LMA Sebi- Delfinasi in straie de sarbatoare(152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

La multi ani frumosi, sanatosi si plini de noroc! Mihnea e flacau acum !

La multi ani cu sanatate pentru tatic de racusor! Sa fie sanatos sa se bucure de nepotel!

Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Diana, La multi ani si pt tatal tau! Sa fie sanatos si sa se bucure de nepotei!


Iuliana mami fericita de minune Tudor 05.08.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaBuc spune:

LMA tatic de racusor!

LMA bebe Mihnea! Sa cresti mare si sanatos!

Eu am o stare tare rea azi, am fost la eco si am vesti amestecate asa ca va citesc din umbra. O portiune din sacul embrionar este desprins de pe peretele uterului, nu se stie de cand o fi ca nu am avut semne de desprindere. Am tratament si vedem ce-o mai fi. Pupici


Mamica de Rebeca Stefania - 03.07.2010, mandra posesoare a 8 dintisori
7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Tatic de Diana!

Adriana, lasa ca tratamentul isi va face efectul si va fi bine!

Am pus pozici la semnatura.

Alina si Victor Andrei - 23.07.2010
La mare, la soare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Diana la multi ani si pentru tati al tau!


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






DIANA, LA MULTI ANI SANATOSI SI TATALUI TAU!

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilinca79 spune:

Buna ziua si de la noi,

La multi ani Mihnea!
La multi ani tatic de racusoru si tatic de Diana!
adriana, nu ne tine pe jar, zi-ne ce-i baiul. Sper ca nimic care sa nu se poata rezolva!
LATER EDIT: Am vazut acum ca ai editat mesajul. Tinem pumnii sa se rezolve problemuta cu tratament.

Mie nu mi se pare greu cu Lp-ul, pentru ca l-am preparat de la inceput cu apa plata la temperatura camerei, deci nu incalzesc nimic. Bine, noi nu mai papam noaptea, ca atunci cred ca oricum s-ar lasa cu plans daca e flamand puisorul.

Ilinca, mama lui Victor (09.07.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Adriana, draga mea...ufff, sper sa nu fie nimic grav...probabil trebuie sa ai mai multa grija de tine, sa fai un tratament si va fi totul in regula... sa ne tii la curent...

LA MULTI ANISORI CU SANATATE SI MULT NOROC SARBATORITILOR ZILEI!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
ERIC SI FILIP - POZE RECENTE

Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bambi_bv spune:

Buna dimineata, fete dragi!

Racusor La multi ani pentru tatal tau!Sa fie sanatos si sa va bucurati impreuna de delfinasul sef!

Eladea parca tu scriai ca unele mamici iti spun sa intarci!Eu sunt de parere ca fiecare mamica trebuie sa faca asa cum simte!!!

Eu am fost in aceeasi situatie, am amanat mult momentul in care sa ii introduc completare (am introdus LP la 10 luni jumatate cand intr-o luna slabise 20 g in loc sa ia in greutate desi manca muuult la cele 3 mese diversificate).
Desi imi doream pe de o parte sa nu ii mai dau san, am vrut totusi sa il intarc doar la 1 an.Doar ca dupa 3 zile de completare Matei a refuzat complet sa mai suga de la mine...probabil nu mai era ce si muncea mult pentru o gurita de lapte.

Deci inca o data, sfatul meu e sa faceti exact cum simtiti voi ca e mai bine, fara sa ascultati in stanga si in dreapta ca nu mai e nimic important in LM dupa nu stiu cate luni...ca nu are rost sa ii mai dai ca doar se alinta ... etc.Copilul va va transmite intr-un fel sau altul cand e cazul sa va opriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giorgia23 spune:

Neata

Mihnea

Tatic de Racusor si Tatic de Diana

Ieri a fost bine exceptand vremea...a batut un vant mama mama....dar ne/am simtit bine...Antonia a fost in centrul atentiei...s/a servit singura cu tort...a bagat mana si in paharul cu cocktail...a si dormit...a ras si a stat la poze...imi pare rau ca nu a fost si tati langa noi fizic(cu gandul sigur a fost)...aici cateva poze https://picasaweb.google.com/geo.mun.1985/AmFacut1An?authkey=Gv1sRgCIS2wu-axcOXPA#

Eladea ti/am vazut marinarii...mi se pare ca Filip incepe sa semene din ce in ce mai mult cu Eric

Bumblebee l/am admirat si pe V la mare...ce tare e poza cu valiza si cea cu toti 3 la apus

Adriana sa ne tii la curent cu noutatile...multa sanatate

Diana ce curajoasa ai fost...doar tu cu ea la drum

Rody asteptam poze de la ziua Mariei...pe cele de la ziua Isei le/am savurat

Nu mai stiu ce mai vroiam sa zic...aaa azi mergem sa facem vaccinul...sa speram ca se comporta bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Adriana gnadul meu este la tine...va fi bine mami

Michelle noi in ultima luna am luat in greutate 100gr in ciuda faptului ca la cele 3 mese diversificate mananca foarte bine...avem acum 8.900 gr
nu stiu daca am cantarit eu gresit o data dar inainte de concediu a avut 9 kg
si asta m-a pus pe ganduri
acum o saptamana m-am decis sa ii dau completare...insa stiind ca el imi refuza Lp-ul am zis ca am sa ii dau prima data Lp si apoi san...si surpriza!!! a baut cei 60 ml fara sa rasufle apoi a supt...am progresat 80ml, 100ml apoi am inversat san prima data si apoi LP stiind ca il accepta
alataieri supriza...a refuzat sanul! a luat bibe si a baut 100ml...i-am mai facut dar nu a mai dorit
deci pana la urma sunt impacat ca daca nu il dorea ma refuza asa cum a facut-o de nenumarate ori...doar am facut branza din atatea feluri de LP pe care el le-a refuzat
sa vedem in seara asta ce va dori...
dimineata suge cu atata pofta...sa vedem cat o mai fi
dar avem 1 an in 2 saptamani si din punctul asta de vedere sunt multumita

peste noapte noi am scapat cu suzi si cu cate nopti albe a lui Marius ca pe mine ma simtea ca miroseam a lapte


Matei - luna a 12-a 08.07.2010

" Indiferent ce vei face in viata va fi nesemnificativ. Dar este important sa o faci!" - Mahatma Gandhi


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput