut www.youtube.com/watch?v=mxzdDBYhmwU" target="_blank">asta


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

tu fete, ma trezesc tarziu dimineata, pe la 9-10, cand se trezesc Isa si Maria dar, de ce dorm mai mult, mai obosita ma simt. nu ma mai satur de somn! ziua casc intruna si noaptea pe la ora asta nu ma dau dusa. aseara m-a certat tati , a zis ca uraste netul meu ca nu ne mai punem in pat deodata... ioi, pai pe mine ma dispera sa ma pun in pat daca nu mi-e somn deloc. dar m-am prins de faza mai tarziu, asa ca mi-am culcat si al treilea copil azi la amiaza . si eu am ramas dormind

in alta ordine de idei, am fost in seara asta la nasi, le-am luat o floare in ghiveci si un bax de bere cu lamaie , s-au mutat in casa noua. dar dupa o ora ne-am intors. Isa a fost in elementul ei, purtata de toata lumea de manuta pe-afara, a alergat pisoiul, s-a speriat de o moto, a rupt cateva reviste, una a si gustat-o, a maturat pe jos cu rochita... direct in dus am bagat-o! si la somn, ca era deja 23.30! eu cred ca nu-i mai ajunge portia de lapte de seara (240 ml apa cu 8 masuri de lp si 2 de cereale), ca mai tocane la bibe dupa ce e gata, si uneori mai si maraie pana sa adoarma. sa caut maine o sticla mai mare, ale mele sunt de 270 si 300 maxim (asta e la limita).

mai pun niste poze de la fiesta de San Juan de pe plaja si ma duc la nani. noapte buna, delfinariu


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crispro spune:

Ce se mai joaca Isa cu tortul ! i-ai taiat din el sa guste? I- a placut?

Copilul meu s- trezit la 1 juma si de atnci se tot foieste!!! Maxim cate o juma de ora a mai dormit, iar s- a trezit. Dar nu plange, nu maraie. Doar se foieste, mai povesteste, se joaca cu suzeta. Dar e suficient cat sa nu pot dormi. Eu nu inteleg de ce sta treaz noaptea. Indiferebt cat doarme peste zi ( o ora sau 3 ore), indiferent ca il culc la 9 seara sau la 10, el pe la 4-5 se trezeste si sta minim o ora treaz. Cu mine langa el, si povesteste.

M-am gandit sa ii fac de ziua lui tort cu mere si gris ( reteta laura sava), dar fara zahar, fara nuca. Si ma gandeam sa mai adaug un strat de orez in lapte, cu scortisoara ( fara alte fructe), ca sa se simta bine marul cu scortisoara. dar musai incercat o data inainte de ziua lui , ca la ce talentata is la bucatarie...



Sa-l ajutam pe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodyka spune:

buna dimineata, delfinariu

o buna pentru toate mamicile, asa de bine miroaseee

am dormit 4 ore jumate! cand a iesit tati din camera m-am trezit, mi-am amintit ca am nevoie sa ma ia azi de la piata si m-am ridicat repede sa strig dupa el sa-i spun, asa ca s-a dus si somnul meu... m-am mai foit o jumate de ora, dar degeaba. imi cantau iar pasarelele sub geam... poate reuseam s-o trezesc si pe Isa

cris, n-a vrut Isa sa guste din tortul ei atunci, nici nu-i era foame nici curioazitate nu avea... era mai interesanta aialalta activitate. dar a doua zi i-am taiat o bucatica si asa cu pofta a mancat!! neaparat sa-i faci inainte o portioara de tort sa vezi daca-i place, eu am probat inainte si combinatia de orez cu mar copt n-o mai agreeaza... in schimb am pus scortisoara in a doua crema, la branza cu piersici . restul tortului l-am mancat eu, mi-a placut tare mult!!

San Juan, 23 iunie


am implinit un anisor!!

LA MULTI ANI, ISABELA!!!

Isa = parfum de fericire (19 iunie 2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Neata!

Pai pt sf lui aug parca erau cele mai multe fete. Asadar, 2 we-uri, cel de 20, sau cel de 27. Se poate face vreo listuta pe contul comun? Eu zic sa ne miscam, ca mai toate avem cate o aniversare de pregatit/concediu, asadar, sa intram in hora, ca dupa ce intram, mai dam si un avans, sigur ne miscam.

Da vreo mamica migdale puiului? Avem voie?

Ieri a fost ok la verificarea proiectului, numai ca programul lor de plagiat e de toata jena.. se gaseste si pe net, asa am verificat si eu de ce aveam, cica, plagiat, pai astia iau orice grup de cuvinte care se gaseste si pe net, ex 'Ana are mere'. Oricum, procentul e si asa mic..

Rody.. na, si eu cu neuronii lipsa.. Ma bag imediat la vizionat.

Oana, ma gandeam eu ca nu-s nebuna..

La multi ani, Iris Diana

Riana Maria de cristina_serban Mami, ce mai faceti?

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Iris Diana

Riana Maria


Citat:
citat din mesajul lui rodyka
a zis ca uraste netul meu ca nu ne mai punem in pat deodata... ioi, pai pe mine ma dispera sa ma pun in pat daca nu mi-e somn deloc. dar m-am prins de faza mai tarziu, asa ca mi-am culcat si al treilea copil azi la amiaza . si eu am ramas dormind


si eu tot asa seara sunt cu netul...in mod normal Marius doarme pe cand ajung eu in pat

Bunblebee n-am mai auzit de programul asta oricum felicitari ca ai terminat lucrarea....pe cand dizertatia?

ufff ieri seara m-a sunta seful ca joi...firar sa fie exact joi cand mergem la Cluj la control...trebuie sa merg la munca, vin toti colegii la un seminar...de la 10 sper sa termin pana la ora 14-15 sa putem pleca, si daca nu se termina ma fofilez eu cumva

DA hai sa facem o lista noua in contul de yahoo si sa ne hotaram 20 sau 27?
eu votez 20!


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Rody e atat de draguta Isa cu tortul
care e reteta tortului?


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rubia spune:

Am revenit si noi acasa...ce bine e......nu ca in concediu n-a fost bine,a fost, chiar neasteptat de bine cu gaza;a dormit in masina de a rupt chiar si 2 ore,deci ii place.O sa mai incercam.A fost super pana vineri seara cand s-a innorat si a inceput sa ploua tare si temperatura a scazut pana pe la 11 grade,apoi am stat mai mult in pensiune si am jucat table,remi,carti de net nu am avut timp aproape deloc.
Crissy am facut o greseala trebuia sa te intreb ianinte cate ceva de GH ,de ex pe unde gasim o pizzarie (ca de atata mancare gatita cei mici au vrut pizza-daca n-am alergat dupa una, si am gasit doar una )
Am avut o singura problema cu fii-mea nu manca prea bine iaurtul ca n-am gasit Milli pe nicaieri si abia mi-a acceptat Danonino ,daca n-am cumparat vreo 5 feluri de iaurt nici unul nu i-a placut.
POze o sa incerc sa ma dumiresc mai tarziu cum se pun.
Am citit cele 3 cap dar mai mult pe diagonala si nu mai tin minte daca imi amintesc ceva revin.

AHA am vazut poze de la aniversari,tare frumoase...eladea tare frumos locul de joaca sa stii ca m-am inspirat si eu de la voi,avem la socri la casa un inceput de proiect(casuta,nisip,tobogan,leagan).
Rody sa-ti traiasca printesele tare frumoase,Maria parca s-a mai schimbat.
Am citit povestile despre nasteri si am fost impresionata,am retrait momentul nasterii nepotului meu cel mare(la aproape 27 de sapt) v-am mai povestit de el.
Crispro nu stiu daca am mai scris dar ai fost o nasa f frumoasa,si esti slabaaaa!!!!!!.Eu m-am blocat undeva pe la 60 de kile dar nu par asa de slaba,undeva pe la 55-57 mie bine,dar mai e cale lunga

Mai vroiam sa zic si eu ceva...nu mai stiu...off
Am scris ditamai povestea.

Mergi la inceput